З 1 грудня на порталі "Дія" у тестовому режимі запрацює послуга зміни місця проживання онлайн майже для всієї України

Дата: 02.12.2021 16:16

З 1 грудня, віцепрем'єр-міністр - міністр цифрової трансформації України Михайло Федоров, три дні тому запустили бета-тест декларування місця проживання та зняття з місця проживання на порталі Дія по всій Україні.

Фото без описуРеєстрація особи, за даними міністерства цифрової трансформації, одна із найпопулярніших державних послуг в Україні. Але сама процедура забюрократизована і непроста.

Головна мета - зробити прописку декларативною, "відв'язати її від багатьох життєвих ситуацій, де вона не потрібна".

З електронною пропискою, незалежно від місця проживання, можна буде звертатися за призначенням та отриманням пенсій, допомоги на дитину, реєструватися як ФОП, а не збирати довідки і стояти у чергах у державні установи.

Електронну прописку можна буде отримати, маючи застосунок "Дія". Або ж зареєструвати свій профіль на порталі "Дія" з комп'ютера. Аналогічно тому, як генерують ковід-сертифікат без смартфона.

Спочатку систему запускають на порталі, а з середини грудня - і в застосунку на смартфонах.

Фактично, ідеться про додаткову послугу, яку може отримати кожен охочий.

Але ніхто не зобов'язує до цього людину. Як і раніше, можна звертатися до центрів надання адміністративних послуг (ЦНАП).

Той, хто хоче мати електронну прописку, має зайти на портал "Дія" чи застосунок на смартфоні, у списку послуг обрати зміну реєстрації проживання і заповнити декларацію. Це займе 10-15 хвилин.