Горінчівська сільська територіальна громада
Хустський район, Закарпатська область
Логотип Diia Герб України
gov.ua місцеве самоврядування України
  Пошук

Новини

13 Грудня, 2021 р., 09:43
За хороших погодних умов на маршруті регіонального значення Р-21 Долина – Хуст продовжуються роботи з відновлення та покращення дорожньої інфраструктури. Як повідомив заступник голови Закарпатської ОДА Олександр Пацкан, у селі Нижній Бистрий, що на Хустщині, фахівці зводять спеціальну укріплювальну конструкцію.  Зараз уже понад 20 м низової підпірної стінки з габіонів готові: тут підрядна організація встановила сітчасті ящики, заповнені природним каменем. «Такі споруди є надважливими у гірській місцевості та біля річки, оскільки саме вони уберігають дорожнє полотно від розмивів та зсувів», — наголосив Олександр Пацкан. Проєкт реалізують завдяки президентській ініціативі Володимира Зеленського «Велике будівництво»
10 Грудня, 2021 р., 14:36
Українці вже відкрили понад 302 тисячі віртуальних карт для отримання виплати за програмою єПідтримка. Про це інформує Олександр Пацкан, заступник голови Закарпатської ОДА. Днями стартує пілот проєкту єПідтримка, який ініціював Президент Володимир Зеленський. За програмою українці зможуть отримати 1000 гривень від держави. Днями Кабмін ухвалив постанову щодо грошових виплат. Для того, аби отримати кошти, потрібно оформити картку єПідтримка в одному з банків-партнерів. Зробити це можна як онлайн, так і офлайн. Далі необхідно авторизуватися в додатку Дія і перевірити наявність «зеленого» ковід-сертифікату (сертифікат з порталу Дія чи паперовий від сімейного лікаря не підійдуть). У розділі "Послуги" потрібно обрати єПідтримка, далі карту для виплати й чекати надходження коштів. «Це унікальна програма, покликана допомогти українським підприємцям. Важливо, що отримані кошти можна буде витратити лише на послуги бізнесу: піти у кіно, спортзал, на концерт, придбати книги тощо», – наголосив Олександр Пацкан.
10 Грудня, 2021 р., 14:13
З 1 грудня 2021 до 28 лютого 2022 року в українській Вікіпедії пройде щорічний конкурс статей «Вікіпедія для школи». ГО «Вікімедіа Україна» запрошує до участі шкільних вчителів, університетських викладачів та всіх охочих. Вікіпедія — це не перешкода учителю, а інструмент, який може бути дуже корисним у навчальному процесі, якщо його використовувати правильно. Щоб українські школярі, студенти, їхні батьки та педагоги могли отримати у Вікіпедії точну та перевірену інформацію на теми шкільної програми, ГО «Вікімедіа Україна» щорічно проводить конкурс «Вікіпедія для школи». Конкурсні категорії конкурсу у 2021 — 2022 році: всесвітня історія, географія, зарубіжна література, інформатика, історія України, математика, українська література, українська мова та фізика. Цьогоріч конкурс уперше пройде не лише у Вікіпедії, а й у сестринському вікіпроєкті — Вікіцитатах. Для участі у конкурсі потрібно зареєструватися в українській Вікіпедії і заповнити анкету. У період з 1 грудня 2021 до 28 лютого 2022 потрібно створити чи поліпшити статті зі списку пропонованих статей. За результатами оцінювання журі організатори нагородять переможців цінними призами, а всі активні учасники зможуть отримати сертифікати участі та пам’ятні сувеніри. Детальніше про ці та інші умови конкурсу — на сайті shkola.wikimedia.org.ua. У четвер 9 грудня, вівторок 11 січня та четвер 10 лютого ГО «Вікімедіа Україна» проведе навчальні вебінари із основ редагування Вікіпедії, також заплановані сесії відповідей на запитання учасників для педагогів та усіх охочих взяти участь у конкурсі. Реєстрація на події за посиланням. Сторінка конкурсу у Вікіпедії З питаннями та пропозиціями щодо конкурсу «Вікіпедія для школи 2021 — 2022» пишіть на скриньку shkola@wikimedia.org.ua Про результати минулорічного конкурсу читайте у блозі ГО «Вікімедіа Україна»
10 Грудня, 2021 р., 11:55
Свобода, повага, толерантність, справедливість, відповідальність – так на практиці повинні співіснувати люди та суспільства. 10 грудня в світі відзначається Міжнародний день прав людини. Прийняття Декларації прав людини у 1948 році вперше в світовій історії проголосило, що кожна людина має особисті, цивільні та політичні права і ніхто не має права їх позбавити. Це стало початком нового світового порядку, в якому людина – найвища цінність, а її життя – недоторканне. Права людини – це броня, яка захищає нас. Це правила, які говорять нам, як себе поводити. Це арбітри, до яких ми можемо звертатися. Вони пропонують нам повагу та вимагають від нас ставитися з повагою до інших. Вони подібні до доброти, правди і справедливості: ми можемо розходитися в думках стосовно їхнього визначення, але ми впізнаємо їх, коли бачимо, що їх порушують. Цей день є нагадуванням про те, що кожен політик, державний діяч, державний службовець, виконуючи функції, які покладені на нього суспільством, повинен працювати у першу чергу в ім’я людини. Щиро вітаю всіх зі святом! З повагою Горінчівський сільський голова Михайло Калинич
09 Грудня, 2021 р., 14:22
Кір — небезпечне та вкрай заразне вірусне захворювання, що поширюється дуже швидко. 9 із 10 людей, з якими контактувала інфікована особа, теж захворіють, якщо вони не були щеплені. Кір може мати серйозні ускладнення. Під особливою загрозою — діти віком до п’яти років. Серед ускладнень кору — запалення середнього вуха (отит), запалення дихальних шляхів (бронхіт), запалення легенів (пневмонія), запалення мозку (енцефаліт), діарея. Кір може спричинити навіть смерть. Цей недуг небезпечний і для вагітних: він може стати причиною розвитку ускладнень, передчасних пологів чи мимовільного аборту (викидня). Специфічного лікування від кору немає. Найкращий захист — вакцинація. В Україні комплексна вакцина від кору, паротиту і краснухи (КПК) внесена до Національного календаря профілактичних щеплень. Вона безпечна, ефективна і забезпечує тривалий захист. Діти отримують її безоплатно. Перше щеплення у віці 1 року станом на 1 листопада отримали 71,9% дітей, а друге (у віці 6 років) — 74,7%. Якщо з якихось причин ваша дитина не була вакцинована відповідно до Календаря профілактичних щеплень, зверніться по консультацію до лікаря. Вакцинація рятує життя. Захистіть своїх дітей від кору.
08 Грудня, 2021 р., 14:30
Поліомієліт – небезпечне інфекційне захворювання. Занедужати на поліо може кожен, проте найбільш вразливими є діти.  Від нього немає ліків, і тільки щеплення допоможе запобігти цій недузі.  Імунізація від поліомієліту згідно з Календарем профілактичних щеплень передбачає введення 6 доз вакцини дітям у віці 2, 4, 6, 18 місяців, 6 та 14 років. Цього достатньо, аби сформувався імунітет до кінця життя. У Закарпатській області триває вакцинальна кампанія проти поліомієліту.  Лідерами за кількістю проведених щеплень є громади Міжгірщини, Воловеччини та Ужгородщини. Найбільше вакцинованих тут серед дітей 14 років, середній показник імунізації становить майже 85%. За словами обласного епідеміолога Вікторії Тимчик, рівень охоплення щепленням від поліомієліту в регіоні й досі залишається низьким. І це в той час, коли вакцини безпечні, безоплатні та доступні для кожного. Поліовірус легко поширюється від людини до людини через фекалії та слину, брудні руки, заражену їжу та воду, тож є високий ризик захворіти.  Він може вражати центральну нервову систему, спровокувати параліч, а також стати причиною смерті. Зупинити хворобу можна лише тоді, коли кількість вакцинованих буде вищою за 95% населення
08 Грудня, 2021 р., 14:07
Сьогодні в Нижньому Солотвині стартував дводенний Форум «Інструменти економічного розвитку регіонів» в рамках реалізації проєкту «Розвиток міжрегіональної співпраці шляхом створення інструментарію та інфраструктури міжрегіонального розвитку» за фінансової підтримки Міністерства розвитку громад та територій України Програми секторальної підтримки, яка фінансується за кошти Європейського Союзу. В форумі беруть участь Горінчіський сільський голова Михайло Калинич та головний спеціаліст відділу освіти, молоді, спорту культури і туризму Горінчівської сільської ради Оксана Росоха.
07 Грудня, 2021 р., 14:42
На початку листопада освітян і окремих держслужбовців, для яких визначена обов'язковість вакцинації від COVID-19, однак які відмовились від її проведення, було відсторонено від роботи. А з 9 грудня обов’язкове щеплення буде також поширено на соціальних працівників і робітників стратегічних підприємств. Відсторонення від роботи оформляється наказом (розпорядженням) роботодавця із зазначенням строків відсторонення та обов’язковим ознайомленням під підпис згаданих у ньому осіб. Для таких відсторонених працівників лікарняні не оплачуються. Однак, якщо застрахована особа захворіє до дня початку відсторонення, перший день такого відсторонення необхідно перенести на перший робочий день після закінчення періоду тимчасової непрацездатності, зазначає Державна служба України з питань праці. У такому випадку Фонд соціального страхування України оплатить лікарняний на загальних підставах. Слідкувати за станом виплат можна онлайн: https://t.me/socialfund. Якщо працівника все ж було включено до наказу про відсторонення попри його перебування на лікарняному, до документу мають бути внесені зміни, а дата початку відсторонення перенесена на перший робочий день після закінчення тимчасової непрацездатності. Після внесення змін до наказу на підставі лікарняного можна нарахувати матеріальне забезпечення. Водночас зверніть увагу, відсторонення від роботи працівників, для яких визначена обов’язковість щеплень проти СOVID-19, однак які відмовились від вакцинації, покликане убезпечити їх самих, а також їхніх колег, відвідувачів, учнів, вихованців, підопічних та інших від ризику інфікування та подальшого поширення коронавірусу SARS-CoV-2. Відмова від щеплень за відсутності абсолютних протипоказань наражає на небезпеку оточуючих. Нагадаємо, допомоги по вагітності та пологах є окремим видом матеріального забезпечення – їх ФССУ профінансує незалежно від того, чи було застраховану особу відсторонено від роботи. Довідково Відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 20.10.2021 № 1096, з 08 листопада керівники державних органів (державної служби), підприємств, установ та організацій мають забезпечити відсторонення від роботи працівників, щодо яких визначена обов’язковість профілактичних щеплень проти СOVID-19, і які відмовились або ухиляються від їх проведення. Виключенням є особи, які мають абсолютні протипоказання до проведення такого щеплення та надали відповідний медичний висновок. Перелік професій, виробництв та організацій, працівники яких підлягають обов'язковим профілактичним щепленням, визначено наказом МОЗ від 04.10.2021 № 2153. Так, на період дії карантину обов'язковим профілактичним щепленням від COVID-19 підлягають працівники:  центральних органів виконавчої влади та їх територіальних органів;  місцевих державних адміністрацій та їх структурних підрозділів; закладів вищої, післядипломної, фахової передвищої, професійної (професійно-технічної), загальної середньої, у тому числі спеціальних, дошкільної, позашкільної освіти, закладів спеціалізованої освіти та наукових установ незалежно від типу та форми власності. Наказом МОЗ від 01.11.2021 № 2393 (набуває чинності 09 грудня) до цього переліку було також додано співробітників: підприємств, установ та організацій, що належать до сфери управління центральних органів виконавчої влади; установ і закладів, що надають соціальні послуги, закладів соціального захисту для дітей, реабілітаційних закладів; підприємств, установ та організацій, включених до Переліку об’єктів державної власності, що мають стратегічне значення для економіки і безпеки держави, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 04.03.2015 № 83.

Код для вставки на сайт

Онлайн-опитування:

Увага! З метою уникнення фальсифікацій Ви маєте підтвердити свій голос через E-Mail
Скасувати

Результати опитування

Дякуємо!

Ваш голос було зараховано

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій

Зареєструватись можна буде лише після того, як громада підключить на сайт систему електронної ідентифікації. Наразі очікуємо підключення до ID.gov.ua. Вибачте за тимчасові незручності

Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь