Горінчівська сільська територіальна громада
Хустський район, Закарпатська область
Логотип Diia Герб України
gov.ua місцеве самоврядування України
  Пошук

Новини

26 Січня, 2022 р., 10:56
Мультфільм створено ГО «Безбар’єрність» в межах ініціативи першої леді Олени Зеленської «Без бар’єрів».  Один герой у двох абсолютно різних реальностях. Першій, де суспільство нетерпиме до різноманіття і манерою взаємодії та спілкування створює бар’єри. Другій, де до людини старшого віку ставляться з повагою і, відповідно, проявляють її у словах.  Мультфільм створено, щоб в ігровій формі показати важливість толерантного спілкування. Що те, як ми говоримо до людини, може або її надихнути, або відкинути за бар’єри.  «Довідник безбар’єрності» – ініціатива і флагманський проєкт першої леді Олени Зеленської. Він створений у співпраці з громадськими організаціями, правозахисниками, психологами, батьками, що виховують дітей з інвалідністю, українськими та міжнародними експертами. Аналітичну та технічну підтримку проєкту надавала ГО «Безбар’єрність». Упорядниця Довідника – Тетяна Касьян, ілюстраторка – Ольга Дегтярьова.
25 Січня, 2022 р., 15:18
Переможцем конкурсу по відбору суб’єктів оціночної діяльності з експертної грошової оцінки земельної ділянки несільськогосподарського призначення в с. Березово, б/н, Хустського району, Закарпатської області для будівництва та обслуговування будівель торгівлі, площею 0,0752 га, кадастровий номер 2125380600:01:001:0319,  на якій  розміщено  об’єкти нерухомого майна, які є власністю покупця цієї земельної ділянки, визначено ТОВ «Хуст-Земля Карпат», код ЄДРПОУ 33423205, Україна, м. Хуст, вул. Карпатської Січі, 38.  
25 Січня, 2022 р., 15:17
Менш ніж місяць тому в області розпочали робити бустерне щеплення.  За цей час для посилення захисту проти COVID-19 ревакцинувалися 3 262 закарпатці.  Найбільше щеплених серед краян 20-39 років та 60-69 років, бустером імунізувалися 789 людей та 754 відповідно.  Найактивніше вакцинуються жінки – 51.5% (1 679 осіб), чоловіки – 48.5%.  Нагадаємо, що отримати бустерну дозу вакцини можуть всі охочі, оптимальний період для введення третьої дози — 6-9 місяців після завершення основного комплексу.
25 Січня, 2022 р., 09:41
1 лютого в Україні розпочинається кампанія зі щеплення дітей від поліомієліту. Вона відбуватиметься у межах Плану реагування на спалах поліо в Україні. План передбачає 2 етапи: Етап 1. Кампанія щеплення вакциною інактивованою поліомієлітною вакциною (ІПВ) дітей віком від 6 місяців до 6 років, які не отримали необхідної кількості доз, відповідно до Національного календаря щеплень. Триватиме з 1 лютого три тижні. Це необхідно для захисту невакцинованих дітей від інфікування. У межах цього етапу щеплення мають отримати майже 140 тисяч дітей. Етап 2. В межах якого щеплюватимуть вакциною оральною поліовакциною (ОПВ) усіх дітей віком до 6 років, навіть якщо вони мають усі необхідні щеплення відповідно до Національного календаря. Це необхідно для захисту дітей від інфікування та зупинення циркуляції вірусу. Упродовж цього етапу планується охопити 540-550 тисяч дітей. Дати проведення будуть оголошені заздалегідь. Отримати щеплення можна безоплатно у вашого сімейного лікаря чи в найближчій амбулаторії. У чому різниця між вакцинами ІПВ і ОПВ пояснюємо тут - https://bit.ly/3IAZCBB Детальніше на сайті - https://bit.ly/33Gf5BV
24 Січня, 2022 р., 17:45
Рекомендувати перевести навчання в школах на дистанційну форму – таке рішення сьогодні прийняли на позаплановому засіданні регіональної комісії ТЕБ та НС. Як повідомив голова Закарпатської ОДА Віктор Микита, ситуація з поширенням коронавірусної інфекції є доволі загрозливою, адже помітний інтенсивний приріст кількості інфікованих. Якщо минулі шість тижнів спостерігався спад захворюваності, то за останній — кількість нових виявлених випадків в області зросла на 87%. «Та найголовніше – хворіють наші діти. Протягом останніх семи днів у 4 рази більше фіксують випадків інфікування COVID-19 серед молодшого населення. У зв’язку з погіршенням епідемічної ситуації провів позапланове засідання регіональної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій», — зауважив Віктор Микита. Очільник краю разом із представниками профільних департаментів облдержадміністрації, медичними працівниками, головами РДА та територіальних громад обговорили можливості розв'язання питання щодо зниження кількості захворілих дітей. Єдиний дієвий спосіб захисту від важкого перебігу хвороби – імунізація, але двома дозами вакцини щеплено тільки 0.6% та 5% дітей 12-15 років та 16-17 років відповідно. Сьогодні завантаженість дитячих ліжок, виділених для лікування COVID-19, становить 55%. Зважаючи на статистичні дані, рішенням комісії рекомендували райдержадміністраціям, виконавчим комітетам місцевих рад терміново провести засідання місцевих комісій з питань ТЕБ та НС і прийняти рішення про переведення навчальних закладів на дистанційну форму навчання. Окремо голова облдержадміністрації зупинився на питанні поширення небезпечного вірусу – полімієліту. Сьогодні зафіксовано новий підтверджений випадок у Закарпатті. «Дитина, у якої виявили вірус поліомієліту, перебуває в одному із лікувальних закладів Львові. Вона не була щепленою, оскільки батьки відмовилися від імунізації. Робота щодо запобігання поширенню хвороби триває. Вчергове нагадали, що найбільш уразливими до неї є діти», — наголосив Віктор Микита. Поліовірус може вражати центральну нервову систему, спровокувати параліч, а також стати причиною смерті. Рівень охоплення щепленнями проти цього захворювання в регіоні й досі залишається низьким. І це в той час, коли вакцини безпечні, безоплатні та доступні для кожного.
24 Січня, 2022 р., 15:23
Сьогодні голова Закарпатської ОДА Віктор Микита провів координаційну нараду із залученням керівників правоохоронних органів, департаменту охорони здоров’я облдержадміністрації, ГУ Держспоживслужби в Закарпатській області та інших. У фокусі уваги — стрімке підвищення захворюваності на COVID-19 у регіоні. Як зауважив очільник краю, кількість нових випадків хвороби зараз майже дорівнює показникам березня 2021 року, коли Закарпаття перебувало в «червоній» зоні. «За останній тиждень кількість виявлених випадків COVID-19 в області збільшилася на 87%, госпіталізацій – на 35%», — підкреслив Віктор Микита. За його словами, викликають занепокоєння темпи захворюваності серед дітей, котрі стають загрозливими. «Частина закладів освіти Закарпаття рішенням комісії територіальної громади вже перейшла на дистанційну форму навчання, не чекаючи зонування за рівнем епіднебезпеки. Враховуючи прогнози фахівців та динаміку росту захворюваності, дав доручення невідкладно зібрати регіональну комісію ТЕБ та НС», — наголосив голова облдержадміністрації.
21 Січня, 2022 р., 15:14
Відкриті дані — основа для створення зручних сервісів, що допомагають розв'язувати щоденні проблеми, однією з яких є охорона здоров’я та отримання якісних медичних послуг. ГО «Ліки Контроль» презентувала новий сервіс на основі відкритих медичних даних — Telegram та Viber-бот «Спитай Гриця». Він розкаже, які саме препарати можна отримати в межах програми «Доступні ліки», та допоможе отримати ліки кожному пацієнту в селі, містечку чи мегаполісі.  «Вже багато років ми інформуємо пацієнтів про можливості безоплатного отримання лікарських засобів. Щодня сервісами Ліки Контроль користується понад 100 тисяч українців, отримуючи завжди актуальну інформацію. Ми створюємо особистих електронних помічників, які зорієнтують пацієнта на кожному кроці лікування. “Спитай Гриця” — ще один дієвий сервіс, який допоможе підібрати доступні ліки та прокласти маршрут до аптеки, де їх можна купити. Нагадає про отримання наступного рецепта та допоможе організувати домашню аптечку», — говорить авторка проєкту, голова ГО «Ліки Контроль» Наталія Гуран. Нещодавно програму «Доступні ліки» розширили, і тепер вона охоплює також препарати для лікування серцево-судинних хвороб, профілактики інфарктів та інсультів, бронхіальної астми, цукрового діабету II типу, нецукрового діабету, а також розладів психіки та поведінки, епілепсії. Проєкт реалізовано ГО «Ліки Контроль» у рамках проєкту «Європейський Союз для сталості громадянського суспільства в Україні», що впроваджується ІСАР Єднання за фінансової підтримки Європейського Союзу та інформаційної підтримки Міністерства цифрової трансформації, Міністерства охорони здоров’я України, Національної служби здоров’я України.
21 Січня, 2022 р., 09:30
На базі регіонального офісу U-LEAD з Європою в Закарпатській області проходять навчальні заходи в рамках ініціативи  «Кроки для спеціалістів з управління проектами». Горінчівську територіальну громаду в цих навчаннях представляють: Іван Паш - начальник відділу освіти, молоді, спорту, культури і туризму, Оксана Росоха - головна спеціалістка відділу освіти, молоді, спорту, культури і туризму та Оксана Гавронська - депутатка Горінчівської сільської ради. Тема першого воркшопу «Де шукати хороші ідеї? Від стратегії – до проєкту». Представники громад вчилися визначати стейкхолдерів та цільові групи, з якими вони можуть працювати в рамках проєктів. Акцентувалася увага на необхідності визначення їхніх потреб та можливостей. Учасники навчань багато працювали в малих робочих групах та виконували низку завдань від тренерів. Завдання стосувалися SWOT-аналізу ситуації в громадах, щоб зрозуміти, як наявні проблеми можна перетворювати в можливості для розвитку. Також фахівці територіальних громад вправлялися у визначенні ідей, які згодом можуть перетворитися на проєктні пропозиції та бути подані на конкурси.  Від Закарпатської області для участі в другому турі ініціативи були обрані, окрім Горінчівської, команди проєктних менеджерів з Дубівської, Іршавської, Керецьківської, Нересницької, Тур'є-Реметівської та Ясінянської територіальних громад.
20 Січня, 2022 р., 15:58
Термін чинності “зелених” COVID-сертифікатів в Дії, що підтверджують вакцинацію від коронавірусної хвороби, скорочено з 365 до 270 днів.  Відповідні зміни були внесені сьогодні до постанови КМУ №677 від 29 червня 2021 р.  Новий термін дії цифрового сертифіката змінюється для усіх трьох типів документа: внутрішнього, іноземного та міжнародного. Їхня чинність становитиме 9 місяців і рахуватиметься від моменту отримання людиною другої дози щеплення.  Окрім того, цією постановою Уряд затвердив клінічні підстави для формування сертифіката на підставі отримання бустерної дози вакцини від COVID-19. Зокрема, цифровий документ можна буде сформувати після отримання вакцини, що відповідає затвердженим схемам введення бустерної дози.  При цьому, важливо дотримуватись рекомендованого періоду введення бустеру – він має найвищу ефективність у період введення від 180 до 270 днів після отримання основного щеплення. Якщо ж ви пропустили введення бустеру у вказані терміни – треба намагатися зробити його якомога швидше для коректної генерації сертифіката. Можливість сформувати COVID-сертифікат для щеплених бустерною дозою від коронавірусної хвороби з'явиться у застосунку Дія наприкінці січня. Зауважимо, для бустерної дози перевагу надаватимуть м-РНК-вакцинам – Moderna або Comirnaty від Pfizer-BioNTech, незалежно від того, якою вакциною раніше була щеплена людина.  Тим, хто отримав перші два щеплення вакциною CoronaVac від Sinovac Biotech, рекомендовано вводити бустерну дозу вакциною Pfizer. За відсутності мРНК-вакцин бустерну дозу можна зробити іншою вакциною згідно з дозволеними в Україні схемами.
20 Січня, 2022 р., 14:01
Трапляється, що ім’я в е-лікарняному несуттєво відрізняється від паспортних даних-пропущена буква у прізвищі, відсутній апостроф, Євгенівна замість Євгеніївна тощо. Це означає, що була допущена помилка при укладенні декларації із сімейним лікарем-дані з декларації вносяться до реєстру пацієнтів та використовуються при створенні медичних висновків, на підставі яких формуються е-лікарняні. Сьогодні саме інформація з реєстру пацієнтів використовується для відображення на «лицьовому боці» електронного лікарняного – тобто тій його частині, яка відображається працівнику та роботодавцю в їх кабінетах на веб-  порталі Пенсійного фонду. Наразі фахівці вже працюють над тим, аби в е-лікарняному пріоритетно відображались ті дані застрахованої особи, які наявні в Державному реєстрі застрахованих осіб, а не реєстрі пацієнтів – це допоможе уникнути більшості помилок невідповідності ПІБ. Однак доки таке оновлення напрацьовують, Фонд соціального страхування України приймає е-лікарняні до оплати попри наявні неточності, аби незначні помилки не призводили до уповільнення виплат допомог. Водночас важливо, аби при оформленні заяви-розрахунку за такими лікарняними роботодавець вказав правильні ідентифікаційні дані свого працівника, зазначені в ДРЗО. Якщо помилка в ПІБ, наявна в е-лікарняному, буде продубльовано також і в заяві-розрахунку, це призведе до невідповідностей в автоматизованому процесі верифікації. Але найкраще – завчасно перевірити правильність написання свого ПІБ у декларації із сімейним лікарем та за потреби внести зміни. Адже якщо помилок в декларації буде багато, е-лікарняний не створиться – невідповідність ідентифікаційних даних є найчастішою причиною, чому для застрахованої особи може не бути сформовано лікарняний. З’ясувати, коли оплатять е-лікарняний, можна онлайн – інформація про стан фінансування лікарняних і декретних допомог щоденно оновлюється у телеграм-каналі https://t.me/socialfund. Щоб зорієнтуватись у стані фінансування, потрібно знати точну дату подання роботодавцем заяви-розрахунку за е-лікарняним – саме від неї залежить дата виплати допомоги.  

Код для вставки на сайт

Онлайн-опитування:

Увага! З метою уникнення фальсифікацій Ви маєте підтвердити свій голос через E-Mail
Скасувати

Результати опитування

Дякуємо!

Ваш голос було зараховано

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій

Зареєструватись можна буде лише після того, як громада підключить на сайт систему електронної ідентифікації. Наразі очікуємо підключення до ID.gov.ua. Вибачте за тимчасові незручності

Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь