Горінчівська сільська територіальна громада
Хустський район, Закарпатська область
Логотип Diia Герб України
gov.ua місцеве самоврядування України
  Пошук

Новини

07 Лютого, 2022 р., 09:40
Україна отримала 60 тис. курсів препарату «Молнупіравір», призначеного для лікування COVID-19. Виробником препарату є американська фармацевтична компанія Merck Sharp & Dohme. «Роботу над контрактуванням «Молнупіравіру» ми почали ще у листопаді, під час підготовки до чергової хвилі COVID-19, – зазначив міністр охорони здоров’я Віктор Ляшко. – Зараз ці ліки допоможуть нам у боротьбі з захворюванням та збережуть життя пацієнтам із груп ризику. Я вдячний колегам та партнерам за оперативну роботу та закупівлю цього препарату». Найближчим часом МОЗ розподілить ліки та відправить їх у регіони. До квітня 2022 року в Україну надійде ще 240 тис. курсів препарату. Першочергово ці ліки призначатимуть пацієнтам із груп ризику, щоб убезпечити хворих від переходу із легкого ступеня тяжкості захворювання до середнього та важкого. «Молнупіравір» – це препарат прямої дії, який блокує фермент, потрібний вірусу для відтворення генетичного коду, чим запобігає розмноженню вірусу та знижує ризик важкого перебігу хвороби. Препарат випускається у формі пігулок, не має особливих вимог зберігання і його зручно приймати. «Молнупіравір» зареєстрований та дозволений до екстреного застосування у США, Японії, Великій Британії та інших країнах.
07 Лютого, 2022 р., 09:37
Упродовж 2021 року Фонд соціального страхування України прийняв на фінансування лікарняні українських працівників загальною тривалістю 41 мільйон 341 тисяча 662 дні за рахунок коштів Фонду. Застраховані особи провели на лікарняних у разі захворювань, травм, потреби догляду за хворими рідними або ізоляції від COVID-19 на 4,8 мільйона днів більше, ніж у 2020 році. Слідкувати за станом усіх виплат від ФССУ можна у телеграм-каналі, де в оперативному режимі оновлюється інформація про здійснене фінансування: https://t.me/socialfund. Щоб дізнатись дату оплати лікарняного, потрібно знати точну дату подання за ним заяви-розрахунку роботодавцем – її можна уточнити у бухгалтерії підприємства або відділенні Фонду, для цього у кожному обласному управлінні створено окремі гарячі лінії: http://www.fssu.gov.ua/fse/control/main/uk/publish/article/968493. Нагадаємо, допомоги по тимчасовій непрацездатності виплачуються Фондом соціального страхування України, починаючи з шостого дня лікарняного й до моменту одужання або встановлення інвалідності (перші п’ять днів фінансуються за рахунок коштів роботодавця). Виключенням є допомоги по догляду за хворими дітьми, які фінансуються Фондом з першого дня догляду. Розмір виплат у зв’язку з тимчасовою втратою працездатності залежить від тривалості страхового стажу та визначається, виходячи із середньоденної заробітної плати працівника. Середньоденна заробітна плата (дохід, грошове забезпечення) обчислюється шляхом ділення нарахованої за розрахунковий період (12 календарних місяців) заробітної плати, на яку нарахований єдиний внесок на загальнообов’язкове державне соціальне страхування, на кількість календарних днів зайнятості у розрахунковому періоді без урахування календарних днів, невідпрацьованих з поважних причин. У залежності від страхового стажу розмір допомоги складає: 1) 50% середньої заробітної плати (доходу) – застрахованим особам, які мають страховий стаж до 3 років, або в разі самоізоляції від COVID-19 під медичним наглядом незалежно від тривалості стажу; 2) 60% середньої заробітної плати (доходу) – страховий стаж від 3 до 5 років; 3) 70% середньої заробітної плати (доходу) – страховий стаж від 5 до 8 років; 4) 100% середньої заробітної плати (доходу) – страховий стаж понад 8 років, або при наявності пільг відповідно до законодавства, а також медичним працівникам у разі самоізоляції від COVID-19 під медичним наглядом незалежно від тривалості стажу.    
03 Лютого, 2022 р., 14:21
CoronaVac/Sinovac, Comirnaty/Pfіzer, Moderna та AstraZeneca пройшли всі 3 етапи клінічних випробувань і показали свою ефективність та безпечність. Ознайомитися з висновками та протоколами клінічних випробувань цих чотирьох вакцин можна на сайті Всесвітньої організації охорони здоров’я за посиланням. Нагадаємо, що клінічні дослідження вакцин зазвичай проводять в три фази: 1 – введення вакцини невеликому числу добровольців, щоб оцінити її безпечність; 2 – введення вакцини сотням добровольців для подальшої оцінки її безпечності та здатності генерувати імунну реакцію; 3 – введення вакцини тисячам добровольців, яких порівнюють із такою ж групою людей, які не отримали вакцину, щоб визначити ефективність препарату і вивчити безпеку для більшої групи людей.
03 Лютого, 2022 р., 09:37
Від початку пандемії COVID-19 лабораторно підтвердили у понад 100 тисяч закарпатців. Єдиним способом захиститися від важкого перебігу хвороби залишається щеплення. Уже зараз 300 629 краян пройшли базовий курс вакцинації, тобто повністю імунізовано 24% населення регіону. Окрім цього, 6 723 особам медики ввели третю дозу вакцини — бустерну та додаткову.
01 Лютого, 2022 р., 09:24
З 31 січня, набирає чинності наказ про розширення переліку організацій, представники яких підлягають обов'язковій вакцинації проти COVID-19. Нові категорії працівників будуть відсторонені від роботи, якщо не зробили обов’язкове для них щеплення від COVID-19. Це співробітники:  органів місцевого самоврядування;  закладів охорони здоров’я державної та комунальної форм власності;  комунальних підприємств, установ та організацій. Працівники цих установ, які не отримали принаймні одну дозу вакцини проти COVID-19, мають бути відсторонені від роботи без збереження заробітної плати. Це не стосуватиметься тих людей, які мають абсолютні протипоказання до вакцинації проти COVID-19 та отримали медичний висновок для підтвердження цього. Вакцинуватися можна у найближчому центрі/пункті вакцинації. Перелік адрес та контактів на https://vaccination.covid19.gov.ua/list. Захистіть себе та своє оточення — вакцинуйтесь!
31 Січня, 2022 р., 10:40
Алгоритм дій у разі отримання позитивного тесту на #COVID19   Залишайтесь вдома та обмежте контакти з іншими людьми Доречно також повідомити людей, з якими ви напередодні мали фізичний контакт, про позитивний результат тестування. До прикладу, якщо працюєте у великому колективі. Це потрібно, щоб унеможливити подальшу передачу вірусу.  Зв'яжіться зі своїм сімейним лікарем та дотримуйтесь його інструкцій НСЗУ Національна служба здоров'я України вже детально пояснювала, як можна бути на зв’язку зі своїм сімейним лікарем https://cutt.ly/II6XWrv Якщо йдете до лікаря на прийом, то обов’язково:  використовуйте засоби індивідуального захисту,  уникайте великих скупчень людей,  тримайте дистанцію,  узгодьте із лікарем час прийому, щоб не чекати в черзі та не поширювати COVID-19.  Чесно розповідайте лікарю про свої симптоми Говоріть правду, не варто придумувати «додаткових» симптомів та станів, адже на основі обстеження лікар ухвалює рішення про спосіб лікування. Якщо ж не маєте жодних симптомів, так і скажіть. Бувають випадки, коли хвороба протікає безсимптомно або в легкій формі.  Викликайте «швидку» лише за необхідності невідкладної допомоги Зараз в Україні на стаціонарне лікування госпіталізують пацієнтів середньої тяжкості та тяжких хворих. Важливо, що рішення про госпіталізацію приймає лікар на основі проведеного обстеження. Телефонувати на 103 варто за наявності симптомів та станів, що виникають у пацієнтів із COVID-19 - https://bit.ly/3ADuVcl
28 Січня, 2022 р., 12:31
Важливо! Чим відрізняється бустер та додаткова доза? Бустер – для людей, які отримали базовий курс щеплення 6-9 місяців тому і яким необхідно поновити захист від COVID-19. Додаткова доза – для людей, у яких ослаблений імунітет через важкі хвороби. Її роблять через 28 днів – 3 місяці після основного курсу щеплень. Бустер подовжує дію COVID-сертифікату, а додаткова доза – ні. Ще більше відмінностей – в інфографіці. Вакцинація рятує життя. Захистіть себе від важкого перебігу та смерті від COVID-19. Запишіться на вакцинацію!
27 Січня, 2022 р., 10:16
Шановні жителі громади! Щороку 27 січня ми разом з усією світовою спільнотою вшановуємо пам’ять жертв Голокосту. У цьому слові закодовані трагедія народу та  пам’ять про мільйони життів. У цей день, День скорботи і пам’яті, ми приєднуємося до загальної печалі і прагнемо співчувати всьому цьому болю та втраті, ім’я якої Голокост. Її ніяк не заповнити. Вже не запобігти. Але нехай живе надія, що подібного більше ніколи не повториться! Віддаючи данину пам’яті жертвам нацизму, закликаю усіх людей  до  взаємної поваги та порозуміння. Схилимо голови перед безневинно закатованими жертвами Голокосту. Світла пам’ять усім загиблим! Миру усім нам, наснаги та сил. Нехай Господь оберігає наш світ від подібного лиха.
26 Січня, 2022 р., 14:41
Усі українці, вакциновані бустерною дозою від коронавірусної хвороби і мають завантажений в Дії COVID-сертифікат, зможуть отримати додатково 500 грн у рамках програми єПідтримка. Про це заявив Президент Володимир Зеленський.  «Триває наша спільна боротьба з COVID-19. Що можете зробити ви, крім простого дотримання норм безпеки? Вакцинуватися! Наразі кількість випадків дійсно зростає, але кількість госпіталізацій значно менша – зайнято лише 28% ліжкомісць. Тобто, більше ніж 2/3 ліжок – вільні. Нехай такими вони і залишаються.  Для цього потрібно продовжувати збільшення темпів вакцинації в Україні», – зазначив Президент України Володимир Зеленський після засідання РНБО 24 січня. Щоб зберегти ці здобутки, потрібно збільшувати темпи вакцинації.  «Завдяки збільшенню кількості вакцинованих ми маємо на сьогодні не високий  рівень госпіталізації. Наразі хворими зайнято лише 28% ліжкомісць. Водночас ми і  далі нарощуємо темпи щеплення, зокрема організовано роботу мобільних бригад у тих територіальних громадах, де щеплено менше ніж 25% мешканців», – зазначив міністр охорони здоров'я Віктор Ляшко. Від учора, в рамках програми єПідтримка, люди старші 60 років можуть придбати ліки на 1000 грн, які держава виплачує вакцинованим. Крім цього, протягом лютого програма буде додатково розширена для літніх людей: вони зможуть оплачувати комунальні послуги.  Також незабаром до програми єПідтримка будуть включені громадяни України віком 14–18 років. Крім базових цілей на спорт, музеї, кіно, театр та подорожі, вони зможуть витрачати гроші на освітні проєкти: на курси, програми, інші освітні послуги.  Вакцинація довела свою ефективність та безальтернативність не тільки в Україні, а і в усьому світі. Бережіть себе – вакцинуйтеся! Записатися на щеплення можна в будь-який пункт чи центр вакцинації: https://vaccination.covid19.gov.ua/list

Код для вставки на сайт

Онлайн-опитування:

Увага! З метою уникнення фальсифікацій Ви маєте підтвердити свій голос через E-Mail
Скасувати

Результати опитування

Дякуємо!

Ваш голос було зараховано

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій

Зареєструватись можна буде лише після того, як громада підключить на сайт систему електронної ідентифікації. Наразі очікуємо підключення до ID.gov.ua. Вибачте за тимчасові незручності

Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь