Бюджетні слухання як форма безпосередньої участі членів територіальної громади в бюджетному процесі

Дата: 11.06.2024 22:12

У межах інформаційної кампанії проєкту «Бюджетна партисипація від А до Я», який реалізуєтьсяз Громадським Партнерством «За прозорі місцеві бюджети!» за підтримки Проєкту USAID «ГОВЕРЛА», ми продовжуємо розповідати про інструменти партисипації, які можуть використовувати жителі громад.

Наша сьогоднішня публікація – про БЮДЖЕТНІ СЛУХАННЯ, які є формою безпосередньої участі членів територіальної громади в бюджетному процесі, що передбачає громадське обговорення проєкту місцевого бюджету.

Чому це важливо?

Наявність такого інструменту сприяє відкритості влади, забезпеченню довіри між владою і громадою.

Функції бюджетних слухань:

✔️ інформування громади про проєкт місцевого бюджету й одержання зауважень і пропозицій від членів територіальної громади;

✔️ оцінка бюджету. Експерти можуть зробити свою оцінку бюджету, визначивши, чи враховано в ньому пріоритети громади тощо;

✔️ висловлення пропозицій громадою щодо зміни бюджету.

Як цим користуватися?

Процедура проведення бюджетних слухань може включати такі етапи:

- розробка Положення про бюджетні слухання;

- оприлюднення проєкту бюджету громади з додатками;

- оприлюднення оголошення про проведення бюджетних слухань;

- реєстрація учасників;

- запрошення представників експертного середовища;

- проведення бюджетних слухань;

- оприлюднення протоколу бюджетних слухань;

- розгляд пропозицій, які озвучені на слуханнях, профільною депутатською комісією;

- врахування, часткове врахування, неврахування пропозицій на сесії місцевої ради;

- оприлюднення результатів остаточного врахування результатів бюджетних слухань ОМС.

У наступних публікаціях ми розповімо про інші інструменти партисипації, тож стежте за нашими постами з хештегом #включайся_в_бюджет_громади!

Ця публікація створена Громадським партнерством "За прозорі місцеві бюджети" в рамках проєкту «Бюджетна партисипація від А до Я» та стала можливою завдяки Агентству США з міжнародного розвитку (USAID) та щирій підтримці американського народу через HOVERLA / проєкт USAID в Україні. Зміст цієї публікації не обов’язково відображає погляди USAID та Уряду США.

Коментарі:

Ваш коментар може бути першим :)