В рамках профорієнтаційного проєкту «Ідея, спрямована на успіх», фахівці Хустського центру зайнятості відвідали «Райський куточок»
На початку липня 2021 року, в Закарпатській обласній службі зайнятості стартував профорієнтаційний проект «Ідея, спрямована на успіх». Проєкт розрахований на осіб, які бажають започаткувати власну справу: безробітна молодь, безробітні особи з числа АТО/ООС, особи з високим рівнем потенціалу і мотивації до ведення підприємницької діяльності.
Головна мета проєкту – сприяти розвитку малого та середнього підприємництва у Закарпатському регіоні, шляхом надання сучасних, якісних знань та ефективних, практичних навичок ведення бізнесу шукачам роботи для започаткування та розвитку власної справи.
У межах реалізації проекту заплановано проведення зустрічей та інтерв’ю з успішними підприємцями у сфері еко-фермерства та виготовлення крафтової продукції для створення банку досвіду ведення бізнесу, а для безробітного населення - тренінгів, профдіагностичного тестування, економічних екскурсій.
13 липня відбулася робоча зустріч директора Хустської міськрайонної філії Закарпатського ОЦЗ Володимира Гуца, начальника відділу взаємодії з роботодавцями Стрижак Мирослави та фахівця з профорієнтації відділу активної підтримки безробітних Наталії Охмат з підприємцем, що виготовляє крафтову продукцію - Шимон Іриною Андріївною.
У селі Горінчово, Горінчовської громади розташована унікальна екоферма «Райський куточок сонячного Закарпаття», яка нараховує понад 15 видів диких і свійських тварин та екзотичних птахів.
Господар угідь Василь Шимон спочатку почав власну справу з овець, потім завів буйволів. Господар постійно їх тримає на полі, лише ночувати веде у відведені для них приміщення. Тому буйволи і мають дуже корисне молоко, позаяк щоденно вигулюють на свіжому повітрі і їдять поживну траву. Крім овець і буйволів на фермі можна побачити оленів, косуль, коней, зайців, диких кабанів, диких та свійських качок і курей, фазанів, павлінів та страуса.
Ферма славна насамперед тим, що тут виготовляють власні екологічно чисті сири на лимонному соці, вурду, бринзу, сметану 12-15 % жирності з буйволячого, овечого та коров’ячого молока, кефір, з яких роблять дегустаційні тарілки. Безпосередньо виробництвом цієї крафтової продукції займається жінка керівника екоферми «Райський куточок сонячного Закарпаття» - приватний підприємець - Ірина Андріївна.
Представники Хустської міськрайонної філії Закарпатського ОЦЗ вдячні Ірині Андріївні за гостинність та за бажання долучитись до даного проекту, бо тільки спільними зусиллями органів влади в територіальних громадах, успішних підприємців, фермерів та працівників служби зайнятості можливо посприяти розвитку внутрішнього туризму у нашому «срібному» краї - на Закарпатті.
Метеріали Хустської міськрайонної філії Закарпатського ОЦЗ