У Закарпатській області є 206 аптек, де можна отримати препарати для лікування епілепсії, розладів психіки та поведінки

Дата: 10.11.2021 13:57

Закарпатці, у яких встановлений діагноз епілепсія, особи з розладами психіки та поведінки можуть отримувати лікарські засоби безоплатно або з незначною доплатою у рамках програми «Доступні ліки» за електронним рецептом.

Ця послуга дійсна з 1 жовтня.

У Закарпатській області є 206 місць відпуску ліків, де пацієнти можуть отримати препарати для лікування епілепсії, розладів психіки та поведінки.

У переліку препаратів  для лікування епілепсії, розладів психіки та поведінки (зокрема, посттравматичним стресовим розладом, шизофренією, афективними розладами, депресією та невротичними розладами) є 57 найменувань. Із них 18 - безоплатні, решта - з доплатою, їх вартість аптеці відшкодує Національна служба здоров’я України.

Електронний рецепт для пацієнтів із епілепсією, невротичними розладами може виписати лікар-невролог чи психіатр, у тому числі і дитячі спеціалісти цього профілю. Що стосується пацієнтів із психічними розладами, то для них е-рецепт виписує виключно психіатр, у тому числі - і дитячий. Сімейні лікарі їх виписати не можуть.

Щоб  отримати медичні препарати за програмою «Доступні ліки» пацієнту слід відвідати свого лікуючого лікаря - невролога чи психіатра. Він створить індивідуальний план лікування, внесе його в електронну систему охорони здоров’я, зафіксує встановлений діагноз та призначить ліки. На його основі формуватимуть електронний рецепт. З ним пацієнт може піти у будь-яку аптеку, яка має договір з НСЗУ за напрямком реімбурсації.