Новини
20 Лютого, 2022 р., 11:20
20 лютого в Україні вшановують День пам’яті Героїв Небесної Сотні! Саме в цей день 8 років тому на Майдані загинуло найбільше активістів Революції Гідності.
Трагічної зими 2014 року під час Євромайдану та Революції Гідності, наймасштабнішого протесту в новітній історії України, згуртовані відвагою, свободою, єдністю, гідністю та честю українці, озброєні лише бруківкою та любов’ю до України, вийшли на Майдан боротися за свої права і свідомий демократичний європейський вибір.
Події восьмирічної давності, що відбулися тоді у столиці, забрали життя близько ста осіб, ще кілька десятків зникли безвісти, і більше тисячі були поранені.
Ті криваві дні залишили глибокий шрам на обличчі історії Української Держави, проте у наших серцях завжди житиме пам’ять про Небесну Сотню – лицарів честі, котрі своєю самопожертвою у мирній боротьбі поклали голови во ім’я вищих ідеалів та за щирі прагнення жити у вільній країні.
Герої не вмирають!
Слава Героям Небесної Сотні!
Слава Україні!
19 Лютого, 2022 р., 18:36
Більше 65 тисяч навчань за 15 місяців провели для територіальних громад проекти міжнародної технічної допомоги, які працюють в сфері реформи місцевого самоврядування та територіальної організації влади. Мова йде за період жовтень 2020-грудень 2021. Про це повідомили в Міністерстві розвитку громад та територій.
Навчання провели 20 проектів міжнародної технічної допомоги, які охопили всі територіальні громади. В середньому, для кожної громади провели 45 навчань.
Серед громад Закарпатської області найбільше долучилися до навчань Ясінянська селищна територіальна громада (109 навчань пройшли службовці місцевої ради) та Горінчівська сільська територіальна громада (95 навчань).
«Важливо, що Горінчівська територіальна громада отримала багато інтелектуального ресурсу для того, щоб мати якісних фахівців у різних сферах, здатних бути ефективними і продуктивними кожен на своїй посаді. Наша громада пройшла навчальні курси «Громада з нуля», «Надання послуг і управління інфраструктурою на місцевому рівні» і навчання загальноуправлінського характеру. Також багато навчань фахівці громади пройшли з питань планування соціально-економічного розвитку, надання соціальних та адміністративних послуг, управління бюджетами і фінансами», - прокоментував голова Горінчівської територіальної громади Михайло Калинич.
Більше інформації – в «Інформаційній системі з проведення навчань для територіальних громад».
18 Лютого, 2022 р., 17:19
Синоптики прогнозують підвищення температури, прихід тепла на Закарпаття. З ним неминуче почне прокидатися природа, а першими вісниками весни стануть унікальні рослини, занесені до Червоної книги України, – первоцвіти, підсніжники тощо.
Щоб не допустити їх зникнення, в області стартували рейдові перевірки у межах плану «Первоцвіт». Про це повідомив перший заступник голови облдержадміністрації Мирослав Білецький.
«Рейдові роботи триватимуть до середини травня», – прокоментував Мирослав Білецький.
До складу робочої групи увійшли представники Державної екологічної інспекції у Закарпатській області, обласного ГУ Нацполіції й управління лісового та мисливського господарства.
«Щоб усвідомити, наскільки актуальною є така робота, треба просто знати одну цифру. 20 мільйонів – саме стільки первоцвітів знищують всього за 1 сезон. Чимало з них ростуть зараз лише на природоохоронних територіях, а в природі майже зникли», – зазначив перший заступник очільника краю.
За збір і продаж первоцвітів порушників очікує накладання штрафу від 510 до 3655 грн.
Екологи б’ють на сполох, закликають не рвати перші весняні квіти і не купувати їх, зменшуючи таким чином попит. Варто подбати про збереження унікальних рослин, частина яких збереглася лише у Західній Україні.
17 Лютого, 2022 р., 10:27
Спочатку думай – потім клікай!
Шахраї не тільки телефонують, а й розсилають шкідливі посилання.
Не переходь за посиланнями від незнайомців!
Якщо отримав посилання від друга, не поспішай на нього клікати.
Шахраї могли отримати доступ до його акаунта.
Спершу зателефонуй товаришу та запитай, чи справді посилання від нього.
Якщо все ж необхідно перейти на сайт компанії, адресу якого ти отримав в посиланні, то краще введи у пошуковій системі назву необхідного сайту і лише тоді переходь на вебресурс.
Навіщо шахраї розсилають шкідливі посилання?
Для зараження пристроїв вірусом або викрадення персональних даних, секретних карткових реквізитів для подальшого привласнення грошей.
Куди можуть шахраї надіслати шкідливе посилання?
Це може бути:
- месенджер,
- SMS,
- e-mail.
Як діяти, якщо зрозумів, що твій комп’ютер заражений вірусом?
Зафіксувати підозрілі факти роботи пристрою (фото, відео).
Вимкнути інтернет, але не вимикати комп’ютер без дозволу фахівців. Звернутися до експертів за допомогою.
Якщо розумієш, як діяти без фахівців та володієш базовими знаннями:
- завантаж ПК у безпечному режимі;
- перевір систему антивірусними сканерами;
- зміни чи онови операційну систему.
Більше інформації на #ШахрайГудбай: https://promo.bank.gov.ua/stopfraud/
Якщо потрапив до рук шахрая, телефонуй на гарячу лінію Кіберполіції: 0 800 505 170
17 Лютого, 2022 р., 10:22
ТОВ «Закарпаттяенергозбут» звертає увагу вакцинованих споживачів віком від 60 років, що оплатити рахунки за спожиту електроенергію чи газ можна наразі коштами програми «єПідтримка». Такий механізм оплати передбачений постановою Кабінету Міністрів України «Про внесення змін до постанови КМУ від 9 грудня 2021 р. № 1272» від 9 лютого 2022 р. № 112 (https://bit.ly/3Lw8Rpj).
Споживач зазначеного віку, який має «зелений» СOVID-сертифікат у «Дії» та досі не подав заявку на виплати, може зараз це зробити і розрахуватися за спожиті енергоресурси. Для цього потрібно відкрити спеціальну картку в одному з банків-партнерів та в застосунку «Дія» почергово натиснути: «Послуги», за ними «єПідтримка», відтак – «Отримати допомогу». Зверніть увагу: наразі послуга доступна лише у додатку!
Усі деталі щодо проєкту «єПідтримка» розміщені на сайті: https://e-aid.diia.gov.ua/.
Також просимо людей молодшого віку допомогти своїм бабусям та дідусям скористатися такою можливістю та використати кошти на оплату рахунків за енергоресурси.
ТОВ «Закарпаттяненергозбут» нагадує, що товариством створені численні онлайн-сервіси для дистанційної роботи в умовах карантину, також можна розрахуватися за спожиті електроенергію та газ онлайн: https://bit.ly/3tRVmGE
Просимо споживачів не накопичувати заборгованість за спожиті електроенергію та природний газ, адже це тягне за собою негативні наслідки та загрожує стабільному постачанню енергоресурсів у Закарпаття.
Пресслужба ТОВ «Закарпаттяенергозбут»
16 Лютого, 2022 р., 17:03
16 Лютого, 2022 р., 11:44
16 лютого 2022 року відзначається Всеукраїнський день єднання. Своїм указом його створив Президент України Володимир Зеленський. Він буде символізувати єдність українців проти нового акту агресії з боку Росії проти України.
Нас залякують великою війною та вторгненням., але це є частиною гібридної війни. Основна її мета - змусити нас жити у тривозі, посіяти паніку. Нині ми показуємо всьому світу нашу велич, згуртованість та патріотизм. Сьогодні, святкуючи День єднання, ми закликаємо всіх жителів громади вивісити національні прапори на своїх будинках та одягнути синьо-жовті стрічки, Державний Прапор України майорить на кожній установі нашого району, будинках наших громадян. В церквах різних конфесій відслужено спільний молебень за мир і відведення війни в Україні.
Давайте разом покажемо всьому світові нашу єдність!
15 Лютого, 2022 р., 16:38
Асоціація благодійників України оголошує прийом заявок на Національний конкурс «Благодійна Україна-2021». Цьогоріч стартував15-й за рахунком, ювілейний, конкурс, який має на меті відзначити найкращі благодійні та волонтерські ініціативи, реалізовані протягом 2021 року.
У конкурсі можуть брати участь благодійники/волонтери, волонтерські, благодійні та громадські організації, молодіжні об’єднання, представники медіа та інші – всі, хто надавали благодійну чи волонтерську допомогу для вирішення актуальних суспільних проблем у період з 1 січня по 31 грудня 2021 року.
Для участі у конкурсі необхідно заповнити заявку та надіслати її електронною поштою на адресу: konkurs.blago@gmail.com до 7 березня 2022 року (включно). Заповнюючи заявку, обов'язково потрібно вказати номінації, під які підпадає діяльність благодійника. Цьогоріч оргкомітетом конкурсу визначено 25 конкурсних номінацій.
Термін прийому заявок на конкурс: 4 жовтня 2021 року-7 березня 2022 року. Переможці конкурсу, яких визначить Національна експертна рада конкурсу, нагородять навесні 2022 року. Участь у конкурсі безоплатна.
Детальні умови участі, перелік номінацій, основні етапи конкурсу, положення про конкурс та заявка за лінком в оголошенні: https://blagoukraine.org/news/544-blago_ukraine_2021.html
15 Лютого, 2022 р., 16:36
Долучайтеся до масштабної ініціативи – встановлюйте синьо-жовті прапори на своїх домівках, балконах, під’їздах, підприємствах тощо.
Нехай національні кольори замайорять повсюди! Хай буде мир та спокій на нашій землі.
Адже, як зауважив Глава держави, громадянин – не той, у кого паспорт, а той, хто сьогодні в Україні.
Слава Україні! Героям слава!
14 Лютого, 2022 р., 14:37
Коронавірусна хвороба може бути особливо небезпечною для жінок, які готуються стати мамами. Вагітні жінки мають високий ризик отримати ускладнення від COVID-19 – вони частіше потрапляють до реанімації та під апарат штучної вентиляції легень.
Вагітні із симптомним перебігом COVID-19 мають на 70% вищий ризик померти внаслідок цієї хвороби.
За даними Королівського коледжу акушерів і гінекологів Великої Британії на жовтень 2021-го, майже 20% важких хворих на COVID-19 складали вагітні жінки, які не були вакциновані.
Ковід під час вагітності також несе ризики передчасних пологів, а немовля має вищі шанси потрапити до реанімації. Шотландське дослідження показало, що 22 з 1 000 немовлят у нещеплених жінок, які хворіли на COVID-19, померли. 16,6% дітей у невакцинованих матерів із COVID-19 були народжені передчасно.
Вакцинація для вагітних жінок є безпечною! Це показав аналіз перебігу вагітності понад 35 тис. щеплених від COVID-19 жінок у США.
Щепитися можна на будь-якому терміні вагітності. За даними дослідження Центрів з контролю та профілактики захворювань у США, 1 613 вагітних жінок, які отримали вакцину від COVID-19 в другому та третьому триместрі, народили 1 634 немовлят, у тому числі 42 близнюків. Також з-поміж 2 500 вагітних жінок, які щепились мРНК-вакциною від COVID-19 до 20 тижня вагітності, не виявили підвищеного ризику викидня.
Для щеплення вагітних варто надавати перевагу вакцинам на платформі мРНК – Comirnaty/Pfizer-BioNTech та Moderna. У світі найбільший досвід використання для вагітних саме цих вакцин і, відповідно, найбільше даних щодо безпечності цих препаратів.
В Україні жінкам, які отримали першу дозу вакцини CoronaVac/Sinovac, а потім завагітніли, рекомендовано використати для другої дози мРНК-вакцину – Pfizer або Moderna. Мінімальний інтервал між дозами – 28 днів.
Сотні тисяч вагітних жінок у всьому світі вакциновані від COVID-19. Захистіть себе та свою дитину – зробіть щеплення!