Новини
28 Грудня, 2021 р., 16:27
Відповідно до п. 8 підрозд. 9 прим. 4 розд. ХХ «Перехідні положення» Податкового кодексу України від 02 грудня 2010 року № 2755-VI із змінами та доповненнями (далі – ПКУ) сума збору з одноразового (спеціального) добровільного декларування (далі – Збір) щодо задекларованих об’єктів визначається шляхом застосування до бази для нарахування збору з одноразового (спеціального) добровільного декларування, визначеної згідно з п. 7 підрозд. 9 прим. 4 розд. ХХ «Перехідні положення» ПКУ, таких ставок:
5 відс., як альтернативу платник податків може обрати ставку 6 відс. із сплатою податкового зобов’язання трьома рівними частинами щорічно;
9 відс., як альтернативу платник податків може обрати ставку 11,5 відс. із сплатою податкового зобов’язання трьома рівними частинами щорічно;
2,5 відс., як альтернативу платник податків може обрати ставку 3 відс. із сплатою податкового зобов’язання трьома рівними частинами щорічно.
Крім того, відповідно до п. 19 підрозд. 9 прим. 4 розд. ХХ «Перехідні положення» ПКУ установлено, що тимчасово з 01 вересня 2021 року по 01 березня 2022 року ставка Збору, визначена п.п. 8.2 п. 8 підрозд. 9 прим. 4 розд. ХХ «Перехідні положення» ПКУ, застосовується у розмірі 7 відсотків. Як альтернативу платник податків може обрати ставку 9,5 відс. із сплатою податкового зобов’язання трьома рівними частинами щорічно.
Таким чином, якщо фізична особа у межах одноразового (спеціального) добровільного декларування обрає сплату Збору трьома рівними частинами, то така особа застосовує альтернативну ставку збору в залежності від задекларованих об’єктів.
Одночасно зауважуємо, що у разі вибору декларантом у межах одноразового (спеціального) добровільного декларування ставки Збору, що передбачає сплату такого платежу трьома рівними частинами, сплата Збору здійснюється декларантом: першого платежу – протягом 30 календарних днів з дати подання одноразової (спеціальної) добровільної декларації; другого платежу – до 01 листопада 2023 року; третього платежу – до 01 листопада 2024 року (другий абзац п. 12 підрозд. 9 прим. 4 розд. ХХ «Перехідні положення» ПКУ).
28 Грудня, 2021 р., 09:21
Ротавірусна інфекція (ротавірусний ентерит) — хвороба, що є найчастішою причиною тяжкої діареї, нерідко смертельної, особливо у немовлят і маленьких дітей.
Ще кілька десятиліть тому про цю недугу ніхто не знав, а у захворілих осіб діагностували гастроентерит. Відкриття ротавірусу пов’язано з ім’ям Рут Бішоп, якій 1973 року вдалося виявити вірусні частинки в епітеліальних клітинах дванадцятипалої кишки пацієнтів.
Як зауважують у Центрі громадського здоров’я МОЗ України, майже кожна дитина у світі до 5-річного віку заражається ротавірусом принаймні один раз.
Ротавірус дуже заразний, захворіти можна після потрапляння до організму менше 100 вірусних частинок.
Джерелом ротавірусів є людина. Інфікування відбувається фекально-оральним шляхом як безпосередньо, так і під час контакту з поверхнями і предметами, що могли бути забруднені: іграшками, підлогою, меблями, одягом тощо, а також під час їжі.
Хворобу реєструють протягом усього року. Проте особливістю її як вірусного гастроентериту є підйом в осінній період з подальшим наростанням у зимово-весняний.
Симптоми захворювання переважно з’являються через 2 дні. Блювота й діарея можуть тривати від 3 до 8 днів. Особливо небезпечними для немовлят і маленьких дітей можуть бути додаткові симптоми (втрата апетиту, зневоднення).
Основними методами профілактики ротавірусної інфекції є вакцинація та дотримання правил особистої гігієни.
Вакцина захищає від ротавірусних гастроентеритів і розвитку тяжких форм захворювання. ВООЗ рекомендує вводити першу дозу ротавірусної вакцини якомога швидше після 6-тижневого віку. В Україні щеплення проти ротавірусної інфекції відносять до рекомендованих, тобто вакцинуватися можна власним коштом.
ВООЗ наголошує, що використання ротавірусних вакцин має бути частиною всеосяжної стратегії боротьби з діарейними захворюваннями з розширенням профілактики (сприяння ранньому і виключно грудному вигодовуванню, миття рук з милом, поліпшення водопостачання та санітарії).
За останні 10 місяців в Україні зареєстровано 2 450 випадків ротавірусного ентериту, зокрема 2 325 — серед дітей до 17 років. Для порівняння, за такий самий період минулого року було зареєстровано 8 869 та 8 465 випадків відповідно.
Докладніше про імунопрофілактику: http://bit.ly/34hSKHX.
Як захистити себе від гострих кишкових інфекцій: http://bit.ly/2XqwFFG.
Тарілка здорового харчування: http://bit.ly/34hSatL.
Статистична інформація про поширеність в Україні ротавірусної інфекції: https://bit.ly/37p3Ixh.
Нагадаємо, що в одній із громад Закарпатської області виявили випадки поширення ротавірусної інфекції.
28 Грудня, 2021 р., 09:20
Щодня в області зростає кількість охочих вакцинуватися проти COVID-19.
Від початку кампанії понад 574 тис. людей зробили щеплення, 252 939 з них пройшли повний вакцинальний комплекс.
Найактивніше у Закарпатті імунізуються особи 20-39 років. З-поміж повністю вакцинованих краян вони становлять 32%, за кількістю щеплених першою дозою антиковідної вакцини – 33%.
Нагадуємо, що Центри та пункти вакцинації працюють як у будні, так і у вихідні. Кожен може обрати зручний час, локацію і зробити щеплення проти коронавірусної хвороби.
24 Грудня, 2021 р., 14:55
Сервіси відкритої (загальнодоступної) частини Е-кабінету:
- перегляд інформації з загальнодоступних реєстрів (дані про взяття на облік платників податків; дані реєстру платників ПДВ; дані реєстру страхувальників; дані реєстру платників єдиного податку; дані реєстру платників акцизного податку з реалізації пального; дані реєстру неприбуткових установ та організацій тощо);
- пошук фіскального чека;
- пошук акцизної марки;
- перегляд зацікавленими особами довідок про відсутність заборгованості;
- ознайомлення з бланками податкової звітності;
- отримання інформації про граничні терміни сплати податків, зборів, обов’язкових платежів;
- отримання контактів і адрес діючих центрів обслуговування платників;
- ознайомлення з новинами ДПС;
- ознайомлення з інструкцією користувача.
Одночасно повідомляємо, що ознайомитися із змінами до податкового законодавства можна підписавшись на сторінки ДПС у соціальних мережах:
- Сторінка Державної податкової служби України у соцмережі
facebook – https://www.facebook.com/TaxUkraine/
- Сторінка ДПС у Закарпатській області у соцмережі
facebook – https://www.facebook.com/tax.zakarpatia/
- Сторінка Державної податкової служби України у соцмережі
telegram – https://t.me/tax gov ua/
За матеріалами Хустської ДПІ ГУ ДПС у Закарпатській області
24 Грудня, 2021 р., 14:05
Час новорічних свят традиційно вважається приводом для гучних та людних святкувань. Проте пандемія коронавірусної хвороби внесла корективи у звичні всім способи проведення зимових канікул. Саме тому потрібно бути пильними та обережними, оскільки COVID-19 нікуди не зник.
Щоб зимові свята не були зіпсовані захворюванням, варто дослухатись до простих порад:
Дотримуйтеся профілактичних заходів.
Правильно носіть маску, регулярно мийте руки, тримайте фізичну дистанцію в 1,5–2 метри, провітрюйте приміщення, уникайте скупчення людей.
Залишайтесь вдома, якщо захворіли.
Святкуйте вдома, якщо ви або члени вашої родини погано себе почуваєте. Також варто звернутись до лікаря у випадку появи симптомів респіраторного захворювання та здати тест на COVID-19. Якщо ви не пройшли повний курс вакцинації, також краще уникнути масових святкувань та залишитися вдома.
Зробіть процес святкування максимально безпечним.
Якщо ж плануєте збиратись у приміщенні, то не кличте багато гостей. Краще обмежитися колом рідних та близьких, без влаштування масових вечірок. Чим більше людей збирається – тим вище ризик зараження COVID-19. Якщо ви все ж таки плануєте запрошувати гостей, то враховуйте ризики: подумайте про те, чи має хтось із них супутні захворювання та чи всі вакциновані.
Якщо у вашій компанії для святкування є невакциновані, подумайте про те, як захистити від ризиків інфікування себе та їх.
По можливості проводьте святкування на відкритому повітрі та з дотриманням фізичної дистанції. Також можна організувати віртуальну вечірку. Якщо проводите святкування у закритому приміщенні, то зважайте, що це сприятливе середовище для поширення COVID-19. Обов’язково робіть провітрювання, щоб не дати шансів навіть найменшим частинкам вірусу поширюватись.
Використовуйте індивідуальний посуд.
Не користуйтеся спільними тарілками, склянками та іншим посудом. Свою тарілку та прибор поруч з собою. Уникайте спільної їжі.
Робіть покупки в інтернеті.
Віртуальний шопінг дозволить мінімізувати соціальні контакти та уникнути черг. Також у магазинах можна скористатися послугою самовивозу онлайн-замовлення, що також допоможе уникнути скупчення людей у передсвятковий час.
Відмовтесь від подорожей, якщо ви у групі ризику.
Якщо ви належите до категорії людей із ризиком тяжкого перебігу коронавірусної хвороби (маєте хронічні захворювання чи вік 60+) або ж не вакцинувалися – відкладіть необов’язкові подорожі. Зважайте на те, що наразі все більше країн повідомляють про стрімке поширення нового штаму “Омікрон”, тому поїздки можуть нести додаткові ризики інфікування.
У випадку необхідної/вимушеної подорожі – дотримуйтеся всіх протиепідемічних правил.
Використовуйте ці поради, щоб захистити себе та рідних від коронавірусної хвороби. Свята – це привід для поширення радості, а не COVID-19. Слідкуйте за своїм здоров’ям та будьте обережні!
24 Грудня, 2021 р., 10:00
Хустська ДПІ ГУ ДПС у Закарпатській області повідомляє, що підпунктом 17.1.14 п. 17.1 ст. 17 Податкового кодексу України від 02 грудня 2010 року № 2755-УІ зі змінами і доповненнями (далі - ПКУ) передбачено, що платник податків має право реалізовувати через електронний кабінет права та обов’язки, передбачені ПКУ та які можуть бути реалізовані в електронній формі засобами електронного зв’язку.
Відповідно до вимог п.п. 14.1.56 прим. 2 п. 14.1 ст. 14 розд. I ПКУ з метою реалізації платниками податків та державними, у тому числі контролюючими органами своїх прав та обов’язків, визначених ПКУ, іншими законодавчими та нормативно-правовими актами, наказом Міністерства фінансів України від 14.07.2017 № 637 затверджено Порядок функціонування Електронного кабінету.
Функціональні частиш Е-кабінету:
- ВІДКРИТА - загальнодоступна (вхід без ідентифікації користувача);
- ПРИВАТНА ЧАСТИНА - особистий кабінет (ідентифікація користувача).
Вхід до приватної частини Е-кабінету:
- з використанням кваліфікованого електронного підпису (КЕП) будь-якого надавача електронних довірчих послуг;
- ідентифікація через іd.gоv.uа (МоbilеID, ВаnкID);
- за допомогою мобільного застосунку «Дія».
Найпопулярніші сервіси Е-кабінету:
- доступ до реєстрів (понад 32 реєстрів);
- доступ до особистої інформації;
- Е-чек (пошук фіскального чека);
- подання та реєстрація електронних документів;;
- сервіси системи електронного адміністрування (СЕА ПДВ та СЕА РПСЕ);
- ЕК фізичні особи.
Також, з метою отримання розэяснень щодо податкового законодавства, пропонуємо підписуватися на сторінки ДПС у соціальних мережах:
- Сторінка Державної податкової служби України у соцмережі:
facebook – https://www.facebook.com/TaxUkraine/
- Сторінка ДПС у Закарпатській області у соцмережі:
facebook – https://www.facebook.com/tax.zakarpatia/
- Сторінка Державної податкової служби України у соцмережі:
telegram – https://t.me/tax gov ua/
За матеріалами Хустської ДПІ ГУ ДПС у Закарпатській області
23 Грудня, 2021 р., 17:12
Горінчівська сільська оголошує конкурс з відбору суб’єктів оціночної діяльності для проведення незалежної оцінки об’єкту оренди.
Мета проведення незалежної оцінки: визначення вартості для розрахунку розміру орендної плати для здачі майна в оренду.
Оренда частини вбудованого нежитлового приміщення підвального поверху ( магазин ), що розміщені в двоповерховій нежитловій будівлі адмінбудинку Нижньобистрівської сільської ради, загальною площею 37,9 кв. м., за адресою Закарпатська обл., Хустський район, с. Нижній Бистрий, вул. без назви, буд. 406.
Претендентам на участь у конкурсі потрібно подати до Горінчівської сільської ради конкурсну документацію в запечатаному конверті, яка складається із:
конкурсної пропозиції – пропозиції учасника конкурсу щодо вартості робіт з оцінки, калькуляції витрат, пов’язаних з виконанням таких робіт, а також строку їх виконання;
підтвердних документів: заява про участь у конкурсі; документи в яких зазначено правовий статус претендента, склад оцінювачів, які безпосередньо виконуватимуть роботи з оцінки; документи, що підтверджують право на виконання таких робіт;
інформації про претендента: документів щодо практичного досвіду виконаних робіт з оцінки разом із заповненою інформацією щодо досвіду претендента та оцінювачів, які будуть залучені до виконання робіт з оцінки майна та підписання звіту про оцінку майна.
Замовник робіт з оцінки: Горінчівська сільська рада.
Платник робіт з оцінки: Горінчівська сільська рада.
Конкурс відбудеться через 15 календарних днів після опублікування цієї інформації на сайті Горінчівської сільської ради. Попередня дата проведення конкурсу 10 січня 2021 року о 15:00 за київським часом за адресою: с. Горінчово, вул. Незалежності, 152 «А».
Конкурсна документація подається в Горінчівську сільську раду за один робочий день до оголошеної дати проведення конкурсу (включно), за адресою: 90430, Закарпатська обл., Хустський р-н., с. Горінчово, вул. Незалежності, 152 «А».
23 Грудня, 2021 р., 17:10
Горінчівська сільська рада оголошує конкурс з відбору суб’єктів оціночної діяльності для проведення незалежної оцінки об’єкту оренди.
Мета проведення незалежної оцінки: визначення вартості для розрахунку розміру орендної плати для здачі майна в оренду.
Оренда частини вбудованого приміщення амбулаторії в с. Березово ( кімната 5 ), загальною площею 7,2 кв. м., за адресою : Закарпатська обл., Хустський р., с. Березово, вулиця Без назви, будинок 771 А.
Претендентам на участь у конкурсі потрібно подати до Горінчівської сільської ради конкурсну документацію в запечатаному конверті, яка складається із:
конкурсної пропозиції – пропозиції учасника конкурсу щодо вартості робіт з оцінки, калькуляції витрат, пов’язаних з виконанням таких робіт, а також строку їх виконання;
підтвердних документів: заява про участь у конкурсі; документи в яких зазначено правовий статус претендента, склад оцінювачів, які безпосередньо виконуватимуть роботи з оцінки; документи, що підтверджують право на виконання таких робіт ;
інформації про претендента: документів щодо практичного досвіду виконаних робіт з оцінки разом із заповненою інформацією щодо досвіду претендента та оцінювачів, які будуть залучені до виконання робіт з оцінки майна та підписання звіту про оцінку майна .
Замовник робіт з оцінки: Горінчівська сільська рада.
Платник робіт з оцінки: Горінчівська сільська рада.
Конкурс відбудеться через 15 календарних днів після опублікування цієї інформації на сайті Горінчівської сільської ради. Попередня дата проведення конкурсу 10 січня 2022 року о 15:00 за київським часом за адресою: с. Горінчово, вул. Незалежності, 152 «А».
Конкурсна документація подається в Горінчівську сільську раду за один робочий день до оголошеної дати проведення конкурсу (включно), за адресою: 90430, Закарпатська обл., Хустський р-н., с. Горінчово, вул. Незалежності, 152 «А».
23 Грудня, 2021 р., 17:07
Горінчівська сільська рада оголошує конкурс з відбору суб’єктів оціночної діяльності для проведення незалежної оцінки об’єкту оренди.
Мета проведення незалежної оцінки: визначення вартості для розрахунку розміру орендної плати для здачі майна в оренду.
Оренда частини вбудованого приміщення амбулаторії в с. Березово, ( частина кімнати 2 ) загальною площею 17,85 кв. м., за адресою Закарпатська обл., Хустський район, с. Березово, вулиця Без назви, будинок 771 А.
Претендентам на участь у конкурсі потрібно подати до Горінчівської сільської ради конкурсну документацію в запечатаному конверті, яка складається із:
конкурсної пропозиції – пропозиції учасника конкурсу щодо вартості робіт з оцінки, калькуляції витрат, пов’язаних з виконанням таких робіт, а також строку їх виконання;
підтвердних документів: заява про участь у конкурсі; документи в яких зазначено правовий статус претендента, склад оцінювачів, які безпосередньо виконуватимуть роботи з оцінки; документи, що підтверджують право на виконання таких робіт;
інформації про претендента: документів щодо практичного досвіду виконаних робіт з оцінки разом із заповненою інформацією щодо досвіду претендента та оцінювачів, які будуть залучені до виконання робіт з оцінки майна та підписання звіту про оцінку майна.
Замовник робіт з оцінки: Горінчівська сільська рада.
Платник робіт з оцінки: Горінчівська сільська рада.
Конкурс відбудеться через 15 календарних днів після опублікування цієї інформації на сайті Горінчівської сільської ради. Попередня дата проведення конкурсу 10 січня 2022 року о 15:00 за київським часом за адресою: с. Горінчово, вул. Незалежності, 152 «А».
Конкурсна документація подається в Горінчівську сільську раду за один робочий день до оголошеної дати проведення конкурсу (включно), за адресою: 90430, Закарпатська обл., Хустський р-н., с. Горінчово, вул. Незалежності, 152 «А».
23 Грудня, 2021 р., 17:05
Горінчівська сільська рада оголошує конкурс з відбору суб’єктів оціночної діяльності для проведення незалежної оцінки об’єкту оренди.
Мета проведення незалежної оцінки: визначення вартості для розрахунку розміру орендної плати для здачі майна в оренду.
Оренда частини вбудованих приміщень будівлі Горінчівського МНВК ( будівля літери 3, кімнати 4, 5, 7), загальною площею 67,16 кв. м., за адресою : Закарпатська обл., Хустський р, с. Горінчево, вул. Незалежності, 47.
Претендентам на участь у конкурсі потрібно подати до Горінчівської сільської ради конкурсну документацію в запечатаному конверті, яка складається із:
конкурсної пропозиції – пропозиції учасника конкурсу щодо вартості робіт з оцінки, калькуляції витрат, пов’язаних з виконанням таких робіт, а також строку їх виконання;
підтвердних документів: заява про участь у конкурсі; документи в яких зазначено правовий статус претендента, склад оцінювачів, які безпосередньо виконуватимуть роботи з оцінки; документи, що підтверджують право на виконання таких робіт;
інформації про претендента: документів щодо практичного досвіду виконаних робіт з оцінки разом із заповненою інформацією щодо досвіду претендента та оцінювачів, які будуть залучені до виконання робіт з оцінки майна та підписання звіту про оцінку майна.
Замовник робіт з оцінки: Горінчівська сільська рада.
Платник робіт з оцінки: Горінчівська сільська рада.
Конкурс відбудеться через 15 календарних днів після опублікування цієї інформації на сайті Горінчівської сільської ради. Попередня дата проведення конкурсу 10 січня 2022 року о 15:00 за київським часом за адресою: с. Горінчово, вул. Незалежності, 152 «А».
Конкурсна документація подається в Горінчівську сільську раду за один робочий день до оголошеної дати проведення конкурсу (включно), за адресою: 90430, Закарпатська обл., Хустський р-н., с. Горінчово, вул. Незалежності, 152 «А».