Горінчівська сільська територіальна громада
Хустський район, Закарпатська область
Логотип Diia Герб України
gov.ua місцеве самоврядування України
  Пошук

Новини

16 Листопада, 2021 р., 15:00
За останні три місяці мільйон українців вперше обрали сімейного лікаря.   Про це повідомили Національній службі здоров'я України та нагадали, з якими питаннями варто звертатися до свого лікаря.   З чим може допомогти сімейний лікар:   скарги на раптове погіршення здоров’я (за винятком екстрених випадків - тоді слід телефонувати 103); лікування легкої та середньої тяжкості форм COVID-19;   спостереження за хронічною хворобою;   питання вакцинації; консультації щодо профілактики інфекційних та неінфекційних хвороб;   призначення ліків та виписування електронних рецептів на «Доступні ліки»; призначення обстежень чи консультацій іншого лікаря при необхідності.
16 Листопада, 2021 р., 14:16
Від березня 2020 року, коли в Україні запровадили обмеження у зв’язку з COVID-19, правоохоронці склали 109 130 адмінпротоколів за порушення правил карантину. Про це повідомили у пресцентрі МВС.   «Зокрема, йдеться про понад 19 тисяч протоколів стосовно працівників підприємств, установ, організацій та інших осіб, 14 тисяч протоколів стосовно водіїв транспортних засобів, 9 868 щодо керівників торговельних закладів та установ харчування», — говориться в повідомленні.   Окрім того, 4 770 протоколів склали щодо керівників розважальних закладів, об’єктів господарювання чи закладів харчування, що працювали після 22:00, та понад 3 тисячі — щодо керівників підприємств, установ та організацій. За порушення правил самоізоляції складено 3 553 адмінпротоколи.   Загалом до Єдиного реєстру досудових розслідувань внесли відомості щодо 2 224 кримінальних правопорушень, пов’язаних із карантинними заходами.
16 Листопада, 2021 р., 10:20
Діти є уразливою категорією до COVID-19, вони теж хворіють та мають ризики потрапити до лікарні. Від початку пандемії у Закарпатті понад 4200 дітей були інфіковані. Про це повідомив голова облдержадміністрації Анатолій Полосков. «Аби вберегти молодше населення від негативних наслідків хвороби, дорослим варто імунізуватися, а дітей навчати основних правил, яких потрібно дотримуватись, щоб не захворіти», — зауважив очільник краю. Зокрема, варто нагадати, що мити руки потрібно ретельно з милом не менше 20 секунд, під час кашлю та чхання прикриватися серветкою. Найголовніше зараз пояснити дітям важливість дотримання соціальної дистанції та носіння масок не лише у школі, а й у всіх громадських місцях. «Нещодавно МОЗ України дозволило вакцинацію осіб від 12 років за умови наявності усіх обов’язкових рутинних щеплень. Так, зараз в області виконано понад півтори тисячі щеплень дітям», — додав Анатолій Полосков.
16 Листопада, 2021 р., 09:59
 Допомоги за лікарняними листками не надаються працівникам, яких було відсторонено від роботи через відмову або ухилення від обов’язкового профілактичного щеплення проти гострої респіраторної хвороби COVID-19. Виплата не здійснюється за ті дні тимчасової непрацездатності, які збігаються з днями відсторонення від виконання обов’язків. Зверніть увагу, відсторонення від роботи працівників, для яких визначена обов’язковість щеплень проти СOVID-19, однак які відмовились від вакцинації, покликане убезпечити їх колег, відвідувачів, учнів, вихованців, студентів та інших від ризику інфікування та подальшого поширення коронавірусу SARS-CoV-2. Відмова від щеплень за відсутності абсолютних протипоказань наражає на небезпеку оточуючих. Допомоги по тимчасовій втраті працездатності у вказаному випадку не фінансуються, оскільки відповідно до законодавства про загальнообов’язкове державне соціальне страхування покликані компенсувати заробіток застрахованої особи, втрачений нею за час лікування. У разі відсторонення від роботи з припиненням виплати заробітної плати працівника, який не дотримується вимог щодо обов’язкової вакцинації проти COVID-19, факт втрати заробітку через хворобу або травму в такий період відсутній. Нагадаємо, перелік професій, виробництв та організацій, працівники яких підлягають обов'язковим профілактичним щепленням, визначено наказом МОЗ від 04.10.2021 № 2153. Так, на період дії карантину обов'язковим профілактичним щепленням від COVID-19 підлягають працівники: 1) центральних органів виконавчої влади та їх територіальних органів; 2) місцевих державних адміністрацій та їх структурних підрозділів; 3) закладів вищої, післядипломної, фахової передвищої, професійної (професійно-технічної), загальної середньої, у тому числі спеціальних, дошкільної, позашкільної освіти, закладів спеціалізованої освіти та наукових установ незалежно від типу та форми власності. Відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 20.10.2021 № 1096, з 08 листопада керівники державних органів (державної служби), підприємств, установ та організацій мають забезпечити відсторонення від роботи працівників, щодо яких визначена обов’язковість профілактичних щеплень проти СOVID-19, і які відмовились або ухиляються від їх проведення. Виключенням є особи, які мають абсолютні протипоказання до проведення такого щеплення та надали відповідний медичний висновок. Вакцини проти COVID-19 критично важливі для стримування пандемії у поєднанні з ефективним тестуванням та застережними заходами, що вже застосовуються. Вакцини, схвалені для використання ВООЗ, пройшли суворі тести та клінічні випробування, аби показати, що вони безпечні та ефективні в подоланні пандемії.
15 Листопада, 2021 р., 21:24
Глава держави анонсував нову програму підтримки креативного, спортивного й транспортного секторів економіки. Згідно з нею, громадяни, щеплені від ковіду двома дозами вакцини, зможуть отримати тисячу гривень через додаток «Дія». Ці кошти можна буде витратити на придбання абонементів у спортзал, відвідання кінотеатрів, театрів тощо або купити квитки для мандрівок всередині країни. Володимир Зеленський також акцентував увагу на протидії енергетичній кризі в Україні. Для цього було запущено два додаткові блоки – на Рівненській і Запорізькій АЕС. Ще один блок Запорізької АЕС буде запущено до кінця листопада. Крім того, до нашої країни прямує сім кораблів з вугіллям, якого вистачить до кінця року. А за потреби Україна придбає достатньо вугілля, щоб бути забезпеченою до завершення опалювального сезону.
15 Листопада, 2021 р., 18:24
З метою надання допомоги на оплату житлово-комунальних послуг найбільш незахищеним категоріям громадян змінено окремі положення порядку надання житлових субсидій. Так, для мешканців населених пунктів на лінії зіткнення, які внаслідок збройної агресії Російської Федерації проти України залишилися без тепло- або газопостачання та використовують побутові електроприлади для обігріву своїх житлових приміщень, розмір субсидії в опалювальний сезон буде обчислюватись з урахуванням соціальних нормативів споживання електричної енергії, які передбачені для електроопалення. Відповідні зміни спростять доступ до програми житлових субсидій громадян, які проживають у населених пунктах на лінії зіткнення, а сам розмір субсидії для них суттєво збільшиться, що забезпечить надання допомоги на оплату послуг, у тому числі електроенергії, у достатньому розмірі. Для цього потрібен буде лише акт обстеження матеріально-побутових умов домогосподарства та підтвердження органу місцевого самоврядування про відсутність тепло- або газопостачання. Також набудуть право на отримання субсидії особи у наступних випадках: - якщо у власності є саморобний транспортний засіб або мотоцикл вартістю менше чотирьох мінімальних заробітних плат, яким менше 5 років; - якщо відсутні доходи у зв’язку з перебуванням у відпустці по догляду за дитиною до досягнення нею шестирічного віку (за висновком лікаря); - у разі придбання житла за рахунок коштів, виділених з державного чи місцевого бюджету. Крім того, при визначенні права осіб на отримання житлової субсидії не враховуватимуться житлові приміщення, які розташовані у селищах міського типу, а також ті, на які оформлено заповіт. Зазначені критерії переглянуто за результатами практичної реалізації діючого порядку надання житлової субсидії, що особливо актуально на початку опалювального періоду. Також звертаємо увагу, що громадянам, які звернуться за оформленням житлової субсидії протягом двох місяців від початку опалювального періоду, субсидія призначається з початку такого опалювального сезону.
15 Листопада, 2021 р., 14:05
Уряд спростив отримання COVID-сертифікатів у Дії. Тепер для цього не потрібен електронний підпис, зокрема, і Дія.Підпис, для якого було треба було підтвердження особи за допомогою Photo ID. Тепер достатньо буде згоди користувача. Створення сертифікату без підпису вже доступно в останньому оновленні застосунку, тож оновіть його.
15 Листопада, 2021 р., 11:29
Минулого тижня відбувся перший воркшоп для фінансистів закарпатських громад  «Прозорість, публічність та залученість у бюджетному процесі». Захід організувала та модерувала команда ULEAD з Європою в Закарпатській області. З представниками громад працював Михайло Бундзяк, радник з питань муніципальних фінансів та управління та Павло Рябоконь, радник з питань децентралізації та місцевого самоврядування.  Мета воркшопу – поглибити знання та навички учасників щодо  дотримання законодавства в частині прозорості та публічності використання бюджетних коштів, формування проєкту місцевого бюджету на засадах публічності та залученості мешканців. «Тематика сьогоднішнього воркшопу надзвичайно актуальна, оскільки в громадах невдовзі проходитиме обговорення проєкту рішення про місцевий бюджет та збір пропозицій від громадян. Переважна більшість учасників це молоді фахівці, які ще не мають великого досвіду в проведенні таких заходів. Зараз громадськість активно долучається до обговорень бюджету та готова включатися в усі процеси роботи органів місцевого самоврядування, включаючи бюджетний процес. Захід необхідний для фахівців громад та допоможе їм покращити навики з налагодження комунікації з жителями громад щодо місцевого бюджету», – підкреслив Михайло Бундзяк. Учасники об’єднувалися та працювали в командах. Кожен учасник мав свою роль – старости, голови громади, начальника фінансового відділу чи громадського активіста. Всі учасники, кожен у своїй ролі, брали участь у публічному обговоренні проєкту рішення місцевої ради про місцевий бюджет на 2022 рік. Жваві обговорення, дискусії та обмін досвідом – саме так проходила робота в групах. Команди презентували результати роботи в групах, які згодом обговорювалися між учасниками та аналізувалися експертами.  Основне завдання полягало у напрацюванні  в учасників воркшопу навиків, які дозволять у подальшому налагодити якісний процес інформування громадськості про місцевих бюджет.
14 Листопада, 2021 р., 15:00
   Сьогодні відзначається Всесвітній день боротьби з цукровим діабетом – одним із найпоширеніших захворювань у світі. Дата обрана не випадково: 14 листопада - день народження Фредеріка Бантинга, канадського фізіолога, котрий відкрив (спільно з Джоном Маклеодом) інсулін, за що отримав у 1923 році Нобелівську премію з фізіології та медицини. Це відкриття врятувало і продовжує рятувати життя мільйонам людей. Метою Всесвітнього дня боротьби з діабетом є підвищення поінформованості про діабет – не тільки про кількість хворих, але і про те, яким чином можна запобігти розвитку цієї хвороби. За прогнозами медиків, цукровий діабет до 2030 року стане сьомою найпоширенішою хворобою на планеті. Ця підступна хвороба входить до трійки захворювань, які найчастіше спричиняють інвалідизацію населення та смертельні наслідки (після атеросклерозу і раку). Понад 199 мільйонів жінок у світі живуть з діабетом. За прогнозами, до 2040 року їх кількість може зрости до 313 мільйонів. Дві з п’яти пацієнток (понад 60 мільйонів у всьому світі) – це жінки репродуктивного віку. Цукровий діабет характеризується стійким підвищенням рівня глюкози у крові, може виникнути у будь-якому віці і продовжуватися протягом всього життя. Чітко прослідковується спадкова схильність, однак реалізація цього ризику залежить від дії багатьох факторів, серед яких переважають ожиріння та гіподинамія. Розрізняють цукровий діабет І типу, або інсулінозалежний, і цукровий діабет ІІ типу, або інсулінонезалежний. За даними МОЗ, в Україні понад мільйон хворих на цукровий діабет, з них більше 200 тисяч є інсулінозалежними.
14 Листопада, 2021 р., 12:54
«Кроки для спеціалістів з управління проєктами» - це комплексна навчальна програма, що складається з циклу семінарів та майстерень, які впроваджуватимуться виключно у онлайн форматі. Ця програма створена для спеціалістів з управління проєктами, проєктних менеджерів у територіальних громадах та орієнтована на покриття базової потреби в знаннях: що потрібно знати, щоб готувати та реалізовувати проєкти місцевого розвитку. Від Закарпатської області учасниками програм, окрім команди Горінчівської територіальної громади, стали команди ще 9-ти територіальних громад: Тур'я-Реметівської, Нересницької, Богданської, Ясінянськї, Керецьківської, Великобичківської, Іршавської, Нижньоворітської та Дубівської. Команду проєктних менеджерів Горінчівської громади, що будуть учасниками навчальної програми, складають: Іван Паш - депутат сільської ради та начальник відділу освіти, молоді, спорту, культури і туризму Горінчівської сільської ради, Оксана Гавронська - депутатка сільської ради та Оксана Росоха - головний спеціаліст відділу освіти, молоді, спорту, культури і туризму Горінчівської сільської ради: Зі слів директора Програми ULEAD з Європою / ULEAD with Europe від GIZ Бастіана Файгеля: «Унікальною особливістю навчальної програми «Кроки для спеціалістів з управління проєктами 2021» є її учасники. 240 проєктних команд, що об’єднують працівників органів місцевого самоврядування, комунальних установ та громадських організацій, загалом близько 700 учасників! Вони займаються підготовкою та реалізацією проєктів місцевого розвитку в громадах. Попереду 4 місяці важкої, але захопливої та корисної роботи, і ми сподіваємося, що навички та досвід, набуті під час цієї програми, дозволять вам професійно зростати в майбутньому». «Спеціалістами нашої громади, що дотичні до управління проєктами, вже розроблено декілька успішних проєктів, які перебувають на стадії реалізації чи подані на участь до різних конкурсних відборів», - відмічає Горінчівський сільський голова Михайло Калинич.

Код для вставки на сайт

Онлайн-опитування:

Увага! З метою уникнення фальсифікацій Ви маєте підтвердити свій голос через E-Mail
Скасувати

Результати опитування

Дякуємо!

Ваш голос було зараховано

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій

Зареєструватись можна буде лише після того, як громада підключить на сайт систему електронної ідентифікації. Наразі очікуємо підключення до ID.gov.ua. Вибачте за тимчасові незручності

Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь