Водяні млини
Колись у кожному селі Горінчівської територіальної громади було по два-три водяні млини. Відтоді як перейшли на електричні млини, люди почали забувати про культурну спадщину. Велику частину млинів зруйновано. Деякі з
млинів можна ще відродити.
Млини слугують як туристичні об’єкти. Подивитися на них приїздить чимало туристів з різних куточків України з-за кордону.
Водяний млин в селі Нижній Бистрий, присілок Лісковий
Старовинний млин віком понад півтора століття. Ще трохи менше 20 років тому жителі Нижнього Бистрого мололи тут кукурудзу та пшеницю.
Стан та опис споруди: вже декілька років має зруйнований дах. Стіни зведені з каменю, були перекриті гнотом. Наявне напівзруйноване водяне колесо.
Принцип роботи: на велике колесо падала вода і приводила його в рух. Колесо рухало вал і друге колесо, зубці якого – ціви – почергово потрапляли на веретено із залізним валиком. Тоді валик крутив кам’яні жорна в "тулубі", складеному з дерев’яних брусочків.
Розташування: млин знаходиться на потічку, який впадає в річку Ріка. До млина від автодороги через річку Ріка веде підвісний дерев’яний міст. Поруч проходить автодорога регіонального значення Р21 Долина – Хуст.
Водяний млин в селі Противень, урочище «Меледюк»
Млин мав більше двохсот років. Наразі зруйнований паводком, залишилися руїни та окремі деталі. Власники готові до співпраці.
Розташування: руїни млина знаходяться на потічку Меледюк, який впадає в річку Ріка. До млина від автодороги через річку Ріка веде підвісний дерев’яний міст. Поруч проходить автодорога регіонального значення Р21 Долина – Хуст.
Комплекс млинарських споруд в селі Монастирець між річкою Чеховець і потічком Млиновиця.
Розташування: млини знаходяться поруч з автодорогою місцевого значення Горінчово – Монастирець – Медвежий.
Млини добре збережені.