Новини
12 Січня, 2022 р., 14:15
Міністерство соціальної політики України повідомляє, що з 1 січня 2022 року підвищено розмір надбавки на догляд:
особам з інвалідністю з дитинства, віднесеним до підгрупи А I групи, – із 150 до 200 % прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність ( з 2901,00 грн до 3868,00 грн);
за дитиною з інвалідністю підгрупи А – зі 150% до 200 % прожиткового мінімуму для дітей відповідного віку (для дітей віком до 6 років – з 3150,00 грн до 4200,00 грн; для дітей віком від 6 до 18 років – від 3927,00 грн до 5236,00 грн.
Відповідно, розміри державної соціальної допомоги з урахуванням надбавки на догляд на 1 січня 2022 року становлять від 1 934,00,00 до 7266,70 гривні.
12 Січня, 2022 р., 14:14
Всі діти віком від 6 місяців до 6 років, які не отримали потрібні щеплення від поліомієліту вчасно або отримали їх із порушенням Національного календаря профілактичних щеплень, будуть вакциновані інактивованою поліовакциною (ІПВ).
Вакцинація має розпочатися наприкінці січня 2022 року. Після завершення цього раунду буде проведено три тури додаткової імунізації дітей до 6 років оральною поліовакциною (ОПВ).
“Поліомієліт загрожує величезній кількості невакцинованих та не повністю вакцинованих дітей невиліковним паралічем і навіть смертю. Єдиним і безальтернативним захистом від хвороби є щеплення. Я закликаю батьків негайно перевірити, чи зробили вони всі щеплення своїм дітям. Якщо є порушення календаря щеплень або пропущені вакцинації, потрібно звернутися до педіатра чи сімейного лікаря та зробити щеплення”, — заявив Головний державний санітарний лікар Ігор Кузін.
Батькам дітей від 6 місяців до 6 років, які пропустили одне або обидва щеплення, рекомендовано звернутись до педіатра чи сімейного лікаря, аби отримати свій захист від поліомієліту. Детальніше про вакцини — на сайті МОЗ.
В Україні вакцинація від поліомієліту входить у перелік обов’язкових гарантованих державою щеплень. Їх можна зробити у державних медичних закладах безоплатно. Вакцини, які використовують державні й приватні клініки, безпечні, зареєстровані та дозволені для використання в Україні.
План щеплення дітей затверджений наказом МОЗ України від 30.12.2021 № 2922. Документ розроблений у консультації з національними та міжнародними експертами у відповідь на виявлення вірусу у 20 дітей на Рівненщині й Закарпатті восени 2021 року.
Відповідно до плану, передбачається вакцинація від поліомієліту нещеплених дітей до 6 років. Національним планом передбачена низка першочергових активностей, у тому числі затвердження регіональних координаційних механізмів із реагування на спалах поліомієліту, посилення системи епідеміологічного нагляду та моніторингу навколишнього середовища, проведення форсованої планової імунізації дітей від 6 місяців до 6 років вакциною ІПВ, проведення турів додаткової імунізації дітей вакциною ОПВ до 6 років тощо.
Довідково
Поліомієліт — небезпечне вірусне захворювання, яке може спричинити невиліковний параліч і навіть смерть. Часто носії поліо не мають жодних симптомів хвороби або плутають їх із симптомами ГРВІ чи розладу шлунку, проте продовжують інфікувати інших, якщо ті не мають достатньої кількості щеплень.
Відповідно до Національного календаря профілактичних щеплень, дітей вакцинують від поліомієліту у 2, 4, 6, 18 місяців, 6 і 14 років. Зробити щеплення можна в державних поліклініках безоплатно. Вакцини якісні, тобто зареєстровані, сертифіковані й дозволені для використання в Україні.
Попри це середній рівень охоплення щепленнями від поліомієліту в Україні ледь перевищує 71 % за необхідних 95 %. Зокрема, три щеплення від поліо у віці до 1 року отримали 73,3% дітей, четверте (у 18 місяців) — 73,5 %. Щеплення у 6 років зробили 72 % дітей, а у 14 років — 68,7%.
11 Січня, 2022 р., 15:11
Новий спалах захворюваності на коронавірусну хворобу COVID-19 очікується наприкінці січня та може тривати кілька місяців. Про це заявив заступник міністра охорони здоров’я – головний державний санітарний лікар Ігор Кузін.
“За нашими прогнозами, черговий сплеск буде, починаючи з кінця січня. У цей час буде більше «Омікрону». Пік припаде на лютий з поступовим спаданням аж до квітня. Тривалість і розмах нової хвилі буде залежати від ефективності протиепідеміологічних заходів і від кількості людей, які отримають повний курс щеплення або бустерну дозу”, – пояснив головний державний санітарний лікар.
Він також наголосив, що показники госпіталізацій та летальності будуть залежати від того, скільки людей зможуть отримати імунний захист від хвороби – щеплення.
Водночас не очікується, що хвиля коронавірусу у 2022 буде гірша за 2021 рік.
Ігор Кузін підкреслив, що саме вакцинація рятує життя та зменшує навантаження на медичну систему, а тому всім, хто ще не зробив щеплення, варто поквапитись та захистити себе.
11 Січня, 2022 р., 12:31
Президент України Володимир Зеленський під час селекторної наради поставив Кабінету Міністрів завдання підготувати окрему програму виплати 1 тис. грн у межах програми «єПідтримка» для українських громадян віком 12-18 років, які пройшли повний курс вакцинації проти COVID-19.
Як доповів Прем’єр-міністр Денис Шмигаль, уже понад 6,7 млн українців подали заявки на отримання 1 тис. грн допомоги від держави в межах ініційованої Президентом програми «єПідтримка».
За його словами, наразі допомогу виплачують вісім банків-партнерів, ще 15 фінансових установ мають долучитися до програми. На відповідні рахунки українців уже перераховано 6 млрд грн. У межах програми громадяни скористалися 1 млрд грн, із яких на книжки було витрачено 35% коштів (кіно – 29%, залізничні квитки – 13%, театри – 12%, спортклуби – 7,5% тощо). Розробляється порядок запровадження категорії «ліки» для повністю вакцинованих людей віком понад 60 років.
«Наразі проти COVID-19 в Україні вакциновано 14,8 млн осіб, з яких 13,98 млн отримали дві дози. 9 січня відкрилася можливість щеплення бустерною дозою. І на сьогодні додаткову дозу отримало 20 тисяч осіб», – розповів Прем’єр-міністр.
Денис Шмигаль додав, що уряд також планує вакцинуватися бустерною дозою.
Міністр охорони здоров’я Віктор Ляшко доповів про заходи протидії поширенню штаму вірусу «Омікрон».
Очільник Кабінету Міністрів зазначив, що показники захворюваності на COVID-19 продовжують демонструвати позитивну динаміку, зокрема на сьогодні кількість хворих становить 92,3 тис. осіб, із них госпіталізовано 14,7 тис.
Також під час наради було акцентовано на необхідності заохочення сільського населення до вакцинації, зокрема Міністерство охорони здоров’я планує організувати роботу близько 800 мобільних бригад, які будуть пересуватися по селах для забезпечення доступності щеплення для місцевого населення.
Віцепрем'єр-міністр міністр з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій України Ірина Верещук розповіла, що на КПВВ «Чонгар» та «Каланчак» працюють пункти тестування та щеплення, на КПВВ «Станиця Луганська» – тільки тестування. Президент наголосив на необхідності організації можливості вакцинації на КПВВ «Станиця Луганська».
Крім того, учасники наради обговорили комплекс заходів для підвищення заробітних плат медичним працівникам. Президент зробив акцент на необхідності організації гарячої лінії для медиків та контролю з боку МОЗ питання зарплат у регіонах.
Керівництво Національної поліції та Служби безпеки України також доповіли про заходи протидії підробці сертифікатів про вакцинацію й тестування на COVID-19. У січні Національна поліція відкрила 91 кримінальну справу, з яких 60 – за підробку документів. Вручено 29 підозр, 50 обвинувальних актів передано до суду.
11 Січня, 2022 р., 12:20
До складу Довірчої мережі е-здоров'я ЄС, члени якої взаємно визнають цифрові COVID-сертифікати, приєднались нові країни-учасниці. Йдеться про такі країни, як: Ліван, Чорногорія, Тайвань, Уругвай, Туніс та Таїланд. Таке рішення дозволить під час перетину кордону з цими країнами використовувати цифровий COVID-сертифікат, отриманий в Дії. Це стосуватиметься тих громадян, які вакцинувалися від коронавірусної хвороби або нещодавно одужали.
«Вакциновані громадяни України матимуть можливість відвідувати більше країн без ПЛР-тестів та самоізоляції в країнах прибуття, якщо це дозволяє епідемічна ситуація», – пояснила заступник Міністра охорони здоров’я Марія Карчевич.
На сьогодні до складу Довірчої мережі е-здоров'я ЄС входить 60 країн світу. Серед яких не лише найближчі до України європейські країни, такі як Польща, Австрія, Латвія та решта членів ЄС. Але й країни з інших континентів, зокрема Сінгапур, Нова Зеландія та ОАЕ. Повний перелік країн-учасниць мережі можна знайти тут.
У 2022 році планується, що склад цифрової мережі розшириться до 80 країн-учасниць.
11 Січня, 2022 р., 09:46
Постановою Кабінету Міністрів України від 15 вересня 2021 року № 963 «Про додатковий соціальний захист окремих категорій осіб у 2022 році та в подальшому» (далі – Постанова № 963) передбачено, зокрема, встановлення при призначенні пенсій за віком жінкам, які народилися у 1962 році, щомісячного підвищення в розмірі 9 відсотків пенсії, обчисленої відповідно до статті 27 Закону України від 09 липня 2003 року № 1058-IV “Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування” (далі – Закон № 1058).
Підвищення до пенсій встановлюється при дотриманні таких умов:
– дата народження жінки – з 1 січня 1962 року по 31 грудня 1962 року,
– пенсія за віком призначається відповідно до статті 26 Закону № 1058 вперше (раніше жінка не отримувала будь-яку пенсію).
Жінки, які раніше отримували пенсію по інвалідності, за вислугу років чи у зв’язку з втратою годувальника, при переведенні на пенсію за віком права на встановлення підвищення не мають.
Розмір підвищення визначається індивідуально та залежить від розміру пенсії жінки, обчисленої з урахуванням набутого нею страхового стажу та заробітної плати, з якої сплачено страхові внески (формула наведена у статті 27 Закону № 1058).
Зазначене підвищення встановлюється в межах максимального розміру пенсії, визначеного Законом № 1058 – 10 прожиткових мінімумів, визначених для осіб, які втратили працездатність.
Враховуючи, що віку 60 років жінки, які народилися у 1962 році, досягають у 2022 році, підвищення до пенсій жінкам в розмірі 9 відсотків встановлюється починаючи з 2022 року.
Довідково: Жінкам, які народилися у період по 31 грудня 1961 року, при призначенні пенсій за віком, в т. ч. за зверненнями у 2022 році, встановлюється підвищення до пенсії на умовах та у розмірі, визначеному частиною третьою статті 29 Закону № 1058 – 2,5 відсотка за кожні шість місяців більш пізнього виходу на пенсію, починаючи з 55 років до досягнення ними 60-річного віку.
11 Січня, 2022 р., 09:45
Міністерство охорони здоров'я разом з ДП «Електронне здоров’я» у 2021 році реалізувало низку цифрових проєктів.
«Електронна система охорони здоров'я, її розвиток та стабільна робота – один із головних пріоритетів Міністерства. Завдяки роботі системи у 2021 році маємо низку успішних проєктів. Серед них: запуск COVID-сертифікатів, е-лікарняні та можливість отримати інсуліни за програмою реімбурсації, пред’явивши лише електронний рецепт на ліки», – зазначив міністр охорони здоров’я Віктор Ляшко.
Про це говорили під час зустрічі команди eZdorovya з міністром охорони здоров’я Віктором Ляшко та профільною заступницею Марією Карчевич. ДП «Електронне здоров’я» забезпечило технічну підготовку для низки пацієнтських проєктів, які були запущені в системі охорони здоров’я минулоріч. Зокрема, мова йде про медичні висновки про тимчасову непрацездатність, модуль чутливих даних, електронний план лікування, електронний рецепт на інсуліни та препарати проти розладів психіки, епілепсії, розладів поведінки.
«У 2022 році перед нами стоїть багато завдань та викликів, але головне з них, яке ми визначили, – забезпечення стабільної роботи ЕСОЗ при постійному збільшенні навантаження. Зокрема, це і реалізація проєктів технічного боргу, моніторинг працездатності центральної бази даних та медичних інформаційних систем, підвищення якості даних, кібербезпека та захист інформації тощо», – заявила заступниця міністра Марія Карчевич.
Серед планів ДП «Електронне здоров’я» на 2022 рік, зокрема, продовження роботи з оновлення реєстрів. Наразі йдеться про модернізацію державних реєстрів лікарських засобів, медичних виробів, створення реєстрів харчових добавок та косметичних засобів.
Окрім того, перед ДП «Електронне здоров’я» стоїть завдання — створити концепцію та технічні вимоги на розбудову телемедичної платформи. Аби пацієнти, які проживають у сільській та районній місцевості, могли отримувати медичні послуги віддалено у будь-якому куточку, за допомогою онлайн-сервісів.
10 Січня, 2022 р., 14:18
Навіть у святкові й вихідні дні закарпатці продовжують імунізуватися проти COVID-19.
Від початку січня медики виконали 11 148 щеплень. За цей час майже 7 тисяч краян завершили вакцинальний комплекс.
Окрім цього, населення імунізувалося бустерною і додатковою дозами вакцини – 93 та 19 осіб відповідно.
10 Січня, 2022 р., 11:30
В усіх регіонах країни рятувальники проводять попереджувальну роботу, аби запобігти нещасним випадкам на водоймах у зимовий період. Та попри численні застереження, люди продовжують наражати свої життя на небезпеку. Хтось це робить заради кількох рибин. Дехто вважає, що легкого морозу достатньо, аби найближчий ледь замерзлий ставок можна було б використовувати як ковзанку. Кожен цей випадок - не лише порушення правил безпеки і байдуже ставлення до свого здоров'я, а й поганий приклад дітям.
А про те, що діти наслідують поведінку дорослих і не слухають порад - свідчить невтішна статистика нещасних випадків за участю молодого покоління.
Так, з метою недопущення нещасних випадків на льоду рятувальники разом із представниками патрульної поліції проводять профілактичні рейди по всій Україні щодо безпечної поведінки на зимових водоймах. Під час роз’яснювальної роботи спеціалісти розповідають дітям та дорослим про небезпеку виходу на тонку кригу, заходи безпеки на льоду та порядок дій на випадок, якщо людина провалилася під лід.
Шановні громадяни, візьміть до уваги кілька порад щодо поведінки поблизу та на водоймах, коли крига ще надто тонка.
Пам’ятайте про таке:
виходити на лід можна тільки за стійкої морозної погоди;
забороняється виходити на лід, товщина і міцність якого вам невідомі;
переходити водойми потрібно в спеціально позначених і обладнаних для цього місцях;
забороняється спускатися на лижах з крутого берега на неперевірений на міцність і товщину лід;
забороняється збиратися на кризі великими групами в одному місці;
не можна виходити на лід: у місці з’єднання річок; у випадку швидкої течії річки у цьому місці; за наявності вмерзлих у лід дошок, палиць та інших предметів; у випадку різного забарвлення льоду; під час сильного перепаду температури й потепління;
не вживайте спиртні напої біля водойм;
пильнуйте за дозвіллям дітей та пояснюйте їм небезпеку тонкої криги.
Якщо з вами сталася надзвичайна подія, або ви стали свідком такої, - не зволікайте, телефонуйте до Служби порятунку за номером 101!
10 Січня, 2022 р., 09:28
За даними уряду, за перші тижні роботи програми «єПідтримка» понад 6,2 мільйона українців подали заявки на отримання виплат.
За словами міністерки економіки України Юлії Свириденко, програма була спрямована на підтримку тих секторів економіки, які найбільше постраждали від карантинних обмежень.
«Йдеться про креативні індустрії, спорт, книговидавництво, пасажирські перевезення тощо. Саме в цих сферах українці можуть витратити і уже витрачають нараховані кошти. І найбільшим попитом зараз користується придбання книжок, квитків у кінотеатри та залізничних квитків», – цитує Свириденко пресслужба Кабміну.
Відтак українці, які вже отримали виплати, витратили їх таким чином:
книжкові магазини – 250 мільйонів гривень
кінотеатри – 210 мільйонів
залізничні та авіа пасажирські перевезення – 90 мільйонів
театри, концерти та розважальні послуги – 87 мільйонів
спорт – 59 мільйонів
Загалом від початку дії програми з державного бюджету виплатили майже 6 мільярдів гривень.
Щоб отримати спеціальну картку за програмою «єПідтримка» в застосунку банку або офлайн-відділенні, треба бути щепленим двома дозами вакцини й мати встановлений застосунок «Дія».
Отримані кошти можна витратити впродовж чотирьох місяців на подорожі, спорт, придбання книжок, відвідування культурних закладів. Банки розпізнають категорію при оплаті, тому витратити гроші на інші цілі, перевести їх на картку, зняти готівкою неможливо.
В Офісі президента заявили, що люди віком від 60 років зможуть витратити тисячу гривень на ліки– з січня 2022 року.