Новини
15 Грудня, 2021 р., 15:33
Рік добігає кінця, а разом з ним і роботи на інфраструктурних об’єктах області, реалізація яких була передбачена у 2021 р. Про це повідомив перший заступник голови Закарпатської ОДА Мирослав Білецький.
Підрядні організації закінчують відновлення штучних споруд, зокрема і поточний середній ремонт мосту на автомобільній дорозі місцевого значення С 071323 Березово – Ряпідь, а також капітальний ремонт мосту, розташованого в с. Білки на автомобільній дорозі О 070502 Довге – Іршава.
Як зауважив Мирослав Білецький, перший був в аварійному стані, натомість зараз відновлений і безпечний для руху автомобілів та пішоходів.
«На 108-метровому мості через річку Ріка в Березові укріпили опори та конуси, влаштували монолітну залізобетонну плиту та асфальтобетонне покриття на тротуарах та під’їздах на об’єкт, провели гідроізоляцію», – прокоментував перший заступник очільника краю.
Крім того, за його словами, міст у с. Білки значно менший, його довжина становить 12 м. Тут також влаштували монолітну залізобетонну плиту по балках прогонової будови та покриття з двох шарів асфальтобетону, провели гідроізоляцію проїзної частини, задля безпеки руху пішоходів облаштували тротуари. Залишилося встановити металеве бар'єрне та перильне огородження.
Загалом цьогоріч був запланований ремонт 9 мостів. Всі роботи закінчать до кінця року.
15 Грудня, 2021 р., 14:58
Шановні судді та працівники апарату судів!
Від щирого серця прийміть найкращі привітання з нагоди професійного свята — Дня працівників суду!
Фундаментом правової держави є дієва система правосуддя, що здатна забезпечити ефективний захист прав і свобод людини і громадянина.
Почесна й нелегка місія служіння правосуддю вимагає від суддів та працівників судових органів високого рівня знань, досвіду та виняткових особистих якостей: честі, гідності, відданості справі та наполегливості.
Ваш високий професіоналізм, принципова громадянська позиція, чесність та об'єктивність є запорукою усталення та зміцнення законності і правопорядку в державі.
Тож нехай незаперечними заповідями кожного судді зажди будуть вірність ідеалам правди і справедливості, відповідальність за долю кожної людини.
Бажаю всім міцного здоров'я, добра і благополуччя, сил та наснаги для нових звершень у справі служіння Українському народу!
З повагою, Горінчівський сільський голова Михайло КАЛИНИЧ
15 Грудня, 2021 р., 14:41
Український координаційний центр з підвищення правової освіти населення, Благодійний фонд «Об’єднання світових культур», Українська молодіжна правнича асамблея, Українська асоціація підтримки творчої молоді разом з Міністерством реінтеграції тимчасово окупованих територій України, Міністерством у справах ветеранів України та за підтримки Міністерства культури та інформаційної політики України, Державного підприємства «Центр захисту інформаційного простору України» проводять Всеукраїнський дитячий творчий конкурс «НОВОРІЧНА МРІЯ».
Учасники конкурсу:
діти - внутрішньо переміщені особи (віком від 7 до 18 років).
діти учасників АТО/ООС (віком від 7 до 18 років).
діти, які постійно мешкають на території проведення АТО/ООС (віком від 7 до 18 років).
Номінації:
Молодша група (від 7 до 10 років);
Середня група (від 11 до 14 років);
Старша група (від 15 до 18 років).
Вимоги до робіт та їх доставка
Організаційний комітет не обмежує техніку виконання конкурсних робіт (малюнки, HandMade «ХендМейд» вироби, графічні зображення тощо).
Конкурсна робота (у відсканованому форматі чи сфотографована у форматі JPEG) разом із заявкою (із зазначенням прізвища, ім’я та по батькові конкурсанта, дати народження, контактного телефону, електронної адреси, місця проживання, контактної інформації законних представників, назви номінації, назви конкурсної роботи та короткого (1-2 речення) описання зображеного на малюнку) подається до Організаційного комітету, шляхом направлення відповідного листа на електрону адресу uccplec@gmail.com (обов’язково зазначити в темі листа – «Конкурс») до 20 грудня 2021 року включно.
За бажанням конкурсант разом з роботою може надіслати на зазначену електронну адресу відео до 1 хвилини з власною розповіддю на тему: «Моя новорічна мрія». Це відео буде використане при створенні загального відео сюжету про конкурс та буде демонструватися під час виставки робіт.
Кожен учасник може подати для участі в Конкурсі не більше 3 конкурсних робіт.
Конкурсні роботи не повинні порушувати авторські права інших осіб. У разі виявлення плагіату на будь-якому етапі конкурсу, роботу буде вилучено з участі в конкурсі, а учасника – дискваліфіковано. Відповідальність за порушення авторських прав несе учасник конкурсу та його законний представник.
Визначення переможців та відзначення переможців.
Переможці конкурсу будуть оголошені 28 грудня 2021 року.
Вже у січні 2022 року переможці Конкурсу отримають дипломи лауреатів Конкурсу та цікаві подарунки. В кожній номінації буде визначено до п’яти переможців.
Окремо буде відзначено 3-х конкурсантів, які розмістять на сторінках в мережі Facebook свою конкурсну роботу з хештегом #НоворічнаМрія2021.
Конкурсанти отримають електроні сертифікати учасника.
Контактні дані Оргкомітету: електронна адреса - uccplec@gmail.com, повідомлення надсилати на Facebook-сторінку Організатора.
15 Грудня, 2021 р., 14:36
«Закарпаття – це мій дім та моя родина, і зробити його успішним – справа честі та особистої гідності», – голова облдержадміністрації Віктор Микита звернувся до мешканців краю.
Новий керівник області окреслив основні пріоритети, завдання і виклики перед собою та командою.
15 Грудня, 2021 р., 10:51
1. Щодо визначення страхового стажу для розрахунку суми допомоги за лікарняним
Допомога по тимчасовій втраті працездатності покликана компенсувати працівнику втрачений за час лікування заробіток. Її розмір залежить від середньоденного доходу і тривалості страхового стажу – сума допомоги складе від 50% середньої зарплати (якщо стаж до 3-х років) і до 100% (якщо стаж понад 8 років).
Для визначення страхового стажу, якщо застрахована особа працює на одному підприємстві менше 8 років, можуть використовуватись такі відомості:
– додаток 4 «Форма ОК-5»;
– додаток 5 «Форма ОК-7»;
– додаток 9 «Дані про трудовий та страховий стаж»;
– трудова книжка.
Якщо працівник почав трудову діяльність у 2016 році та пізніше, достатньо врахувати дані з додатку 9. Це пов’язано з тим, що з 01.01.2016 для платників єдиного внеску було запроваджено однакову ставку єдиного внеску в розмірі 22%. Тож, починаючи з цієї дати, страховий стаж за страхуванням у зв’язку з тимчасовою втратою працездатності та за пенсійним страхуванням співпадають.
Однак до цього періоду страхові стажі можуть мати відмінності, тож використовувати дані з додатку 9 потрібно з обережністю. Період страхового стажу з 01.01.2011 по 01.01.2016 необхідно обчислювати з використанням довідок «Форма ОК-5» або «Форма ОК-7», а також даних про трудову діяльність, зазначених у трудовій книжці. А період страхового стажу до 2011 року – на підставі трудової книжки.
2. Як діяти, якщо наявні невідповідності ПІБ у реєстрі застрахованих осіб та е-лікарняному?
Інформація щодо пацієнта завантажується з реєстру пацієнтів у медичний висновок автоматично і співпадає з даними, зазначеними у декларації із сімейним лікарем. Тож ідентифікаційні дані застрахованої особи в е-лікарняному будуть тотожні саме даним, зазначеним у реєстрі пацієнтів. Однак, якщо ці дані не співпадають із даними у реєстрі застрахованих осіб – е-лікарняний може не створитись, або створитись із помилкою в ПІБ. Саме тому працівникам важливо завчасно перевірити правильність внесення інформації і оперативно повідомляти лікаря і роботодавця про всі зміни.
Однак, якщо помилка все ж сталася, і е-лікарняний містить несуттєві відмінності у написанні ПІБ із даними у реєстрі застрахованих осіб (наприклад, Наталя і Наталія, пропущенні букви тощо), роботодавці можуть подати заяву-розрахунок попри неточності.
Раніше подібні невідповідності при прийнятті Фондом заяв-розрахунків автоматично підсвічувались як помилки, тож у окремих випадках заява могла бути відхилена. Однак, аналізуючи зворотній зв’язок від страхувальників, Фонд соціального страхування України вже вніс зміни до програмних засобів, аби незначні неточності не приводили до уповільнення виплати допомог від Фонду.
3. Як нараховувати допомоги за е-лікарняними по догляду за дитиною тривалістю понад 14 днів?
Надання допомоги з тимчасової непрацездатності по догляду за хворою дитиною віком до 14 років здійснюється за весь період, протягом якого дитина за висновком лікаря потребує догляду, але не більше 14 календарних днів. А в разі стаціонарного лікування – за весь час перебування застрахованої особи в стаціонарі разом із хворою дитиною. Цей вид допомоги фінансується за кошти Фонду соціального страхування України з першого дня.
Однак наявні окремі випадки, коли е-лікарняний з цієї причини непрацездатності створюється на тривалість понад 14 календарних днів попри амбулаторне лікування. У таких випадках комісія з соціального страхування підприємства при розгляді е-лікарняного має звернути увагу на заклад, лікарем якого було створено медичний висновок – є він амбулаторно-поліклінічним, чи забезпечує стаціонарне лікування. При цьому, відповідно до діючого порядку, медичний висновок за категорією «Догляд за хворою дитиною» в амбулаторних умовах може створюватись на максимальний термін 14 календарних днів в межах одного страхового випадку. У разі продовження потреби догляду за хворою дитиною при її амбулаторному лікуванні понад 14 днів, нормативно-правовими актами передбачено видачу лікарем довідки за формою № 095-2/о про тимчасове звільнення від роботи по догляду за хворою дитиною.
4. Чи може лікар відкрити е-лікарняний без особистого огляду пацієнта?
На початку пандемії було запроваджено можливість відкриття лікарем листка непрацездатності на підставі телефонної розмови із пацієнтом. Однак після чисельних повідомлень про зловживання із боку пацієнтів, така норма була скасована. Тож наразі лікар має провести особистий огляд пацієнта для створення йому медичного висновку, за яким автоматично сформується електронний лікарняний.
5. У який термін потрібно призначити допомогу за е-лікарняним?
Процедура, а також строки призначення допомог за е-лікарняними не змінились – як і раніше, призначити працівнику матеріальне забезпечення необхідно упродовж 10 календарних днів з дати видачі лікарняного, ще 5 робочих днів відведено для формування заяви-розрахунку. Водночас, дата видачі паперового і е-лікарняного відрізняються.
Датою видачі для електронних листків непрацездатності вважається восьмий день після дати закриття, яка зазначена в документі. А для е-лікарняних по вагітності та пологах – восьмий день після дати відкриття.
Тож 10 днів на призначення матеріального забезпечення починають рахуватись саме з дати видачі е-лікарняного, тобто з восьмого дня після дати його закриття (або дати відкриття для е-лікарняних по вагітності та пологах).
6. Як перетинаються періоди тимчасової непрацездатності в різних е-лікарняних?
Період непрацездатності працівника визначається в медичному висновку та відображається в е-лікарняному. Однак, якщо до електронної системи охорони здоров’я надходить інший медичний висновок, і періоди непрацездатності перетинаються, тривалість е-лікарняних може бути скорочена.
Є три найчастіші причини скорочення:
1) коли новий медвисновок створено в межах одного випадку непрацездатності;
2) коли новий медвисновок не пов’язаний із попереднім, але засвідчує непрацездатність в межах тієї ж категорії;
3) коли новий медичний висновок засвідчує початок іншого страхового випадку з іншої категорії причин непрацездатності.
7. Хто змінює причину непрацездатності на пов’язану із виробництвом?
Незалежно від обставин набуття хвороби або отримання травми, пацієнту відкриється е-лікарняний з причини «Тимчасова непрацездатність з хвороби або травми, що не пов’язані з нещасним випадком на виробництві». Однак, якщо випадок стався внаслідок професійної діяльності працівника, одночасно буде розпочато процедуру розслідування. Участь в розслідуванні беруть, зокрема, представники Фонду соціального страхування України – якщо під час розслідування зв’язок з виробництвом буде підтверджено, вони оновлять причину непрацездатності в електронному лікарняному. Для цього роботодавцям не потрібно додатково звертатись до Фонду – лікарі ФССУ внесуть зміни самостійно.
8. Чи можуть паперові лікарняні видаватись як продовження е-лікарняних?
З першого жовтня усі заклади охорони здоров’я перейшли на створення медичних висновків замість видачі паперових лікарняних. Однак існують чотири виключення, у разі яких пацієнту видають паперовий листок непрацездатності:
- технічні помилки, які призвели до неможливості формування е-лікарняного, та які не було усунуто упродовж 7 днів;
- помилки при створенні медичного висновку та спливу строку (7 днів), протягом якого лікар мав можливість внести зміни;
- продовження лікарняних, які було видано на папері до 01.10.2021;
- а також у разі всиновлення новонародженої дитини.
У перших двох із наведених випадків паперовий лікарняний можуть видати як продовження електронного. Такі лікарняні складають один страховий випадок та оплачуються за загальними правилами. При цьому в паперовому лікарняному, виданому на продовження, обов’язково має бути наведено номер електронного листка непрацездатності.
9. Як з’ясувати, коли оплатять е-лікарняний?
Це можна зробити онлайн – інформація про стан фінансування лікарняних і декретних допомог щоденно оновлюється у телеграм-каналі https://t.me/socialfund. Перші п’ять днів страхового випадку оплатить роботодавець, а решту аж до одужання фінансує Фонд соціального страхування України (за винятком допомог по вагітності та пологах і по догляду за хворими дітьми – вони оплачуються за кошти ФССУ з першого дня). Щоб дізнатись дату фінансування, потрібно знати точну дату подання роботодавцем заяви-розрахунку за е-лікарняним – не втрачайте зв’язок і цікавтесь станом оформлення заяви. Уточнити дату можна також у відділенні Фонду, для цього у кожному обласному управлінні створено окремі гарячі лінії.
В.о. начальника Хустського відділення
управління виконавчої дирекції Фонду соціального страхування
в Закарпатській області
С. Андрейко
14 Грудня, 2021 р., 12:29
В Україні повний курс вакцинації проти COVID-19 пройшли вже понад 40% дорослих громадян. У січні 2022 року розшириться перелік товарів і послуг, які можна буде придбати на 1 тис. грн, надану державою кожному українцю, який отримав повний курс щеплень. Про це йшлося на селекторній нараді під головуванням Президента Володимира Зеленського.
«З 19 грудня повністю вакцинованим українцям буде нарахована одна тисяча гривень. Вони зможуть витратити ці кошти на напрямки, які найбільше постраждали від пандемії, – записатися в спортзал, піти в кінотеатр, музей або на концерт, купити квиток на потяг або літак, придбати книги. Водночас, дослухавшись до побажань наших громадян поважного віку, для яких важливою є підтримка здоров’я, зокрема в умовах пандемії, було ухвалено рішення додати до переліку доступних товарів ще й ліки», – зазначив Володимир Зеленський.
Глава держави висловив переконання, що такий крок збільшить кількість щеплень проти COVID-19 серед літніх людей, а також сприятиме лікуванню й профілактиці інших захворювань.
Нині Міністерство цифрової трансформації доопрацьовує технічні можливості для того, щоб купівля ліків за передбачені за щеплення кошти стала доступною з січня наступного року.
Загалом, як повідомив міністр охорони здоров’я Віктор Ляшко, на сьогодні Україна подолала показник у 40% вакцинованих серед дорослого населення: з 14,1 млн громадян 12 млн отримали по два щеплення проти коронавірусу.
Проте Віктор Ляшко зауважив, що впродовж останніх двох тижнів спостерігається зниження темпів вакцинації.
У цьому контексті Президент наголосив на необхідності активізації вакцинації, адже попри покращення епідемічної ситуації в країні тижневі показники захворюваності залишаються високими.
За даними уряду, минулого тижня в Україні виявлено 61 тис. нових випадків захворювання на COVID-19. Активних хворих на сьогодні – майже 300 тисяч осіб.
Прем’єр-міністр Денис Шмигаль нагадав, що з 7 грудня дев'ять областей вийшли з «червоної» зони, а нині критеріям виходу з неї відповідає Вінницька область, тож розглядатиметься питання щодо її переведення у «жовту» зону.
Також задля мінімізації ризиків для хворих на COVID-19 серед громадян віком від 60 років було внесено зміни до стандартів медичної допомоги щодо коронавірусної хвороби і розширено показання до госпіталізації цієї категорії хворих.
У зв’язку з наближенням різдвяних і новорічних свят, були ухвалені відповідні накази МОЗ і головного державного санітарного лікаря щодо протиепідемічних заходів під час роботи гірськолижних курортів. Окремо також напрацьовані протиепідемічні заходи під час проведення великих святкових заходів, повідомив Денис Шмигаль.
За прогнозами РНБО, епідемічна ситуація в нашій країні на свята має бути стабільною. Очікується, що новий штам коронавірусу «Омікрон» може з’явитися в Україні цього тижня. Але результати перших досліджень у країнах, де він уже виявлений, свідчать про легший перебіг хвороби, зауважив секретар РНБО Олексій Данілов.
14 Грудня, 2021 р., 10:22
Сьогодні в Україні відзначається День вшанування учасників ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС. Ця дата обрана невипадково – в 1986 році 14-го грудня Державний комітет прийняв в експлуатацію комплекс захисних споруд, так званий саркофаг на Чорнобильській АЕС.
Це пам’ятний день, коли згадують тих, хто віддав свої життя заради порятунку мільйонів інших громадян. Це день глибокої вдячності героям-ліквідаторам, які, ризикуючи здоров’ям, виявили героїзм, самовідданість та мужність в екстремальних обставинах при подоланні наслідків найбільшої техногенної катастрофи ХХ століття – аварії на четвертому енергоблоці ЧАЕС.
Ми низько вклоняємось усім ліквідаторам, на чию долю випали тяжкі випробування працювали в 30-кілометровій зоні радіаційного лиха, аби заступити від біди не тільки своїх рідних і близьких людей, а Україну і весь світ.
Від імені жителів нашої громади та від себе особисто щиро бажаю вам, шановні ліквідатори, і вашим рідним міцного здоров’я, бадьорості духу, сімейного затишку, добра і злагоди. Дякуємо вам за вашу мужність і подвиг, вклоняємося пам’яті тих, кого, на жаль, вже немає.
Хай залишиться в минулому й ніколи не повториться жах Чорнобильської катастрофи! А передана з покоління в покоління пам’ять про ті трагічні події, вчить нас цінувати спокій на нашій землі.
З повагою, Горінчівський сільський голова Михайло КАЛИНИЧ
13 Грудня, 2021 р., 16:42
Міністерство соціальної політики, за підтримки Дитячого фонду ООН (ЮНІСЕФ), напрацювало проект єдиної Національної стратегії у сфері забезпечення прав дітей. Про це повідомив генеральний директор Директорату розвитку соціальних послуг та захисту прав дітей Мінсоцполітики Руслан Колбаса.
«Ми напрацювали структуру та аналітичну інформацію до окремих розділів нової Стратегії, – зазначив Руслан Колбаса. Вона стане єдиним баченням системи забезпечення прав та найкращих інтересів дітей і дозволить продовжити ефективну роботу щодо імплементації міжнародних стандартів у сфері охорони дитинства в українське законодавство».
Він також додав, що на наступному тижні планується провести чергову зустріч з представниками ЮНІСЕФ щодо змістовного наповнення проекту Стратегії.
Довідково
Основоположним міжнародним документом, що визначає головні вектори роботи держави у сфері охорони дитинства, є Конвенція ООН про права дитини, ратифікована Україною у лютому 1991 року.
Починаючи з 2009 року, постійно впроваджувались відповідні програмні документи: Загальнодержавна програма „Національний план дій щодо реалізації Конвенції ООН про права дитини” на період до 2016 року, а також Державна соціальна програма „Національний план дій щодо реалізації Конвенції ООН про права дитини” на період до 2021 року, прийнята у 2017 році.
13 Грудня, 2021 р., 14:10
Одночасне введення кількох вакцин або використання багатокомпонентних (тих, які захищають від кількох хвороб) – це нормальна світова практика. Віруси, що містяться у вакцинах, значно ослаблені й не можуть перевантажити імунну систему. Дитина піддається значно більшому навантаженню на імунітет, коли хворіє на застуду або ангіну, ніж від вакцин.
Навіть якщо одночасно зробити щеплення проти 10 інфекційних захворювань, буде задіяно лише 0,1 % імунної системи. Основні переваги введення відразу кількох вакцин – це скорочення кількості відвідувань поліклініки, зростання ймовірності того, що рекомендовані щеплення будуть зроблені дітям з дотриманням графіка. Щеплення треба робити в різні ділянки тіла: наприклад, у праве та ліве плече, а малюкам — у праве та ліве стегно. Щеплення в сідницю не роблять!
Правила поєднання вакцин і/або анатоксинів для профілактики різних інфекційних хвороб в Україні визначені наказом МОЗ №595 від 16.09.2011 (зі змінами, внесеними наказом МОЗ №551 від 11 серпня 2014 року).
13 Грудня, 2021 р., 10:48
До 28 лютого 2022 року триває прийом заявок на участь у IV Всеукраїнському конкурсі наукових студентських робіт на тему Революції Гідності на здобуття Відзнаки імені Героя Небесної Сотні Сергія Кемського.
Про це повідомили у пресслужбі Міністерства освіти і науки України.
Конкурс заохочує студентів закладів вищої освіти до дослідження Революції Гідності, вивчення її історії, особливостей, здобутків, значення та впливу.
Приймаються наукові дослідження, пов’язані з темою:
соціологія та історія Революції Гідності;
Революція Гідності в контексті міжнародної політики;
регіональні особливості протестів Революції Гідності;
дослідження ініціатив і громадського досвіду Майдану;
повсякденне життя та побут Майдану;
комунікаційна, агітаційна й інформаційна політика протестного руху;
мистецтво та творчість Майдану;
Революція Гідності в контексті протестних рухів світу;
соціальний, політичний, політологічний, ідеологічний, культурологічний, мистецтвознавчий, етнологічний, музеологічний, релігійний, філософський аспекти Революції Гідності;
дослідження персоналій Героїв Небесної Сотні, поранених, активістів і волонтерів Майдану;
політика пам’яті та комеморативні практики Майдану.
До участі запрошуються студенти й курсанти. Як індивідуально, так й у складі авторського колективу (до двох осіб). Переможці Конкурсу отримають грошові призи:
III місце – 4 000 грн;
II місце – 7 000 грн;
І місце – 15 000 грн.
Докладніше про умови участі в IV Всеукраїнському конкурсі наукових студентських робіт на тему Революції Гідності – за посиланням.
Організаторами є Музей Революції Гідності та громадська організація «Родина Героїв «Небесної Сотні». Конкурс реалізується в межах проєкту «Відзнаки Героїв».
Довідка
Сергій Кемський – політолог, журналіст, активіст Євромайдану. Народився 1981 року в Керчі. Здобув ступінь магістра політології на філософському факультеті Львівського національного університету імені Івана Франка. Писав статті для газети «День», «Української правди» та інших видань. Виступав за впровадження системи прямої демократії, кооперативний рух, шукав найефективніші механізми взаємодопомоги в суспільстві, контролю за політиками та боротьби з корупцією; громадський активіст, учасник кампанії «Проти міліцейського свавілля».