Новини
17 Січня, 2022 р., 14:33
Грип та коронавірусна хвороба COVID-19 мають багато спільного та відмінного. Визначити, чим саме хворіє людина можливо лише за допомогою тестування.
Єдиним захистом від важкого перебігу та смерті внаслідок обох хвороб є вакцинація.
Зауважимо, що щеплення від #COVID19 не захищає від грипу, як і щеплення від грипу не захищає від коронавірусної хвороби.
Вакцинуватись від обох хвороб можна одночасно. Ці два щеплення можна робити без інтервалу, але в різні руки (https://bit.ly/3rmMrxx).
Більше про обидва захворювання за посиланням https://cutt.ly/8Iqtd9l
17 Січня, 2022 р., 10:39
Завдяки програмі Президента України Володимира Зеленського «Велике будівництво» якісна медицина стає доступнішою для закарпатців.
Майже два місяці тому відбувся запуск першого в регіоні лінійного прискорювача, який встановили в модернізованому обласному протипухлинному центрі в Ужгороді.
За цей період уже 29 людей пройшли повний курс лікування, ще 31 особа продовжує отримувати променеву терапію.
Окрім цього, сьогодні курс розпочнуть ще 9 пацієнтів. Раніше вони пройшли усі етапи підготовки, серед яких – КТ-розмітка, контуринг та інші.
За допомогою цього сучасного обладнання медики надають допомогу людям з онкологічними захворюваннями якісно та ефективно.
14 Січня, 2022 р., 16:20
Міністерство охорони здоров’я дозволило міксувати вакцини від COVID-19 різного типу для першого, другого та наступних щеплень.
Схеми змішування можуть бути такі:
- перші дози інактивованої вакцини (CoronaVac/Sinovac), наступні дози векторної (AstraZeneca) або мРНК (Pfizer, Moderna);
- перші дози векторної вакцини (AstraZeneca), наступні дози мРНК-вакцини (Pfizer, Moderna);
- перші дози мРНК-вакцини (Pfizer, Moderna), наступні дози векторної вакцини (AstraZeneca).
Таке рішення ґрунтується на рекомендаціях Національної технічної групи експертів з імунопрофілактики, які сформували на основі аналізу міжнародних досліджень поєднань різних вакцин. Їх проводили у Канаді, Великій Британії, Іспанії, Данії, Швеції, Фінляндії, Чілі тощо.
Згідно з результатами поєднання вакцин за новими схемами є безпечними та подекуди навіть збільшують їхню ефективність у порівнянні зі схемами, в яких використовували вакцини одного типу.
Тому не варто непокоїтись, якщо раптом у пункті щеплення не буде вакцини, якою ви зробили перше щеплення. Імунізуватися можна й іншим типом, таким чином, підсиливши захист організму перед COVID-19.
14 Січня, 2022 р., 12:10
Під головуванням Прем’єр-міністра Дениса Шмигаля 13 січня відбулася нарада з питань модернізації міжнародних автомобільних пунктів пропуску через державний кордон. У нараді взяли участь Міністр інфраструктури Олександр Кубраков, Міністр юстиції Денис Малюська, представники Міністерства фінансів, Державної прикордонної служби та Державної митної служби.
«Цього року в межах програми Президента «Велике будівництво» має розпочатися перетворення міжнародних автомобільних пунктів пропуску на сучасні об’єкти з комфортними зонами очікування. Проходження кордону повинне стати максимально швидким і зручним для громадян та бізнесу, адже це обличчя нашої держави», — зауважив Денис Шмигаль.
Під час наради Прем’єр-міністр дав завдання Міністерству інфраструктури спільно з Міністерством фінансів та Міністерством юстиції напрацювати ефективні механізми, які дозволять цього року реалізувати масштабний проект з модернізації міжнародних автомобільних пунктів пропуску на державному кордоні.
14 Січня, 2022 р., 12:04
Хустська ДПІ ГУ ДПС в Закарпатській області інформує, що з 01 січня 2022 року значно розширюється коло суб’єктів господарювання (фізичних осіб-підприємців), які мають застосовувати реєстратори розрахункових операцій (далі - РРО) та/або програмні реєстратори розрахункових операцій (далі - ПРРО).
Саме з 01 січня 2022 року закінчується перехідний період (пункту 61 підрозділу 10 Розділу ХХ «ПЕРЕХІДНІ ПОЛОЖЕННЯ» Податкового кодексу України) і застосування РРО та/або ПРРО платниками єдиного податку другої-четвертої груп стане обов’язковим.
Відповідно до Закону України від 06 липня 1995 року № 265/95-ВР «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» (зі змінами та доповненнями, далі - Закон № 265/95-ВР) застосування РРО та/або ПРРО є обов`язковим для тих суб'єктів господарювання, які здійснюють розрахункові операції в готівковій та/або в безготівковій формі (із застосуванням електронних платіжних засобів, платіжних чеків, жетонів тощо) при продажу товарів (наданні послуг) у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг, а також операції з приймання готівки для подальшого її переказу.
При цьому, відповідно до вимог пункту 296.10 статті 296 Податкового кодексу України РРО та/або ПРРО не будуть застосовувати платники єдиного податку першої групи.
До першої групи платників єдиного податку відносяться фізичні особи – підприємці, які не використовують працю найманих осіб, здійснюють виключно роздрібний продаж товарів з торговельних місць на ринках та/або провадять господарську діяльність з надання побутових послуг населенню і обсяг доходу яких протягом календарного року не перевищує 164 розмірів мінімальної заробітної плати, встановленої законом на 01 січня податкового (звітного) року.
Одночасно повідомляємо, що суб’єкт господарювання може завантажити програмне забезпечення «Програмний реєстратор розрахункових операцій» скориставшись вебпорталом Державної податкової служби України за посиланням: https://tax.gov.ua/baneryi/programni-rro/programniy-reestrator-rozrahunkovih-operatsiy/programniy-reestrator-rozrahunkovih-operatsiy-/ .
За матеріалами Хустської ДПІ ГУ ДПС у Закарпатській області
14 Січня, 2022 р., 11:09
У грудні Віце-прем'єр-міністр України - Міністр цифрової трансформації України Михайло Федоров представив Дорожню карту реформування IT-освіти. Однією з ініціатив було забезпечити якісне навчання школярів математики та інформатики.
Для цього затвердили Положення про педагогічну інтернатуру. Тепер IT-спеціалісти без досвіду викладання можуть пройти інтернатуру в школі під наглядом досвідченого педагога та стати викладачем навчального закладу.
Що це означає. За інтерном закріплюється певний викладач. Він формує спеціальну програму, яка допоможе якнайкраще опанувати практичні навички викладання.
Упродовж року фахівець може сформувати та розвинути необхідні навички для навчання дітей та отримати можливість викладати у школі.
Під час розробки Дорожньої карти реформування ІТ-освіти виявлено, що в Україні недостатньо кваліфікованих вчителів із математики та інформатики. Це призводить до зниження загальної якості математичної та STEM-освіти в Україні загалом.
Під час обговорень представники бізнесу висловили свою готовність та бажання надавати підтримку закладам освіти в цьому напрямі.
Дорожня карта реформування ІТ-освіти в Україні розроблялася за ініціативи Міністерства цифрової трансформації України та Міністерства освіти і науки України. Аналітичну та технічну підтримку надає Центр економічного відновлення за сприяння Western NIS Enterprise Fund, який підтримує ініціативи з просування реформ в Україні та трансформаційні проекти.
14 Січня, 2022 р., 10:08
Щоб повернутися до звичайного ритму життя під час пандемії населення вакцинується.
Зокрема, для роботи закладів освіти усі працівники повинні бути щепленими.
За умови відсутності імунізації проти COVID-19 фахівців відсторонюють від виконання обов'язків.
Коли розпочали діяти такі правила, у Закарпатті відсторонили майже 400 осіб.
Зараз же цей показник знизився – сьогодні на роботу в школи не вийшли 44 педагогічні працівники та 41 техпрацівник.
Статистика говорить про усвідомленість краян, їхнє бажання захиститися від коронавірусної хвороби та працювати у звичайному форматі.
13 Січня, 2022 р., 09:29
Вхід до приватної частини (особистого кабінету) Е-кабінету
Вхід до приватної частини (особистого кабінету) здійснюють:
керівник підприємства - директор (за даними Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб - підприємців та громадських формувань);
бухгалтер (за даними заяви за ф. 1-ОПП);
уповноважена особа платника, якій делеговано право підпису податкових накладних, сервісних запитів, операцій та транзакцій системи електронного адміністрування ПДВ (СЕА ПДВ) та системи електронного адміністрування реалізації пального та спирту етилового (СЕА РПСЕ) тощо;
фізична особа;
посадова (уповноважена) особа державних органів, органів місцевого самоврядування, інших органів, підприємств та організацій з використанням електронного підпису, отриманого такими посадовими особами для виконання прав та обов’язків, покладених на них відповідними органами.
Загальні сервіси приватної частини (особистого кабінету) Е-кабінету:
перегляд особистої інформації (реєстраційних та облікових даних);
перегляд стану розрахунків з бюджетом;
надсилання в електронному вигляді листів;
надсилання в електронному вигляді сервісних запитів за встановленими формами та отримання інформації;
подання в електронному вигляді податкової та статистичної звітності;
перегляд раніше поданої звітності;
перегляд квитанцій про приймання та обробку податкової звітності, інформаційних повідомлень, кореспонденції тощо;
опис існуючих АРІ функціоналу Електронного кабінету.
Одночасно повідомляємо, що ознайомитися із змінами до податкового законодавства можна підписавшись на сторінки ДПС у соціальних мережах:
- Сторінка Державної податкової служби України у соцмережі
facebook – https://www.facebook.com/TaxUkraine/
- Сторінка ДПС у Закарпатській області у соцмережі
facebook – https://www.facebook.com/tax.zakarpatia/
- Сторінка Державної податкової служби України у соцмережі
telegram – https://t.me/tax gov ua/
12 Січня, 2022 р., 15:17
Під час селекторної наради у Міністерстві охорони здоров’я із керівниками регіональних департаментів охорони здоров’я йшлось про збільшення охоплення щепленнями серед мешканців сільської місцевості та розподіл серед регіонів препарату для лікування COVID-19 “Молнупіравір”.
Зокрема, обговорили роботу мобільних бригад з вакцинації у селах та залучення понад 800 бригад для охоплення щепленнями. Раніше на важливості таких заходів наголосили під час селекторної наради у Президента Володимира Зеленського.
Головна мета роботи мобільних бригад – збільшення рівня вакцинації серед населення, яке проживає в сільській місцевості, зокрема груп ризику. Йдеться про категорію людей віком 60+, адже вони найбільш вразливі до коронавірусної хвороби та мають більші ризики важко перенести COVID-19.
Нагадаємо, що наразі в Україні доступні понад 13 млн доз вакцини, яка здатна захистити від коронавірусної хвороби.
Під час наради в МОЗ обговорили також питання розподілу препарату для лікування пацієнтів із COVID-19 – “Молнупіравір”, який невдовзі буде направлено в регіони. Для його ефективного використання та доступу пацієнтів до вказаних ліків МОЗ опрацьовує порядок його передачі на регіональний рівень.