Горінчівська сільська територіальна громада
Хустський район, Закарпатська область
Логотип Diia Герб України
gov.ua місцеве самоврядування України
  Пошук

Новини

14 Грудня, 2021 р., 12:29
В Україні повний курс вакцинації проти COVID-19 пройшли вже понад 40% дорослих громадян. У січні 2022 року розшириться перелік товарів і послуг, які можна буде придбати на 1 тис. грн, надану державою кожному українцю, який отримав повний курс щеплень. Про це йшлося на селекторній нараді під головуванням Президента Володимира Зеленського. «З 19 грудня повністю вакцинованим українцям буде нарахована одна тисяча гривень. Вони зможуть витратити ці кошти на напрямки, які найбільше постраждали від пандемії, – записатися в спортзал, піти в кінотеатр, музей або на концерт, купити квиток на потяг або літак, придбати книги. Водночас, дослухавшись до побажань наших громадян поважного віку, для яких важливою є підтримка здоров’я, зокрема в умовах пандемії, було ухвалено рішення додати до переліку доступних товарів ще й ліки», – зазначив Володимир Зеленський. Глава держави висловив переконання, що такий крок збільшить кількість щеплень проти COVID-19 серед літніх людей, а також сприятиме лікуванню й профілактиці інших захворювань. Нині Міністерство цифрової трансформації доопрацьовує технічні можливості для того, щоб купівля ліків за передбачені за щеплення кошти стала доступною з січня наступного року. Загалом, як повідомив міністр охорони здоров’я Віктор Ляшко, на сьогодні Україна подолала показник у 40% вакцинованих серед дорослого населення: з 14,1 млн громадян 12 млн отримали по два щеплення проти коронавірусу. Проте Віктор Ляшко зауважив, що впродовж останніх двох тижнів спостерігається зниження темпів вакцинації. У цьому контексті Президент наголосив на необхідності активізації вакцинації, адже попри покращення епідемічної ситуації в країні тижневі показники захворюваності залишаються високими. За даними уряду, минулого тижня в Україні виявлено 61 тис. нових випадків захворювання на COVID-19. Активних хворих на сьогодні – майже 300 тисяч осіб. Прем’єр-міністр Денис Шмигаль нагадав, що з 7 грудня дев'ять областей вийшли з «червоної» зони, а нині критеріям виходу з неї відповідає Вінницька область, тож розглядатиметься питання щодо її переведення у «жовту» зону. Також задля мінімізації ризиків для хворих на COVID-19 серед громадян віком від 60 років було внесено зміни до стандартів медичної допомоги щодо коронавірусної хвороби і розширено показання до госпіталізації цієї категорії хворих. У зв’язку з наближенням різдвяних і новорічних свят, були ухвалені відповідні накази МОЗ і головного державного санітарного лікаря щодо протиепідемічних заходів під час роботи гірськолижних курортів. Окремо також напрацьовані протиепідемічні заходи під час проведення великих святкових заходів, повідомив Денис Шмигаль. За прогнозами РНБО, епідемічна ситуація в нашій країні на свята має бути стабільною. Очікується, що новий штам коронавірусу «Омікрон» може з’явитися в Україні цього тижня. Але результати перших досліджень у країнах, де він уже виявлений, свідчать про легший перебіг хвороби, зауважив секретар РНБО Олексій Данілов.
14 Грудня, 2021 р., 10:22
Сьогодні в Україні відзначається День вшанування учасників ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС.  Ця дата обрана невипадково – в 1986 році 14-го грудня Державний комітет прийняв в експлуатацію комплекс захисних споруд, так званий саркофаг на Чорнобильській АЕС. Це пам’ятний день, коли згадують тих, хто віддав свої життя заради порятунку мільйонів інших громадян. Це день глибокої вдячності героям-ліквідаторам, які,  ризикуючи здоров’ям, виявили героїзм, самовідданість та мужність в екстремальних обставинах при подоланні наслідків найбільшої техногенної катастрофи ХХ століття – аварії на четвертому енергоблоці ЧАЕС. Ми низько вклоняємось усім ліквідаторам, на чию долю випали тяжкі випробування працювали в 30-кілометровій зоні радіаційного лиха, аби заступити від біди не тільки своїх рідних і близьких людей, а Україну і весь світ. Від  імені  жителів нашої громади та від себе особисто щиро бажаю вам, шановні ліквідатори,  і вашим рідним міцного здоров’я, бадьорості духу, сімейного затишку, добра і злагоди. Дякуємо вам за вашу мужність  і подвиг, вклоняємося пам’яті тих, кого, на жаль, вже немає.  Хай залишиться в минулому й ніколи не повториться жах Чорнобильської катастрофи! А передана з покоління в покоління пам’ять про ті трагічні події, вчить нас цінувати спокій на нашій землі. З повагою, Горінчівський сільський голова Михайло КАЛИНИЧ
13 Грудня, 2021 р., 16:42
Міністерство соціальної політики, за підтримки Дитячого фонду ООН (ЮНІСЕФ), напрацювало проект єдиної Національної стратегії у сфері забезпечення прав дітей. Про це повідомив генеральний директор Директорату розвитку соціальних послуг та захисту прав дітей Мінсоцполітики Руслан Колбаса. «Ми напрацювали структуру та аналітичну інформацію до окремих розділів нової Стратегії, – зазначив Руслан Колбаса. Вона стане єдиним баченням системи забезпечення прав та найкращих інтересів дітей і дозволить продовжити ефективну роботу щодо імплементації міжнародних стандартів у сфері охорони дитинства в українське законодавство». Він також додав, що на наступному тижні планується провести чергову зустріч з представниками ЮНІСЕФ щодо змістовного наповнення проекту Стратегії. Довідково Основоположним міжнародним документом, що визначає головні вектори роботи держави у сфері охорони дитинства, є Конвенція ООН про права дитини, ратифікована Україною у лютому 1991 року. Починаючи з 2009 року, постійно впроваджувались відповідні програмні документи: Загальнодержавна програма „Національний план дій щодо реалізації Конвенції ООН про права дитини” на період до 2016 року, а також Державна соціальна програма „Національний план дій щодо реалізації Конвенції ООН про права дитини” на період до 2021 року, прийнята у 2017 році.
13 Грудня, 2021 р., 14:10
Одночасне введення кількох вакцин або використання багатокомпонентних (тих, які захищають від кількох хвороб) – це нормальна світова практика. Віруси, що містяться у вакцинах, значно ослаблені й не можуть перевантажити імунну систему. Дитина піддається значно більшому навантаженню на імунітет, коли хворіє на застуду або ангіну, ніж від вакцин. Навіть якщо одночасно зробити щеплення проти 10 інфекційних захворювань, буде задіяно лише 0,1 % імунної системи. Основні переваги введення відразу кількох вакцин – це скорочення кількості відвідувань поліклініки, зростання ймовірності того, що рекомендовані щеплення будуть зроблені дітям з дотриманням графіка. Щеплення треба робити в різні ділянки тіла: наприклад, у праве та ліве плече, а малюкам — у праве та ліве стегно. Щеплення в сідницю не роблять! Правила поєднання вакцин і/або анатоксинів для профілактики різних інфекційних хвороб в Україні визначені наказом МОЗ №595 від 16.09.2011 (зі змінами, внесеними наказом МОЗ №551 від 11 серпня 2014 року).
13 Грудня, 2021 р., 10:48
До 28 лютого 2022 року триває прийом заявок на участь у IV Всеукраїнському конкурсі наукових студентських робіт на тему Революції Гідності на здобуття Відзнаки імені Героя Небесної Сотні Сергія Кемського. Про це повідомили у пресслужбі Міністерства освіти і науки України. Конкурс заохочує студентів закладів вищої освіти до дослідження Революції Гідності, вивчення її історії, особливостей, здобутків, значення та впливу. Приймаються наукові дослідження, пов’язані з темою: соціологія та історія Революції Гідності; Революція Гідності в контексті міжнародної політики; регіональні особливості протестів Революції Гідності; дослідження ініціатив і громадського досвіду Майдану; повсякденне життя та побут Майдану; комунікаційна, агітаційна й інформаційна політика протестного руху; мистецтво та творчість Майдану; Революція Гідності в контексті протестних рухів світу; соціальний, політичний, політологічний, ідеологічний, культурологічний, мистецтвознавчий, етнологічний, музеологічний, релігійний, філософський аспекти Революції Гідності; дослідження персоналій Героїв Небесної Сотні, поранених, активістів і волонтерів Майдану; політика пам’яті та комеморативні практики Майдану. До участі запрошуються студенти й курсанти. Як індивідуально, так й у складі авторського колективу (до двох осіб). Переможці Конкурсу отримають грошові призи:  III місце – 4 000 грн; II місце – 7 000 грн; І місце – 15 000 грн. Докладніше про умови участі в IV Всеукраїнському конкурсі наукових студентських робіт на тему Революції Гідності – за посиланням. Організаторами є Музей Революції Гідності та громадська організація «Родина Героїв «Небесної Сотні». Конкурс реалізується в межах проєкту «Відзнаки Героїв». Довідка Сергій Кемський – політолог, журналіст, активіст Євромайдану. Народився 1981 року в Керчі. Здобув ступінь магістра політології на філософському факультеті Львівського національного університету імені Івана Франка. Писав статті для газети «День», «Української правди» та інших видань. Виступав за впровадження системи прямої демократії, кооперативний рух, шукав найефективніші механізми взаємодопомоги в суспільстві, контролю за політиками та боротьби з корупцією; громадський активіст, учасник кампанії «Проти міліцейського свавілля».
13 Грудня, 2021 р., 09:43
За хороших погодних умов на маршруті регіонального значення Р-21 Долина – Хуст продовжуються роботи з відновлення та покращення дорожньої інфраструктури. Як повідомив заступник голови Закарпатської ОДА Олександр Пацкан, у селі Нижній Бистрий, що на Хустщині, фахівці зводять спеціальну укріплювальну конструкцію.  Зараз уже понад 20 м низової підпірної стінки з габіонів готові: тут підрядна організація встановила сітчасті ящики, заповнені природним каменем. «Такі споруди є надважливими у гірській місцевості та біля річки, оскільки саме вони уберігають дорожнє полотно від розмивів та зсувів», — наголосив Олександр Пацкан. Проєкт реалізують завдяки президентській ініціативі Володимира Зеленського «Велике будівництво»
10 Грудня, 2021 р., 14:36
Українці вже відкрили понад 302 тисячі віртуальних карт для отримання виплати за програмою єПідтримка. Про це інформує Олександр Пацкан, заступник голови Закарпатської ОДА. Днями стартує пілот проєкту єПідтримка, який ініціював Президент Володимир Зеленський. За програмою українці зможуть отримати 1000 гривень від держави. Днями Кабмін ухвалив постанову щодо грошових виплат. Для того, аби отримати кошти, потрібно оформити картку єПідтримка в одному з банків-партнерів. Зробити це можна як онлайн, так і офлайн. Далі необхідно авторизуватися в додатку Дія і перевірити наявність «зеленого» ковід-сертифікату (сертифікат з порталу Дія чи паперовий від сімейного лікаря не підійдуть). У розділі "Послуги" потрібно обрати єПідтримка, далі карту для виплати й чекати надходження коштів. «Це унікальна програма, покликана допомогти українським підприємцям. Важливо, що отримані кошти можна буде витратити лише на послуги бізнесу: піти у кіно, спортзал, на концерт, придбати книги тощо», – наголосив Олександр Пацкан.
10 Грудня, 2021 р., 14:13
З 1 грудня 2021 до 28 лютого 2022 року в українській Вікіпедії пройде щорічний конкурс статей «Вікіпедія для школи». ГО «Вікімедіа Україна» запрошує до участі шкільних вчителів, університетських викладачів та всіх охочих. Вікіпедія — це не перешкода учителю, а інструмент, який може бути дуже корисним у навчальному процесі, якщо його використовувати правильно. Щоб українські школярі, студенти, їхні батьки та педагоги могли отримати у Вікіпедії точну та перевірену інформацію на теми шкільної програми, ГО «Вікімедіа Україна» щорічно проводить конкурс «Вікіпедія для школи». Конкурсні категорії конкурсу у 2021 — 2022 році: всесвітня історія, географія, зарубіжна література, інформатика, історія України, математика, українська література, українська мова та фізика. Цьогоріч конкурс уперше пройде не лише у Вікіпедії, а й у сестринському вікіпроєкті — Вікіцитатах. Для участі у конкурсі потрібно зареєструватися в українській Вікіпедії і заповнити анкету. У період з 1 грудня 2021 до 28 лютого 2022 потрібно створити чи поліпшити статті зі списку пропонованих статей. За результатами оцінювання журі організатори нагородять переможців цінними призами, а всі активні учасники зможуть отримати сертифікати участі та пам’ятні сувеніри. Детальніше про ці та інші умови конкурсу — на сайті shkola.wikimedia.org.ua. У четвер 9 грудня, вівторок 11 січня та четвер 10 лютого ГО «Вікімедіа Україна» проведе навчальні вебінари із основ редагування Вікіпедії, також заплановані сесії відповідей на запитання учасників для педагогів та усіх охочих взяти участь у конкурсі. Реєстрація на події за посиланням. Сторінка конкурсу у Вікіпедії З питаннями та пропозиціями щодо конкурсу «Вікіпедія для школи 2021 — 2022» пишіть на скриньку shkola@wikimedia.org.ua Про результати минулорічного конкурсу читайте у блозі ГО «Вікімедіа Україна»
10 Грудня, 2021 р., 11:55
Свобода, повага, толерантність, справедливість, відповідальність – так на практиці повинні співіснувати люди та суспільства. 10 грудня в світі відзначається Міжнародний день прав людини. Прийняття Декларації прав людини у 1948 році вперше в світовій історії проголосило, що кожна людина має особисті, цивільні та політичні права і ніхто не має права їх позбавити. Це стало початком нового світового порядку, в якому людина – найвища цінність, а її життя – недоторканне. Права людини – це броня, яка захищає нас. Це правила, які говорять нам, як себе поводити. Це арбітри, до яких ми можемо звертатися. Вони пропонують нам повагу та вимагають від нас ставитися з повагою до інших. Вони подібні до доброти, правди і справедливості: ми можемо розходитися в думках стосовно їхнього визначення, але ми впізнаємо їх, коли бачимо, що їх порушують. Цей день є нагадуванням про те, що кожен політик, державний діяч, державний службовець, виконуючи функції, які покладені на нього суспільством, повинен працювати у першу чергу в ім’я людини. Щиро вітаю всіх зі святом! З повагою Горінчівський сільський голова Михайло Калинич

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Онлайн-опитування:

Увага! З метою уникнення фальсифікацій Ви маєте підтвердити свій голос через E-Mail
Скасувати

Результати опитування

Дякуємо!

Ваш голос було зараховано

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій


Буде надіслано електронний лист із підтвердженням

Потребує підтвердження через SMS


Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь