Новини
25 Листопада, 2021 р., 11:20
https://rada.info/upload/users_files/04349366/b837eb7d96b5f22dfe8cd7ee866046fb.pdf
25 Листопада, 2021 р., 10:46
В області триває вакцинальна кампанія – закарпатці дедалі активніше імунізуються проти COVID-19.
Як повідомив в. о. очільника краю Петро Добромільський, за вчора в атріумі облдержадміністрації, де вже кілька місяців діє Центр вакцинації, медичні працівники виконали 121 щеплення: 98 осіб завершили вакцинальний комплекс, а 23 отримали першу дозу.
«Сьогодні вакцинуються різні вікові групи – як діти, так і старше населення, адже кожен розуміє важливість імунізації та наслідки хвороби. Так, найстаршому вакцинованому в атріумі минулої доби – 77 років, а наймолодшому – 16», – зауважив Петро Добромільський.
Загалом 24 листопада щеплення зробили 4526 закарпатців. Найактивніше імунізувалися краяни віком 20–39 років (1 529 осіб) та 40–49 років (1 011 людей).
25 Листопада, 2021 р., 10:39
Відповідно до п. 1 підрозд. 9 прим. 4 розд. XX «Перехідні положення» Податкового кодексу України від 02 грудня 2010 року № 2755-VI зі змінами та доповненнями (далі – ПКУ) одноразове (спеціальне) добровільне декларування – це особливий порядок добровільного декларування фізичною особою, визначеною п. 3 підрозд. 9 прим. 4 розд. ХХ ПКУ, належних їй активів, розміщених на території України та/або за її межами, якщо такі активи фізичної особи були одержані (набуті) такою фізичною особою за рахунок доходів, що підлягали в момент їх нарахування (отримання) оподаткуванню в Україні та з яких не були сплачені або сплачені не в повному обсязі податки і збори відповідно до вимог законодавства з питань оподаткування та/або міжнародних договорів, згода на обов’язковість яких надана Верховною Радою України, та/або які не були задекларовані в порушення податкового та валютного законодавства, контроль за дотриманням якого покладено на контролюючі органи, протягом будь-якого з податкових періодів, що мали місце до 01 січня 2021 року.
При цьому об’єктами одноразового (спеціального) добровільного декларування (далі – об’єкти декларування) можуть бути визначені підпунктами 14.1.280 і 14.1.281 п. 14.1 ст. 14 ПКУ активи фізичної особи, що належать декларанту на праві власності (в тому числі на праві спільної часткової або на праві спільної сумісної власності) і знаходяться (зареєстровані, перебувають в обігу, є на обліку тощо) на території України та/або за її межами станом на дату подання одноразової (спеціальної) добровільної декларації (далі – Декларація), у тому числі валютні цінності (банківські метали, крім тих, що не розміщені на рахунках, національна валюта (гривня) та іноземна валюта, крім коштів у готівковій формі, та права грошової вимоги (у тому числі депозит (вклад), кошти, позичені третім особам за договором позики), оформлені у письмовій формі з юридичною особою або нотаріально посвідчені у разі виникнення права вимоги декларанта до іншої фізичної особи (п.п. «а» п. 4 підрозд. 9 прим. 4 розд. XX «Перехідні положення» ПКУ).
Враховуючи викладене, у разі якщо фізична особа володіє коштами, які розміщенні на депозитному (вкладному) банківському рахунку, з яких не були сплачені або сплачені не в повному обсязі податки і збори відповідно до вимог законодавства з питань оподаткування, то така особа має можливість задекларувати такі кошти шляхом подання Декларації та сплатити збір з одноразового добровільного декларування за відповідною ставкою
24 Листопада, 2021 р., 16:46
Коронавірусна інфекція особливо небезпечна для дітей та людей старшого віку, тому варто працювати на випередження й вакцинуватися.
Як зауважив в. о. голови облдержадміністрації Петро Добромільський, від початку пандемії в Закарпатті підтвердили 4 617 випадків COVID-19 у дітей, 67 із них – учора.
За його словами, в області понад 1800 осіб 12–17 років імунізувалися з моменту, коли МОЗ дозволило виконувати щеплення цій віковій категорії.
21440 закарпатців від 60+ були інфіковані, минулої доби коронавірус підтвердили у 111 осіб старшого віку. За весь період вакцинальної кампанії виконали майже 96 тисяч щеплень людям старше 60 років.
«Сьогодні вакцинація – критично важливий елемент, адже саме так ми можемо захиститися від ускладнень COVID-19, госпіталізації та смерті», — підкреслив Петро Добромільський.
24 Листопада, 2021 р., 16:36
29 листопада 2021 року о 11.00 відбудеться міні-ярмарок вакантних місць СУПЕРМАРКЕТУ «АТБ-МАРКЕТ» та співбесіда з представником роботодавця за адресою м. Хуст, вул. 900-річчя Хуста, 25, каб. №5
Якщо Ви хочете знайти чи змінити роботу, заповнюйте анкету та резюме у Хустській міськрайонній філії Закарпатського ОЦЗ.
З більш детальною інформацією можна ознайомитись безпосередньо у Хустській міськрайонній філії Закарпатського ОЦЗ, за адресою м. Хуст, вул. 900-річчя Хуста, 25, телефон: (03142)51409), e-mail: khustmrcz@ukr.net, hustmrcz@zocz.gov.ua
23 Листопада, 2021 р., 15:49
Ремонт маршруту регіонального значення Р-21 Долина – Хуст добігає кінця. У межах Закарпаття підряднику залишилося відновити майже кілометр автошляху.
Дорожники завершать роботи з влаштування нового покриття після того, як добудують підпірну стінку вздовж річки Ріка.
Загальна протяжність Р-21 у Закарпатській та Івано-Франківській областях — 128,8 км, з них майже 83 км – у нашому регіоні.
Завдяки президентській ініціативі Володимира Зеленського «Велике будівництво» роботи на маршруті стартували у 2020 р., тепер тут завершують укладати верхній шар щебенево-мастикових асфальтобетонних сумішей.
У двох областях триває облаштування з'їздів, зупинкових майданчиків, благоустрій узбіч, нанесення дорожньої розмітки та виконання інших супутніх робіт.
23 Листопада, 2021 р., 10:51
У більшості випадків грип та коронавірусна хвороба мають схожі симптоми. Визначити остаточний діагноз і призначити лікування може тільки лікар.
Пам’ятайте, що вакцинація — єдиний ефективний спосіб захиститися від цих хвороб.
Докладніше про спільне та відмінне між грипом і COVID-19 у інфографіці.
23 Листопада, 2021 р., 09:30
Іноземні партнери оцінили ініційовану Президентом України програму з виплати 1 тис. грн вакцинованим як одну з найкращих програм і методик у цьому напрямку. Про це зазначив Прем’єр-міністр Денис Шмигаль у «Суботньому інтерв’ю» на Радіо Свобода.
За словами Глави Уряду, програма має дві цілі: насамперед підтримка малого й середнього бізнесу, а також мотивація людей до вакцинування від COVID-19.
«Ми підтримаємо 5 напрямків бізнесу, які найбільше постраждали під час пандемії. Це креативні індустрії, кіно й театри, музеї, спортивні центри та внутрішні залізничні й авіаперевезення. Ця підтримка буде значною, якщо врахувати, що ми ставимо за мету вакцинувати 20-24 млн українців», — зазначив Денис Шмигаль.
Прем’єр-міністр підкреслив, що скористатися програмою зможуть всі громадяни України, щеплені двома дозами вакцини, незалежно від того, коли вони її отримали.
«Програмою зможуть скористатися через застосунок або портал Дія ті, хто мають відповідні COVID-сертифікати. Дія сформує віртуальну платіжну картку, якою можна буде скористатися для оплати послуг у визначених напрямках», — зауважив очільник Уряду
Денис Шмигаль додав, що програма діятиме з 19 грудня цього року до 18 грудня наступного.
22 Листопада, 2021 р., 14:08
«Асоціація благодійників України» оголосила прийом заявок на Національний конкурс «Благодійна Україна-2021».
Цьогоріч стартував15-й, ювілейний, конкурс, який має на меті відзначити найкращі благодійні та волонтерські ініціативи, реалізовані протягом 2021 року.
«Благодійна Україна-2021» – це єдиний загальнонаціональний проєкт з відзначення кращих благодійників та найефективніших благодійних ініціатив в українському суспільному просторі.
Переможців визначатимуть у 18 колективних, трьох індивідуальних і чотирьох спеціальних номінаціях.
У конкурсі можуть брати участь благодійники/волонтери, волонтерські, благодійні та громадські організації, молодіжні об’єднання, представники медіа та інші – всі, хто надавав благодійну чи волонтерську допомогу для вирішення актуальних суспільних проблем у період з 1 січня по 31 грудня 2021 року.
Для участі у конкурсі необхідно заповнити заявку та надіслати її електронною поштою на адресу: konkurs.blago@gmail.com до 7 березня 2022 року (включно). Заповнюючи заявку, обов'язково потрібно вказати номінації, під які підпадає діяльність благодійника.
Термін прийому заявок на конкурс: 4 жовтня 2021 року – 7 березня 2022 р. Переможців конкурсу, яких визначить Національна експертна рада конкурсу, нагородять навесні 2022 року. Участь у конкурсі безоплатна.
Детальні умови участі, перелік номінацій, основні етапи конкурсу, положення про конкурс та заявка за лінком в оголошенні https://blagoukraine.org/news/544-blago_ukraine_2021.html
22 Листопада, 2021 р., 12:00
МІФ: Тест на антитіла показав їх наявність у крові, тому я вже захищений(-а) і мені не потрібно вакцинуватись від COVID-19
ФАКТ: Тест на антитіла лише показує, що ймовірно вони у Вас є, але не доводить, що у Вас сформований імунітет від хвороби
Світ переживає пандемію коронавірусної хвороби. Щоб зупинити цей процес і повернутись до звичного життя, в усіх країнах проводиться кампанія з вакцинації.
Проте існує частина людей, які заявляють, що їм не потрібно вакцинуватись, адже вони вже перехворіли і мають антитіла до вірусу SARS-CoV-2, який викликає COVID-19. Подібні розповіді можна почути серед знайомих або зустріти в коментарях в інтернеті.
Але чи дійсно за показниками рівня антитіл можна бути впевненими, що сформовано імунітет до коронавірусної хвороби?
Давайте розберемося!
Тест на антитіла, або серологічне дослідження, – це аналіз на наявність антитіл у крові. Вони утворюються як імунна реакція організму на інфекцію. Зазвичай антитіла до коронавірусу виявляються у перші кілька тижнів після зараження. Їх наявність вказує на те, що людина перенесла хворобу, незалежно від того, була інфекція у тяжкій або легкій формі чи минула безсимптомно.
Крім антитіл, у боротьбі з інфекцією беруть участь інші агенти, зокрема, важливими у формуванні імунної пам'яті є Т-лімфоцити. Т-клітини відіграють не меншу роль в імунному захисті від Covid-19, ніж антитіла до коронавірусу.
Процедура визначення антитіл проводиться в наукових цілях. Серологічне дослідження допомагає ретроспективно визначити масштаби поширення інфекції, встановити джерело спалаху тощо. Для пересічної людини ця процедура позбавлена сенсу, оскільки цим тестом не можна визначити рівень імунного захисту.
Тести на антитіла, які проводять у комерційних лабораторіях, можуть давати різні дані. Наприклад, тест може показати, що Ви були ніби хворі на коронавірус, хоча насправді у Вас була звичайна застуда.
Наразі немає наукових даних щодо конкретно визначеного титру антитіл, який би міг гарантовано захистити від повторного інфікування, оскільки хвороба відносно нова та наукові дослідження ще тривають. На це впливають циркуляція різних штамів коронавірусу, а також індивідуальні особливості імунної системи людини.
Натомість вакцини не шкодять організму, а навпаки “навчають” його боротися з інфекціями. Вакцини проти вірусу SARS-CoV-2 формують імунну відповідь проти кількох штамів, що вже підтверджено дослідженнями наукової спільноти та фармацевтичних компаній. На додаток така імунна відповідь є більш стабільною та ефективною.
У випадку, коли людина перехворіла на коронавірусну інфекцію, може постати питання: а чи потрібно їй йти щеплюватись? Наукова спільнота говорить, що факт перенесення хвороби ще не означає, що у людини сформувався імунітет. Тому саме вакцинація може вберегти від тяжкого перебігу та повторних інфікувань, навіть якщо і сформувався імунітет.
Тому не бійтесь вакцинації, уникайте фейків та думайте критично!