Новини
21 Грудня, 2021 р., 09:25
Грудень – насичений святковими заходами у школах та садочках. Міністерство охорони здоров'я України наголошує, щоб ризики інфікування COVID-19 були мінімізовані, дотримуйтеся протиепідемічних заходів .
Окреме свято для кожного класу чи групи.
Зокрема, під час святкування у школі на заході можуть бути присутні лише учні одного класу. Участь школярів з інших класів у святі забороняється.
У випадку із дитячими садочками це правило діє аналогічно – свято проводиться лише для дітей однієї навчальної групи.
Присутність глядачів не дозволяється.
Традиційно на урочисті заходи новорічних свят у школах чи садочках до дітей приходять батьки та інші члени родини, проте в умовах пандемії це може створити додаткові ризики для здоров'я усіх учасників.
Також не варто забувати, що свято призначене саме для дітей, а їх здоров’я – є пріоритетом. Особливу увагу варто приділяти психологічному здоров’ю дітей. Адже відсутність рідних чи близьких на святі може викликати у дітей, особливо дошкільного віку, стрес. Тому, якщо дитина не хоче брати участь у святі без батьків чи інших членів родини, не варто її змушувати, бажано просто все послідовно роз'яснити. Потурбуйтесь про те, щоб малеча почувала себе в безпеці, а свято не стало стресовою ситуацією.
Участь у святі можуть брати тільки працівники закладу освіти.
Запрошувати аніматорів, акторів та інших людей, які б розважали дітей та брали участь у святі не дозволяється. Тобто організовувати, проводити захід та брати участь можуть лише співробітники закладу освіти.
Важливо, якщо ж у дитини будь-які симптоми гострого респіраторного захворювання, краще залишити її вдома з турботою про здоров'я та подальшим зверненням за медичною допомогою. У випадку, якщо дитина засмутилась, що пропускає свято, вдома також можна влаштувати міні святкування в ігровій формі.
Потурбуйтеся про здоров'я дітей – дотримуйтесь всіх протиепідемічних правил та заходів.
20 Грудня, 2021 р., 12:02
Відучора офіційно стартував проєкт єПідтримка. Встигніть отримати 1000 гривень від держави.
Оновлюйте застосунок і приєднуйтеся також, щоб подати заявку на отримання 1000 грн у застосунку Дія в декілька кліків. Для цього потрібно бути громадянином України віком від 18 років та мати «зелений» сертифікат про вакцинацію в застосунку Дія.
Як подати заявку на виплату?
- Оформте спеціальну картку єПідтримка в одному з банків-партнерів.
- Авторизуйтеся та оновіть до останньої версії застосунок Дія.
- Переконайтеся, що в застосунку у вас є «зелений» COVID-сертифікат.
- Зайдіть у розділ Послуги та виберіть єПідтримку.
- Виберіть для виплати картку єПідтримка.
Очікуйте зарахування коштів від Мінекономіки протягом 10 днів.
Заявку необхідно подати в період з 19 до 29 грудня включно!
Гроші можна витратити на книжки, спортзал квитки в кіно, театр, музеї, концерти або на перевезення в межах України. Інструкція тут: https://bit.ly/3E43yIE.
Детальніше про те, як єПідтримка працює в Дії, дізнайтеся із сайту — https://e-aid.diia.gov.ua
Проєкт реалізують Міністерство економіки України, Міністерство культури та інформаційної політики України, Національний банк України та Кабінет Міністрів України. Команда Мінцифри розробляє технічну частину в застосунку Дія.
20 Грудня, 2021 р., 10:52
Усі фізичні особи - платники податків та зборів реєструються у контролюючих органах шляхом включення відомостей про них до Державного реєстру.
Облік фізичних осіб - платників податків ведеться у Державному реєстрі за реєстраційними номерами облікової картки платника податків, а осіб, які через свої релігійні переконання відмовляються від прийняття реєстраційного номера облікової картки платника податків та офіційно повідомили про це відповідний контролюючий орган, ведеться в окремому реєстрі Державного реєстру за прізвищем, ім’ям, по батькові (за наявності), серією та/або номером діючого паспорта громадянина України без використання реєстраційного номера облікової картки платника податків (до паспортів зазначених осіб вноситься відмітка, яка свідчить про наявність права здійснювати будь-які платежі за серією та/або номером паспорта).
Реєстрація фізичних осіб у Державному реєстрі проводиться в такому порядку:
отримання та перевірка документів, які подаються фізичними особами до контролюючого органу для проведення реєстрації, обліку, внесення змін, щодо додержання повноти відомостей, зазначених в Обліковій картці, Повідомленні або Заяві про внесення змін;
включення до Державного реєстру відомостей про фізичних осіб, фізичних осіб – підприємців і осіб, які провадять незалежну професійну діяльність;
оформлення і видача документа, що засвідчує реєстрацію фізичних осіб у Державному реєстрі;
внесення до паспорта громадянина України даних про реєстраційний номер облікової картки платника податків з Державного реєстру;
внесення до паспорта фізичної особи, яка через свої релігійні переконання відмовляється від прийняття реєстраційного номера облікової картки платника податків та повідомила про це відповідний контролюючий орган, відмітки про право здійснювати будь-які платежі за серією та/або номером паспорта.
Фізичні особи – платники податків зобов’язані подавати до контролюючих органів відомості про зміну даних, які вносяться до Облікової картки або Повідомлення (для фізичних осіб, які через свої релігійні переконання відмовляються від прийняття реєстраційного номера облікової картки платника податків і мають відмітку у паспорті), протягом місяця з дня виникнення таких змін шляхом подання Заяви за формою № 5ДР (додаток 12) або Заяви за формою № 5ДРП (додаток 13) відповідно.
Фізичні особи подають зазначені заяви особисто або через представника до контролюючого органу за своєю податковою адресою (місцем проживання), а у разі зміни місця проживання – до контролюючого органу за новим місцем проживання.
Фізичні особи, які тимчасово перебувають за межами населеного пункту проживання, подають зазначені заяви особисто або через представника до будь-якого контролюючого органу.
Для заповнення Заяви використовуються дані документа, що посвідчує особу, та інших документів, які підтверджують зміни таких даних.
20 Грудня, 2021 р., 10:51
Міністерство охорони здоров'я України своїм наказом розширило перелік організацій, представники яких підлягають обов'язковій вакцинації проти COVID-19.
Згідно з наказом, на період дії карантину, встановленого Кабінетом Міністрів України, з метою запобігання поширенню коронавірусної хвороби, обов’язковій вакцинації проти COVID-19 підлягають працівники:
центральних органів виконавчої влади та їхніх територіальних органів;
місцевих державних адміністрацій та їхніх структурних підрозділів;
закладів вищої, післядипломної, фахової передвищої, професійної (професійно-технічної), загальної середньої, у тому числі спеціальних, дошкільної, позашкільної освіти, закладів спеціалізованої освіти та наукових установ незалежно від типу та форми власності;
органів місцевого самоврядування;
закладів охорони здоров’я державної та комунальної форм власності;
комунальних підприємств, установ та організацій.
“Працівники органів місцевого самоврядування, закладів охорони здоров'я державної та комунальної форм власності, а також, комунальних підприємств найбільше взаємодіють із великою кількістю людей, а тому мають підвищений ризик інфікуватися на коронавірусну хворобу. Між тим, 9 із 10 госпіталізованих – невакциновані та не були захищені від тяжкого перебігу коронавірусної хвороби. Це рішення необхідне для захисту життя і здоров’я українців та їхніх близьких", – пояснив міністр охорони здоров'я України Віктор Ляшко.
Наказ набирає чинність через один місяць із дня його опублікування.
Працівники вищезазначених установ, які не щепляться проти COVID-19 протягом цього періоду, будуть відсторонені від роботи без збереження заробітної плати.
Щепитися від COVID-19 можна організовано або індивідуально у зручному пункті чи центрі вакцинації. Детальний перелік та контакти пунктів та центрів на list.covid19.gov.ua.
Важливо, що люди, які мають абсолютні протипоказання до проведення щеплень, відповідно до Переліку медичних протипоказань та застережень до проведення профілактичних щеплень, затвердженого наказом Міністерства охорони здоров’я України від 16 вересня 2011 року № 595, не підлягатимуть обов'язковій вакцинації.
20 Грудня, 2021 р., 10:27
В рамках програми «Спроможна школа для кращих результатів» два заклади освіти Горінчівської територіальної громади отримали сучасні STEM кабінети біології та хімії.
17 Грудня, 2021 р., 15:09
Міністерство цифрової трансформації запустило нову послугу для батьків. У єМалятко вже доступне оформлення грошової компенсації за «пакунок малюка». Розмір компенсації становить 6 300 грн у разі подання заяви в грудні 2021 року. Кошти можна використати на придбання дитячих товарів офлайн або в інтернет-магазинах, список яких розміщений на сайті Міністерства соціальної політики.
Компенсацію можуть оформити тільки ті батьки, які обрали гроші замість пакунка малюка в пологовому будинку або управлінні соцзахисту населення за місцем проживання. Щоб отримати кошти, потрібно заповнити заявку онлайн особисто одному з батьків за посиланням: https://diia.gov.ua/services/yemalyatko. А також відкрити спеціальний рахунок «Пакунок малюка» в будь-якому відділенні ПриватБанку. Кошти будуть зараховані тільки на цей рахунок.
єМалятко — це 10 послуг за однією заявою, що потрібні для немовляти. Основною та обов'язковою послугою є оформлення свідоцтва про народження, яке доставить кур'єр за зручною адресою. Додатково можна отримати ідентифікаційний код для дитини, задекларувати місце її проживання, виплату допомоги при народженні тощо. Отримання послуг за однією заявою позбавляє необхідності відвідування 11 установ, заповнення 37 документів, витрачання 30 годин на ці відвідини та оформлення.
За майже два роки існування сервісу єМалятко вже понад 222 тисячі українців подали заявки. 89% батьків реєструють народження дитини саме через єМалятко. Тепер не потрібно стояти в чергах та відвідувати держустанови, адже подати заяву можна онлайн одразу після народження малюка.
Послуга з призначення грошової компенсації за «пакунок малюка» запроваджена Міністерством цифрової трансформації спільно з Міністерством соціальної політики, Національною сервісною службою за сприяння Програми EGAP, що виконується Фондом Східна Європа та фінансується Швейцарією.
17 Грудня, 2021 р., 12:58
Діагноз гепатит — уже давно не вирок і українська система охорони здоров’я має великий досвід боротьби з ним. Пацієнти отримують сучасні ліки від гепатиту В і С повністю безоплатно. Такі медикаменти закуповує держава.
За оціночними даними, в Україні 3,6% населення має вірусний гепатит С, це — приблизно 1 млн 517 тис. осіб. Більшість не знає про свій діагноз і не отримує лікування. За даними Центру громадського здоров'я, з таким діагнозом зареєстровані 82 654 людини.
З вірусним гепатитом В живе 1,35% населення, це приблизно — 559 341 особа. Проте офіційно діагноз зареєстрований лише у 18 433 людей. Значна частина пацієнтів не отримує лікування через незнання свого гепатит-статусу.
Гепатит С можна вилікувати. Вакцини від нього не існує. Вірусний гепатит В вимагає пожиттєвого лікування, але його можна попередити завдяки вакцинації, повний цикл якої складається з трьох щеплень (першу дозу немовлята отримують ще в пологовому будинку).
Що молодший вік інфікування вірусом гепатиту В, то більша ймовірність переходу гострої форми захворювання в хронічну (для немовлят цей показник становить 90%). Інфікувати дитину може людина, яка взагалі не знає про свою хворобу, тому дуже важливо робити щеплення вчасно.
З 2002 року вакцина від гепатиту В внесена до Національного календаря профілактичних щеплень і є обов’язковою для дітей. Її роблять безкоштовно. Ця вакцина рекомендована і для дорослих, її можна зробити власним коштом.
Попри доступність вакцини, три щеплення від гепатиту В в Україні отримали лише 65,5% дітей у віці до року (станом на 1 листопада 2021 року).
За матеріалами МОЗ України
17 Грудня, 2021 р., 10:00
Від щирого серця вітаю працівників органів державної виконавчої служби з професійним святом!
Ваша щоденна праця потребує не тільки високих знань та навичок, а й неупередженості, своєчасності, уміння знайти вихід із будь-якої ситуації. Працівники органів державної виконавчої служби вносять вагомий внесок у дотримання принципів законності та гуманізму, як основних орієнтирів української державності.
Бажаю наснаги до роботи, міцного здоров’я, родинного затишку і тепла вам та вашим близьким! Нехай ваші професійні зусилля будуть винагородженні довірою і повагою громадян України!
З найкращими побажаннями, голова Горінчівської ТГ Михайло КАЛИНИЧ
16 Грудня, 2021 р., 11:22
В Україні розпочала роботу платформа про здорове харчування у школах «Знаїмо» – http://znaimo.gov.ua. Вона є частиною реформи системи шкільного харчування, яка відбувається в Україні за ініціативи першої леді Олена Зеленська.
«Знаїмо» – це коли ми знаємо, що їмо, а саме корисну, свіжу, збалансовану їжу. Щоб кожна школа або садочок могли забезпечити учнів та вихованців такою їжею, на платформі зібрали всі необхідні інструменти та матеріали.
Батьки та школярі також можуть знайти для себе багато корисного. Це підказки, які допоможуть краще зрозуміти особливості здорового харчування та дотримуватися його на постійній основі і без зайвих зусиль.
Сайт розробили спільно з Міністерство освіти і науки України , Міністерство економіки України, Держпродспоживслужба, експерти з підтримки реформ МОН, Центр громадського здоров’я України.
Підтримку в розробці сайту надали UNICEF Ukraine, Україно-швейцарський проєкт Діємо для здоров‘я , Асоціація дієтологів України, команда Євген Клопотенко. IT-партнером виступила компанія SoftServe.
Міністерство охорони здоров'я України
16 Грудня, 2021 р., 10:23
Відповідно до нововведень, затверджених Міністерством охорони здоров’я, окремі групи закарпатців можуть отримати додаткову дозу вакцини від COVID-19.
Це дозволили, аби люди з важкими супутніми захворюваннями, чия імунна система ослаблена основною недугою, були більш захищеними перед коронавірусною інфекцією.
Згідно з рекомендаціями третю дозу (або другу, якщо йдеться про щеплених однодозною вакциною Janssen) можуть отримати люди з ВІЛ-інфекцією, онкологією, після трансплантації органів, особи, які проходять імуносупресивну або імуномодулюючу терапію, та люди з рядом інших імунодефіцитних станів, наприклад хворі з гострими та хронічними лейкозами, клінічно агресивними лімфомами, гематологічними злоякісними пухлинами тощо.
Який алгоритм дій для отримання додаткової дози
Якщо ваша ситуація відповідає критеріям, зазначеним у вимогах, вам слід звернутися до свого сімейного або профільного лікаря. Він сформує направлення на щеплення додатковою дозою. Його обов’язково слід пред’явити лікарю вакцинальної бригади, а він своєю чергою повинен внести дані про введення додаткової дози до електронної системи охорони здоров'я як третю дозу.
Важливо! Дія документа про вакцинацію не буде продовжуватись, тобто документ буде чинним 365 днів з дати введення другої дози.
Рекомендації щодо інтервалів між введеннями
Експерти радять проводити додаткове щеплення щонайменше через 28 днів після другої дози вакцини від COVID-19 (або першої дози для однодозної вакцини Janssen) або ж у період до 3 місяців після другої дози.
Щодо вакцини
Додаткову дозу радять вводити тією ж вакциною, як і дві попередні дози.
Якщо ця вакцина відсутня, її можна скомбінувати з іншими за затвердженими в Україні схемами.
Якщо особа отримала дві дози вакцини за змішаною схемою, то третя (додаткова) доза має бути зроблена вакциною, що використовувалась для введення другої дози.