Як освітян вакцинують проти COVID-19 та розпочинають навчальний рік у різних країнах

Дата: 18.10.2021 11:30

Освітяни є пріоритетною групою вакцинації проти COVID-19 у багатьох країнах світу, зокрема і в Україні. Вчителів та викладачів усього світу прагнуть убезпечити якомога швидше, адже педагоги є однією з найбільш контактних професійних груп: вони щодня спілкуються з десятками або й сотнями людей.

Крім цього, вакциновані дорослі – як педагоги, так і батьки – захищають дітей, які не можуть щепитись від COVID-19.

В Україні вакциновано принаймні першою дозою 70% працівників сфери освіти, двома – 46%. А, наприклад, в США, Італії, Франції та Іспанії – 90%.

23 вересня Україна перейшла до жовтого рівня епідемічної небезпеки. Тепер працюватимуть лише ті заклади освіти, в яких більш ніж 80% співробітників мають жовтий або зелений COVID-сертифікат: принаймні 1 дозу вакцини, негативний результат ПЛР-тесту, що діє 72 години чи підтвердження одужання від ковіду.

Заклади дошкільної освіти, спеціальні заклади освіти та початкові класи не припинятимуть освітній процес, незалежно від рівня епідемічної небезпеки. З-поміж правил для шкіл в Україні цьогоріч і використання масок персоналом закладів освіти протягом всього часу, а також учнями старшими за 12 років під час переміщення школою.

Нещодавно МОЗ затвердило наказ про обов'язкову вакцинацію вчителів.

Нещеплених роботодавці повинні відсторонювати від роботи.

ВООЗ та ЮНІСЕФ закликають школи залишатися відкритими та зробити їх більш безпечними як для педагогів, так і для дітей, щоби мінімізувати передачу вірусу.

Ці заходи безпеки включають вакцинацію вчителів та інших працівників шкіл, забезпечення вентиляції, дистанціювання, тестування та самоізоляцію в разі симптомів хвороби.

Важливо також захистити і дітей віком від 12 років, які мають супутні захворювання, що можуть спричинити важкий перебіг ковіду. Міністерство охорони здоров'я України рекомендує щепити цих дітей вакциною Comirnaty від Pfizer-BioNTech.

Немає опису.