Новини
13 Жовтня, 2021 р., 15:16
13 Жовтня, 2021 р., 14:58
У Закарпатті діє розгалужена мережа Центрів вакцинації та пунктів щеплення, тому імунізуватися можуть усі охочі.
На складах та в медичних закладах у наявності понад 100 тисяч доз трьох вакцин: AstraZeneca, Pfizer та CoronaVac.
Проте часом виникають ситуації, коли закінчується певний вид вакцини. Та населенню не варто хвилюватися, адже МОЗ України дозволяє комбінувати препарати.
Приміром, якщо особа отримала першу дозу AstraZeneca, то через 12 тижнів можна зробити друге щеплення Pfizer чи Moderna. Оскільки в Закарпатській області останньої зараз уже немає, тому для краян ревакцинація можлива саме Pfizer.
При першому щеплені Pfizer чи Moderna через 28 днів ними ж повторно можна щепитися залежно від наявності препарату.
Такі комбінації перевірені фахівцями медичного спрямування, тому хвилюватися з цього приводу не варто. Особи, які пройшли повний вакцинальний цикл за змішаною схемою, вважаються повністю імунізованими.
Усі вакцини є безпечними та захищають населення від COVID-19
13 Жовтня, 2021 р., 12:44
ТзОВ «БОНХУСТ» - фабрика з пошиття верху взуття, що з’явилась на ринку праці з 2017р.
Швейна фабрика складається з таких структурних підрозділів:
підготовчий дільниця;
розкрійна розкрійна;
швейна дільниця.
В команді товариства професійні майстри, швачки, закрійники, контролери якості, шліфувальники, оброблювачі деталей. Для виготовлення виробів використовується сучасне, модернізоване обладнання.
Працюємо лише з натуральною сировиною, а саме: шкіра, комплектуючі та фурнітура імпортного виробництва. Якісна сировина, сучасне обладнання, професіоналізм спеціалістів – гарантія високої якості нашої продукції. «БОНХУСТ» постійно вдосконалює продукцію та робить свій внесок у розвиток майбутнього України – наших дітей.
У зв’язку з розширенням виробництва «БОНХУСТ» запрошує на постійну роботу спеціалістів та навчимо бажаючих працювати на наступних посадах: швачка;
Підприємство гарантує:
офіційне працевлаштування + щорічна відпустка;
стабільний високий заробіток;
своєчасну виплату заробітної плати (від 8000грн до 10000грн);
повний соціальний пакет;
транспортування до роботи за рахунок товариства.
Умови роботи: 8-год. повний робочий день, гідна заробітна плата, дружній колектив, хороші умови праці, забезпечення сучасного робочого місця з усіма необхідними умовами;
Стать: жіноча Вік: 18−55 років;
Графік роботи: 8.00−17.00 (з обідньою перервою) на постійній основі + 2 технічні перерви.
Вид зайнятості: повна зайнятість, готові взяти людину з інвалідністю.
Вимоги : хороший зір; акуратність; спритність; відповідальність; старанність; чесність; порядність та бажання вчитись (працювати); комунікабельність; пунктуальність; без шкідливих звичок; досвід роботи — бажаний, але не обов’язковий (при потребі навчимо); готові взяти студента заочної форми навчання.
Обов’язки:
Відповідальність за кожну виконану операцію;
Робота в команді спільно з усіма робітниками всіх структурних підрозділів фабрики;
Акуратне та якісне виконання роботи;
13 Жовтня, 2021 р., 09:59
Державний східноєвропейський вищий коледж в Перемишлі як партнер у проєкті «Світ Карпатських розет – заходи зі збереження унікальності культури Карпат» (PLBU.01.01.00-18-0365/17-00) у жовтні 2021 р. проводить дослідження серед мешканців населених пунктів, розташованих у польській та українській частинах Карпат (включаючи молодь, підприємців з туристичного та ремісничого секторів, суспільних експертів – представників органів державної влади та установ), присвячене питанням:
1. культурної ідентичності мешканців Карпат, їх ставлення до традицій, місцевих культур, народних художніх промислів, а також вплив культурної спадщини Карпат на місцевий та регіональний розвиток;
2. дослідження сприйняття Карпат туристами, які відвідують громади, населені пункти та туристичні пам’ятки польської та української частин Карпат.
З огляду на істотні труднощі, що виникають внаслідок зниження епідемічної
безпеки, спричиненої вірусом SARS COV-2, і загрози чергової хвилі пандемії, все дослідження проводиться дистанційно з використанням сучасних ІТ-рішень:
а) електронна анкета для опитування (CAWI, польська та українська версії), розповсюджена серед мешканців (включаючи молодь) населених пунктів, розташованих у польській та українській частинах Карпат;
б) електронна анкета для опитування (CAWI, польська та українська версії), розповсюджена серед туристів, які відвідують та відпочивають у польській та українській частині Карпат.
ПОСИЛАННЯ НА АНКЕТУ (українською) ДЛЯ МЕШКАНЦІВ
https://ondata.limequery.com/857489?lang=uk
ПОСИЛАННЯ НА АНКЕТУ (українською) ДЛЯ ТУРИСТІВ
https://ondata.limequery.com/282667?lang=uk
12 Жовтня, 2021 р., 14:47
АТ «Укрпошта» протягом багатьох років надає послугу з розповсюдження періодичних друкованих видань України за передплатою.
10 вересня 2021 року розпочалась передплатна кампанія на 2022 рік.
Від рівня розповсюдження періодичних видань значною мірою залежить подальший розвиток інформаційної сфери, а також інформування населення області та кожного району зокрема щодо роботи обласної та районної влади.
АТ «Укрпошта» під час передплатної кампанії на 2022 р. організовує низку заходів та запрошує всіх взяти активну участь у них, зокрема:
Акція "Декада передплати". Оформити передплату на видання за акційною (зі знижкою) ціною можливо протягом десяти днів під час передплатної кампанії.
Всеукраїнська акція з доброчинної передплати "Відкрий дитині світ читання!" . Акція має на меті привернути увагу громадськості до проблем дітей-сиріт в Україні та дітей, позбавлених батьківського піклування, а також надати вихованцям дитячих соціальних закладів можливість читати періодичні друковані видання дитячої та юнацької тематики.
Для швидкого та зручного оформлення замовлення скористайтеся сервісом "Онлайн передплата" на сайті АТ "Укрпошта".
Під час передплатної кампанії споживачам пропонується оформити передплату своїм батькам і виявити у такий спосіб увагу та турботу до своїх близьких людей.
Наразі триває передплатна кампанія на I півріччя 2022 року триватиме:
- на видання України - до 16 грудня 2021 року,
- на видання зарубіжних країн - до 03 грудня 2021 року,
- на обласні та районні видання - до 24 грудня 2021 року.
12 Жовтня, 2021 р., 14:15
Продовжуємо відповідати на запитання, які часто турбують закарпатців, коли вони приймають рішення вакцинуватися від COVID-19.
Цього разу у підбірці інформація про імунізацію ВІЛ-позитивних осіб, вагітних та тих, у кого є онкологічні захворювання.
Чи можна ВІЛ-позитивним вакцинуватися від COVID-19?
Медики стверджують, що не лише можна, а й треба. Ці особи перебувають у групі ризику, оскільки у них може спостерігатися тяжкий перебіг недуги.
Оскільки в Україні використовують «інактивовані» вакцини, вони є цілком безпечними для людей з ВІЛ.
Що робити, якщо особа не знає, чи в неї є алергія на якийсь компонент зі складу вакцини?
Однією з обов’язкових умов проведення вакцинації є перебування на місці проведення щеплення ще пів години після введення вакцини. Анафілаксія, тобто серйозна алергічна реакція, може бути саме у цей проміжок часу. Та оскільки щеплення проводять медичні працівники, вони нададуть особі невідкладну допомогу.
Чи можна від ковіду вакцинуватися вагітним?
Вагітні належать до тієї групи, які можуть важче переносити COVID-19. Якщо у жінки є високий ризик захворіти коронавірус, наприклад, вона працює в «ковідній» лікарні та/або має супутні захворювання, то може порадитися зі своїм лікарем. Якщо, на думку лікаря, користь від вакцинації перевищує потенційні ризики від неї, медики рекомендують імунізувати вагітну мРНК-вакциною (Comirnaty/Pfizer-BioNTech або Moderna). У період грудного вигодовування жінки можуть вакцинуватися без застережень.
Важливо зазначити, що вакциною CoronaVac від Sinovac Biotech відповідно до інструкції вагітних та жінок, які годують грудним молоком, заборонено щеплювати.
Чи можна вакцинувати осіб з онкологічними захворюваннями?
Загалом, так. Передусім пацієнти з онкологією потенційно належать до групи ризику і повинні розуміти, що вакцина від ковіду не може спровокувати захворювання навіть на тлі імуносупресії, оскільки у своєму складі не містить живих та повноцінних вірусів. З іншого боку, імуносупресія може означати, що вакцинація не матиме належного ефекту. Тому треба порадитися із лікарем і зважати на період захворювання й терапії. Можливо, варто відкласти вакцинацію чи зробити її перед курсом хіміотерапії.
12 Жовтня, 2021 р., 09:50
Кожна людина по-своєму переносить різні віруси та інфекції, це залежить від наявності супутніх хвороб та від самого імунітету особи.
COVID-19 може проходити як безсимптомно, так і призвести до важкої пневмонії, нападів задухи та навіть до летального випадку. Відповідно період лікування залежить від загального стану людини.
Для того, аби запобігти тяжкому перебігу COVID-19, госпіталізації та смерті варто скористатися можливістю і вакцинуватися.
Нагадаємо, що для легкого перебігу коронавірусної хвороби характерні: гарячка до 38° C, яка піддається корекції, головний біль, нежить, закладеність носа, біль у горлі та м’язах.
Окрім цього, можливим є кашель без ознак дихальної недостатності, нудота, блювання, діарея без ознак зневоднення, відсутність змін психічного стану. Не варто лякатися і спотворенню нюху, смаку чи їх втратою – це теж тимчасові симптоми легкого захворювання на COVID-19.
10 Жовтня, 2021 р., 10:00
Щороку, у другу неділю жовтня, згідно з Указом Президента (№ 1132/98) від 9 жовтня 1998 року, в Україні відзначається День художника.
Цьогоріч мистецьке свято припадає на 10 жовтня.
Вишуканий живопис, віртуозна графіка, майстерна пластика – невід’ємна частина національної культури, джерело духовного розвитку і задоволення естетичних потреб українського суспільства. Творчі досягнення художників свідчать про потужний потенціал народу і водночас сприяють створенню позитивного іміджу України у світі.
Художники, творці і майстри –з професійним святом!
Натхнення Вам і гармонії в житті та творчості. Повної палітри щастя, потоку прекрасних ідей, творчих перемог!
З повагою – сільський голова Михайло Калинич
08 Жовтня, 2021 р., 15:41
З 1 жовтня змінився порядок видачі інсулінів для пацієнтів із цукровим і нецукровим діабетом, повідомив перший заступник голови Закарпатської ОДА Мирослав Білецький.
«Відтепер рецепт на ліки буде електронним, а план лікування може сформувати лише лікар-ендокринолог», – зауважив перший заступник очільника краю.
Про що треба пам’ятати кожному пацієнту?
- рецепт на препарати інсуліну відтепер буде електронним і дійсним на всій території України;
- щоб отримати електронний рецепт, пацієнт повинен мати індивідуальний план лікування, сформований ендокринологом. У ньому лікар зазначає діагноз із визначенням типу та дозування інсуліну;
- надалі електронний рецепт може виписати і сімейний лікар відповідно до плану лікування, який складено ендокринологом. Змінити призначення ендокринолога сімейний лікар не може.
08 Жовтня, 2021 р., 10:15
Шановні юристи та працівники юридичних служб!
Щиро вітаємо вас з професійним святом – Днем юриста України!
Ваша професія дуже відповідальна і гідна поваги. Адже юрист є передусім знавцем в питаннях права, а право шанувалося в усі часи.
Бажаємо вам у всьому успіхів і вдач. Сумлінно, з віддачею трудіться і легко та радісно відпочивайте.
Поваги Вам від людей, лише перемог і виграшних справ, добробуту й особистого щастя!
З повагою – сільський голова Михайло КАЛИНИЧ