ГОРІНЧІВСЬКА ГРОМАДА СТАЛА УЧАСНИЦЕЮ ДРУГОГО НАЦІОНАЛЬНОГО ФОРУМУ АМБАСАДОРІВ КУЛЬТУРНОЇ СПАДЩИНИ УКРАЇНИ
03-04 жовтня 2024 року пройшла подія, яка згуртувала навколо себе понад 50 учасників з 14 областей України. Учасником форуму став виконуючий обов’язки головного архітектора Горінчівської територіальної громади – Іван Росоха. Форум об’єднав навколо себе представників органів місцевого самоврядування, організацій громадянського суспільства та фахівців, що опікуються спадщиною громад України, громадських активістів, культурних діячів, лідерів думок та експертів у сфері управління культурною та природною спадщиною.
Метою та завданнями форуму було презентувати результати проєктів громадської участі із захисту та збереження культурної спадщини України, підтриманих Агенством з розвитку приватної ініціативи (далі - АРПІ) за кошти Фонду NED протягом 2019-2024 років, популяризувати успішні моделі громадської партисипації, обговорити перспективи українських громад зі спадщиною як місць відвідування та культурних осередків, а також об’єднати учасників форуму для поглиблення співпраці та обміну досвідом.
Перший день форуму пройшов у Івано-Франківську на базі інноваційного центру «Промприлад». Форум відкрила презентація проєкту АРПІ «Адвокати спадщини: підтримка і просування місцевих ініціативних груп молоді» та діяльності мережі ОГС для підтримки громад зі спадщиною Go Heritage.
Після цього 6 представників різних організацій ознайомили учасників з результатами своїх субгрантингових ініціатив – проєктів громадської участі спрямованих на залучення мешканців громад України до заходів зі збереження та популяризації культурної спадщини, підтриманих АРПІ за кошти Фонду NED у 2024 році.
Другою захоплюючою частиною форуму стала секція «Пульс Спадщини – презентація успішних практик зі збереження культурної спадщини». Учасники мали змогу ознайомитись з 8 успішними кейсами, які по-різному розкривають роль громади та зацікавлених сторін в напрямку збереження спадщини.
Другий день роботи форуму передбачав реальне знайомство з практиками використання потенціалу культурної спадщини в Новороздільській громаді Львівської області. В селищі Розділ учасники форуму познайомились зі «Старою школою» зсередини та дізнались про шлях її трансформації із занедбаної будівлі до унікального простору в громаді.
Другий національний форум амбасадорів культурної спадщини України став майданчиком для мережування, представлення існуючих та зародження нових ініціатив. Налагоджені зв’язки згодом зможуть вилитись в нові проєкти в сфері збереження та популяризації місцевої спадщини для ефективного залучення місцевих мешканців для побудови heritage democracy (демократії спадщини) на місцевому рівні.
Другий національний Форум амбасадорів культурної спадщини України проводився в рамках проєкту «Адвокати спадщини: підтримка і просування місцевих ініціативних груп молоді» за співфінансування Національного Фонду на підтримку демократії (NED).