Доступні в Україні вакцини від COVID-19 пройшли всі 3 етапи клінічних випробувань

Дата: 03.02.2022 14:21

CoronaVac/Sinovac, Comirnaty/Pfіzer, Moderna та AstraZeneca пройшли всі 3 етапи клінічних випробувань і показали свою ефективність та безпечність.

Ознайомитися з висновками та протоколами клінічних випробувань цих чотирьох вакцин можна на сайті Всесвітньої організації охорони здоров’я за посиланням.

Нагадаємо, що клінічні дослідження вакцин зазвичай проводять в три фази:

1 – введення вакцини невеликому числу добровольців, щоб оцінити її безпечність;

2 – введення вакцини сотням добровольців для подальшої оцінки її безпечності та здатності генерувати імунну реакцію;

3 – введення вакцини тисячам добровольців, яких порівнюють із такою ж групою людей, які не отримали вакцину, щоб визначити ефективність препарату і вивчити безпеку для більшої групи людей.