1 грудня – Всесвітній день боротьби зі СНІДом

Дата: 01.12.2021 10:07

1 грудня - День боротьби зі СНІДом | Новини | Софіївська селищна  територіальна громада1 грудня увесь світ відзначає День боротьби зі СНІДом в ім`я соціальної терпимості та розширення обміну інформацією про епідемію, що швидкими темпами розповсюджується по усіх регіонах земної кулі.

Це не просто чергова значуща дата в календарі, а день скорботи за мільйонами померлих від цієї, поки що невиліковної, хвороби, зміцнення спільних організованих зусиль по боротьбі з ВІЛ/СНІДом.

Сьогодні масштаби поширення вірусу імунодефіциту людини постають реальною загрозою в соціально-економічному розвитку більшості країн світу.

Проблема ВІЛ-СНІДу, наркоманії сьогодні актуальна як ніколи. У світі мільйони людей живуть із цією недугою і помирають. Серед численних хвороб, від яких нині страждає людство, синдром набутого імунодефіциту (скорочено СНІД) є однією з найтяжчих. Цю хворобу спричинює особливий збудник — вірус імунодефіциту людини (скорочено ВІЛ). Сьогодні захворювання, в тому числі і серед дітей, зареєстровано практично в усіх країнах світу. Але люди зважають на проблему лише тоді коли інфікується хтось з близьких.

ВІЛ-інфікована людина – це носій вірусу, здатний заражати здорову особу.

Вірус передається:

• при статевих стосунках з ВІЛ-інфікованою особою – через слизову оболонку статевих органів;

• через кров – спільні шприци та голки, нестерильні медичні інструменти;

• дитині від ВІЛ-інфікованої матері –інфікування відбувається під час вагітності, пологів чи годування грудним молоком.

Своєчасне встановлення діагнозу ВІЛ-інфекції дозволяє вчасно почати необхідне лікування та вжити інших заходів до зменшення ймовірності передачі ВІЛ близьким людям.

Нагадуємо, в Україні кожен охочий може пройти безкоштовне та анонімне тестування на ВІЛ у кабінетах «Довіри» в поліклініках, мобільних амбулаторіях, Центрах профілактики та боротьби зі СНІДом, а також у представництвах профільних громадських організацій.

Бережіть себе та піклуйтеся про ближніх!