У рамках програми «Ноутбук кожному вчителю» заклади освіти Горінчівської територіальної громади отримали 37 ноотбуків
Дата: 26.11.2021 11:52
Кількість переглядів: 642
Пандемія змінила освітній процес — уроки з класів перейшли в зум-конференції. Однак, на жаль, не у всіх вчителів була технічна можливість навчати дітей у такому форматі.
«У рамках програми «Ноутбук кожному вчителю» для 199 закладів загальної середньої освіти Закарпатської області закуплено 2231 ноутбук серед яких й 3 заклади Горінчівської територіальної громади, які отримали 37 одиниць техніки», — коментує на своїй сторінці в Facebook керівник органу управління освітою Горінчівської територіальної громади Іван Паш.
![Немає опису.](https://scontent.fudj2-1.fna.fbcdn.net/v/t1.15752-9/261281369_260806419401086_5840203661828775098_n.jpg?_nc_cat=110&ccb=1-5&_nc_sid=ae9488&_nc_ohc=DwFbwz4xx68AX-MAJOQ&_nc_ht=scontent.fudj2-1.fna&oh=2a1bc067b9431da36b0bbfb81d961634&oe=61C662DB)
Розподіл ноутбуків здійснювався між закладами освіти, у яких наявна кількість персональних комп’ютерів (працюючих, не задіяних в управлінсько-господарській діяльності закладу) була меншою, ніж кількість педагогічних працівників (за основним місцем роботи), першочергово для закладів загальної середньої освіти з кількістю учнів не менш як 250 осіб.
Ноотбуки придбані за рахунок субвенції на боротьбу з наслідками COVID-19 під час навчання на умовах співфінансування з місцевим бюджетом Горінчівської територіальної громади. Сума співфінансування з бюджету громади становить – 60 000 гривень.
Основна мета субвенції на заходи, спрямовані на боротьбу з COVID-19 та його наслідками під час навчального процесу у школах, – забезпечення технічних можливостей педагогам для належної організації здобуття загальної середньої освіти, зокрема в умовах карантинних обмежень та заборони на відвідування закладів освіти її здобувачами. Відповідно, усі придбані ноутбуки мають активно та постійно використовуватися педагогічними працівниками в освітньому процесі.
![Немає опису.](https://scontent.fudj2-1.fna.fbcdn.net/v/t1.15752-9/259933140_1300093343805295_159977236593132569_n.jpg?_nc_cat=110&ccb=1-5&_nc_sid=ae9488&_nc_ohc=d1g2nwGJ_OEAX9UuuS4&_nc_ht=scontent.fudj2-1.fna&oh=b067d8183b24bbde3969b8b21cb911a2&oe=61C7C900)
![Немає опису.](https://scontent.fudj2-1.fna.fbcdn.net/v/t1.15752-9/261125134_916368669265278_6138896158676576811_n.jpg?_nc_cat=108&ccb=1-5&_nc_sid=ae9488&_nc_ohc=ic-N6ZOyy-QAX_2KMeB&_nc_ht=scontent.fudj2-1.fna&oh=40eca79c24c532e9e1c6b2352df9fcda&oe=61C7D942)
Згідно з Порядком та умовами надання субвенції, придбані ноутбуки закріплюються за навчальними кабінетами відповідних закладів освіти та використовуються виключно для організації освітнього процесу в закладі освіти. У разі заборони на відвідування закладів освіти її здобувачами за наказом керівника закладу ноутбуки на період дії такої заборони можуть надаватися в користування педагогам з метою належної організації освітнього процесу.
Термін «педагогічні працівники» включає вчителів предметів мовно-літературної, математичної, природничої, соціальної і здоров’язбережувальної, громадянської та історичної, інформатичної освітніх галузей. Також до загальної кількості педагогічних працівників враховуються директори закладів освіти та їхні заступники, педагоги-організатори, соціальні педагоги, практичні психологи тощо, які викладають навчальні предмети згаданих освітніх галузей.
Водночас кожен вчитель початкових класів територіальної громади забезпечений персональним комп’ютером в рамках програми Нової української школи, що діє в Україні вже 4 рік поспіль.
Процес придбання ноотбуків можна відстежити за допомогою спеціального дашборду.
« повернутися