Про проєкт Solidarity Fund PL in Ukraine

Фото без описуФонд міжнародної солідарності здійснює діяльність у сфері співробітництва для розвитку інших країн. У фокусі уваги – підтримка демократичних змін, розвиток громадянського суспільства, принципів доброго врядування, розвиток місцевої демократії, обмін досвідом економічної та політичної трансформації, підтримка вільних медіа та правозахисних організацій. За потреби Фонд здійснює також гуманітарну діяльність.

Фонд міжнародної солідарності є фондом Держказначейства і був створений 1997 році за ініціативи президента Республіки Польща, котрий здійснює почесний його патронат.

Нині ФМС одним із головних акторів польського співробітництва у сфері розвитку – напрями його діяльності визначає Рада у справах співробітництва для розвитку під головуванням Міністра закордонних справ. Діяльність Фонду фінансується з коштів Програми польської співпраці для розвитку (Польська допомога) МЗС РП, а також за рахунок залучення інвестицій інших донорів. У 2023 році Фонд завершив процес отримання сертифікату Pillar Assessments Європейського Союзу, що дозволяє отримання збільшеного фінансування від ЄС.

Пріоритетним напрямком діяльності ФСМ є країни Східного партнерства: Білорусь, Україна, Молдова, Грузія, Вірменія та Азербайджан. В Україні, Молдові та Грузії Фонд працює через свої представництва.

Представництво Фонду міжнародної солідарності в Україні (Solidarity Fund PL in Ukraine) було засновано в липні 2019 року.

Метою діяльності Представництва є підтримка розвитку демократії та самоврядування в Україні, реалізація проєктів співробітництва для розвитку, підтримка секторальних реформ та наближення України до стандартів Європейського Союзу у сфері управління.

Під час пандемії Covid-19 та після 24 лютого 2022 року розвиткові напрямки проєктів доповнилися наданням гуманітарної допомоги українцям.

Що робить проєкт?

Підтримує секторальні реформи:

• Соціальних послуг
  • Системи освіти
  • Професійної технічної освіти (vocational education training)
  • Цивільного захисту на місцевому рівні
  • Психо-соціальної підтримки

Надаємо консультативну підтримку польських експертів українським державним інституціям, органам центральної влади та місцевого самоврядування. Організовуємо візити польських експертів до України, а також українських експертів та урядовців до Польщі

Співпрацює з територіальними громадами:

• Організовує навчання, семінари та конференції для громад в Україні за участю польських та українських експертів
  • Проводить навчальні візити до Польщі та стажування для представників ТГ
  • Фінансово підтримує громади в рамках грантових конкурсів