На Закарпатті штрафуватимуть за збір і продаж первоцвітів

Дата: 18.02.2022 17:19

Синоптики прогнозують підвищення температури, прихід тепла на Закарпаття. З ним неминуче почне прокидатися природа, а першими вісниками весни стануть унікальні рослини, занесені до Червоної книги України, – первоцвіти, підсніжники тощо.

Щоб не допустити їх зникнення, в області стартували рейдові перевірки у межах плану «Первоцвіт». Про це повідомив перший заступник голови облдержадміністрації Мирослав Білецький.

«Рейдові роботи триватимуть до середини травня», – прокоментував Мирослав Білецький.

До складу робочої групи увійшли представники Державної екологічної інспекції у Закарпатській області, обласного ГУ Нацполіції й управління лісового та мисливського господарства.

«Щоб усвідомити, наскільки актуальною є така робота, треба просто знати одну цифру. 20 мільйонів – саме стільки первоцвітів знищують всього за 1 сезон. Чимало з них ростуть зараз лише на природоохоронних територіях, а в природі майже зникли», – зазначив перший заступник очільника краю.

За збір і продаж первоцвітів порушників очікує накладання штрафу від 510 до 3655 грн.

Екологи б’ють на сполох, закликають не рвати перші весняні квіти і не купувати їх, зменшуючи таким чином попит. Варто подбати про збереження унікальних рослин, частина яких збереглася лише у Західній Україні.