ПРОЄКТ PROSTO «ПІДТРИМКА ДОСТУПНОСТІ ПОСЛУГ В УКРАЇНІ», 2021-2023

PROSTO «Підтримка доступності послуг в Україні» є шведсько-українським проєктом з підтримки децентралізації. Проєкт працює на місцевому та національному рівнях, щоб покращити надання послуг населенню.

Особливий акцент приділений підтримці громад у створенні та модернізації ЦНАП, покращенні доступу мешканців до послуг, налагодженні діалогу між жителями та керівництвом громад. Основними напрямами роботи проєкту є:

Експертна підтримка – надання експертної допомоги громадам у створенні або вдосконаленні ЦНАП, збільшенні кількості та підвищенні якості послуг.

Законодавча підтримка та адвокація – допомога у вдосконаленні законодавства та державних політик, щоб покращити доступність та якість адмінпослуг у громадах.

Тренінгові програми та обмін досвідом – проведення навчань для керівництва громад, керівництва та персоналу ЦНАП, щоб вони могли ефективніше надавати послуги мешканцям громад. Окрім професійних аспектів включають ділову етику та гендерну рівність.

Інформування та залучення населення – спроможності місцевого самоврядування інформувати про послуги у ЦНАП та залучати жителів до демократичних процесів у громаді.

Підтримка розвитку старостинських округів – підтримка ОМС та посилення здатності старост надавати якісні послуги мешканцям навіть у найвіддаленіших населених пунктах громади.

Кризова підтримка – підтримка деокупованих і постраждалих громад у відновленні надання послуг мешканцям / роботи ЦНАП.

ЗАПЛАНОВАНІ РЕЗУЛЬТАТИ

Посилення участі політичних лідерів громад у покращенні доступу до послуг для мешканців, включаючи роботу зі старостами, міжмуніципальне співробітництво, різні моделі ЦНАП.

Покращення здатності персоналу ЦНАП надавати послуги жителям громад ефективно, якісно, гендерно-чутливо та інклюзивно.

Підвищення рівня залучення громадян до участі у демократичних процесах у громаді, посилення діалогу між місцевою владою та громадою, підвищення участі та запиту від громадськості щодо надання послуг.

Посилення голосу громад у питаннях щодо надання та вдосконалення адміністративних послуг на національному рівні, його відображення в адвокаційних документах та законодавстві.

ДОНОР

Уряд Швеції через Шведське агентство міжнародного розвитку (Sida).

ВИКОНАВЕЦЬ

Проєкт PROSTO «Підтримка доступності послуг в Україні» впроваджується компанією SALAR International – підвідомчою організацією Шведської асоціації місцевих влад і регіонів (SALAR).

ПАРТНЕРИ

Проєкт співпрацює з:

• органами місцевого самоврядування;
  • Міністерством цифрової трансформації України;
  • Міністерством розвитку громад, територій та інфраструктури України;
  • відповідними Комітетами Верховної Ради України;
  • обласними державними адміністраціями;
  • керівництвом ЦНАП;
  • асоціаціями громад / органів місцевого самоврядування;
  • координаційними структурами реформ;
  • стратегічними дорадчими групами, експертним середовищем та ін.

Сайт: prosto.in.ua

Фейсбук-сторінка: www.facebook.com/prosto.in.ua