Гонцош

Го́нцош - населений пункт Горінчівської сільської територіальної громади, підпорядкований Горінчівській сільській раді. Входить до Березівського старостинського округу.

Населення села становить 58 осіб (станом на 2001 рік).

Перша згадка у 1898 Gancas. Зміна назв: 1907, 1918 Ganczos, 1944 Goncos, Гонцошъ, 1983 Гонцош.

Гонцощ походить від слова "гонити кіз". Це одне з найвіддаленіших сіл громади.

Гонцош утворився після захоплення татарами українських земель. Татарин, зайнявши село, розігнав своїх кмитів (слуг) у різні кінці села. Один з них Гонцик Іван оселився на горі, де зараз знаходиться Гонцош. Там побудував невеличкий будинок. Сім'я Гонцок розводила двець, кіз, корів; доглядала ліси, які належали панові. Від назви Гонцика пішла назва Гонцош.

Після австро-угорської війни всіх жителів Гонцоша було виселено з гір, у тому числі й Гонцика з родиною. Пізніше там оселився Фучко, який згодом зробив дорогу з верхньої частини Гонцоша аж до річки Ріка (зараз цю дорогу називають Фучковою).

Гонцош ділиться на дві частини - Гонцош і Товстий.

В присілку Гонцош знаходиться невелика капличка, у якій раз на рік відбувається богослужіння.

Туристичні місця:

- гора Лак;